Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Rehin Kalmak

Rüyada rehin olmak neye işarettir?

Rüyamda terör örgütü veya düşman bir topluluk (emin olamıyorum) tarafından nişanlımla beraber rehin tutuluyorum. Bir şekilde ellerinden kurtulmayı başarıyorum ancak nişanlıma iyi davrandıkları için kaçtığım anda o alışverişte olduğu için tek başıma kaçıyorum. Kaçtığım yer Ankara bunu rüyamda biliyorum ancak kaçtığım bölge uzun ağaçların ve dağların olduğu bir bölge. Sanki vücudumda ciğer yokmuşcasına 1-2 saat gibi bir süre aralıksız koştuğumu hissediyorum rüyamda.

Ağaçların arasından koşarken bir kurtla karşılaşıyorum o kadar korkuyorum ki anlatamam, kapkara bir kurt. Oysa hiç istifini bile bozmuyor, kafasını bile hareket ettirmiyordu. Sanki onu tutan bir kuvvet vardı. Beni gördüğüne emindim, sadece gözlerime bakıyordu ama hareket bile etmiyordu.

Rüyamın sonunda da ilginç bir şekilde kaçtığım örgütün liderini arayıp, kaçtığımı haber ediyordum :) Normalde çok rüya gören bir insan değilimdir ya da hatırlamayan bir insanım, ancak bu rüyamı salise salise hatırlıyorum ve son derece etkilendim. Yorumunuzu bekliyorum. saygılar. 20, Erkek, Bekar, Öğrenci

Rüyada rehin kalmak yorumu

Hasan merhaba, Rüyanda gördüğün teröristler ya da düşmanlar aslında senin gerçek hayatında yaşadığın hayal kırıklıklarını ( birden fazla) temsil etmektedir.

Rüyada rehin olmak, esir kalmak, tutsak kaldığını görmek, hayatınızda kimi karmaşıklıklar yaşadığınızı, bunları nasıl çözeceğinizi bilmediğini ifade eder. Örgütün elinden kaçmak (hem de nişanlını orada bırakıp) hayatındaki sorunları çözmekten ziyade onları görmezlikten gelmek, problemlerden kaçmak manası taşır. Ankara’ya kaçman ilginç. Bu sorunlarını kendin çözmek yerine yüksek bir yerlerden destek, yardım ( belki de torpil) beklediğini anlatmaktadır.

Rüyada karşılaştığın kurt ve onunla aranızda geçenler aslında sahip olduğun ancak değerini bilmediğin ( belki de farkında olmadığın ) güçlü yaşam içgüdüsünü, güzellikleri, gizemleri, kendine güvenmek ve gururu temsil etmektedir.

Son söz: her insan rüya görür. Ancak iyi dinlenmiş, uykusunu almış, sağlıklı bir zihne sahip kişiler bunları daha iyi hatırlar. Bu bilgiyi lütfen düşün ve zihin sağlığının önemini unutma.

“Rüyada Rehin Kalmak” için 2 yanıt

Merhaba, Ben rüyamda bir arkadaşımın eşinin arkama silah dayadığını ve beni öldürmek istediğini gördüm. (Bu sıralar bahsettiğim o arkadaşımla ve eşiyle hiç görüşemiyoruz.) Önce çok korktum, “ölmek istemiyorum, şunu çek” diye sürekli tekrar ediyordum ancak daha sonra Allah hakkında düşünmeye başladım, dünya hayatının geçiciliği aklıma geldi ve büyük bir rahatlamaya kavuştum. O da silahını üzerimden çekti. Aslında rüyada başka şeyler de oldu ancak onları tam hatırlayamadığım için yazamadım. Bu rüyayı yorumlayabilirseniz çok memnun olurum. Yaş: 39, Medeni Hal: Evli, İş: Kitap yazarı, Ruh hali: Endişeli

Esra merhaba, gördüğünüz rüya sanıldığı kadar kötü anlam taşımıyor ve şu anda bir konuda kendinizi zorda hissettiğinizi anlatırken öte yandan da birinin etkisiyle bundan kurtulacağınızı temsil etmektedir. Rüyada silah görmek sayfasında anlatıldığı gibi rüyada kendine silah çekildiğini görmek rüya sahibinin rüya sahibi kişinin reel hayatta kendini bir konuda yetersiz ya da çaresiz gördüğünü ancak birinin etkisiyle kendine gelerek bunların doğru olmadığını göreceğine, kendine geleceğine işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir