Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Ruh Hastası Görmek

Rüyada ruh hastası neye delalettir?

Rüyamda oturduğum apartmanın en alt katında yaşayan ve ruhsal mı zihinsel mi bilemiyorum sorunları olan bir kadın ve eşi vardı, kadının birine zarar verdiğine şahit oluyorum ve onu engellemek istiyorum başkalarına da vermesin diye. Eşi (imam gibi giyinmiş gri şalvarlı başında takkesi var buz mavisi bir gömlek giydiğini hatırlıyorum, sakallı ama mesleğini bilmiyorum) karısının yaptıklarını bildiğimi öğreniyor ve kimseye söylemeyeyim, duyulmasın diye benim peşime düşüyor, sanırım beni öldürmek istiyor. Bu yüzden korkuyorum ve kaçmaya başlıyorum, ondan biraz koştuktan sonra beni görmesin diye saklanıyorum, yakalanmadan kaçma planı yaparken uyandım.

Bundan 1-2 gün önce de rüyamda yine birinden koşarak kaçtığımı görmüştüm. Ruh halim ise kararsız. Yapmak istediğim bir şey var uzun zamandır düşünüyorum ama doğru bir karar mı emin olamıyorum. 21, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada ruh hastası görmek yorumu

Değerli okurum, öncelikle mübarek Ramazan bayramını kutluyor, böyle düzgün cümleler kullandığın ve hakkında detaylı bilgi verdiğin için teşekkür ediyorum. Dikkat edilirse gördüğün rüyaların ortak noktası kaçmak, saklanmak gibi endişe ve korku temelli eylemler ki bu senin şu anda gergin bir dönem geçirdiğiniz işaretidir ki rüyanın bilimsel tanımı da “kişinin ruh halinin uykudaki yansımasıdır” demektir. Unutmamak gerekir ki stres, endişe, korku insan olmanın gerekleri, yaşamın gerçekleridir ve kişinin güçlü olmasına, mücadele azmi taşımasına yol açarlar. Burada önemli olan bunların dozunu kontrol etmek yaşamı olumsuz etkilemeye başlamalarına meydan vermemektir. Bence rüyanızdan bir mesaj beklememek lazım ama yinede de bazı önemli unsurları açıklamak istiyorum.

Rüyada ruh hastası birini görmek rüyayı gören insanın gerçek yaşamında bazı şeylerin değişmek üzere olduğunu ve bu değişikliğin onda bir takım korku ve endişelere sebep olduğunu gösterir, ancak durumun kişinin korktuğu gibi karamsar veya umutsuz olmadığını simgeler. Rüyada birisinden kaçtığını görmek rüya sahibinin geçmişte yaşamış olduğu bir olayın etkisinden hala kurtulamadığını temsil eder. Kaçmak, kişinin bilinçaltına yerleşmiş olan bu konuyu çözmesi gerektiğini, aksi durumda bu gizli kaygılar veya korkuyu devamlı yaşayacağını ifade eder. Rüyada birinden saklandığını görmek insanın reel hayatında bazı olaylar ya da durumlar karşısında kendinde yetersizlik ve savunmasızlık duyguları yaşadığını, bu duyguların onu olumsuz etkilediğini, hayatında ani değişimlere sebep olacak hareketler yapmasına neden olduğunu simgeler.

Daha az kaygılı günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir