Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Rayların Üzerinde Yürümek

Rüyada rayların üzerinde yürüdüğünü görmek ne demek?

Yaklaşık 1 haftadır kabus görerek uyanıyorum. Tramvay raylarında yürüdüğümü, büyük siyah köpeklerin ve ölümlerin olduğu rüyalar fakat bu son gördüğüm beni çok korkuttu, kocaman mavi gözlü bir maymun kadınlara tecavüz ediyor ve onların bebeklerini aldıktan sonra onların kalbine pençelerini saplıyor.

O pençelerin acısını gerçekten ben hissettim ve nefesim kesildi. O dev yaratık bana tecavüz ettikten sonra beni öldürmek için bekliyor. Birden zifiri karanlık bir yerde koltukta en yakın arkadaşımla oturduğumu görüyorum ve küçük bir kız yanımıza geliyor ama kızdan çok korkuyoruz, bir dahasında kız tekrar üzerimize yürümeye başlıyor ve elim telefonuma çarpıyor, birden ezanlar ayetler okunmaya başlıyor, kızın korkup kaçacağını sanarken elimden telefonu alıp gidiyor.

Bunu uyanıp aileme anlattığımda yıllardır görmediğim yurt dışındaki kuzenimin 1 haftadır beni kabuslarla gördüğünü, ağlayarak uyandığını arayarak anlattığını söylediler. 16, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada rayların üzerinde yürümek yorumu

Değerli okurum, aslında gördüğün rüyalara kabus değilde korku verici rüyalar demek daha doğrudur. Çünkü kabuslar çocuğu uyandıran ve tekrar uyumaktan korkmasına neden olan korkutucu rüyalardır. Sen çocukluktan çıkmış bir genç insansın. İster kabus diyelim ister korkutucu rüya diyelim mutlaka bu rüyalara sebep olan bir şeyler vardır ve senin yapman sakin kafayla sana gerçek hayatta korku ve endişe veren, rüyalarını tetikleyen bu etkeni tespit edip ona göre çare bulman gerekmektedir. Çünkü bu rüyaları sürekli görmeniz konunun önemli olduğunu işaret etmektedir.

Rüyadaki olaylar sanki ülkemizde gerçek hayatta kadına karşı şiddet ve tecavüz olaylarının sıkça yaşanması, basında çokça bahsedilmesi, her gün bir yenisinin eklenmesi, bazı değerli, eşsiz! din bilgisi öğretmenlerimizin başı açık ortaokul öğrencisi kızlarımızın tecavüz edilmeyi hak ettiklerini söylemesi ( Ben Müslümanım ve benim dinimde böyle bir şey yok) gibi olaylar ile kin ve nefretle yetiştirilen gençlik, maalesef senin gibi bir çok genç kızın iç dünyasını böyle olumsuz etkilemekte, kabuslar – korku verici rüyalar görmesine sebep olmaktadır.

Bu açıklamalar sonucu gördüğün rüya / lara yorum getirmeye gerek görmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir