Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Rüya İçerisinde Rüya Görmek

Rüyada rüya içinde rüya görmek ne demektir?

Rüya içinde rüya. Pazartesi sabaha karşı gördüm; Çok yorgun ve geç saat yattığımda hiç rüya görmem çok değişik rüya geldi. Dilerim ki sizi okurken sizi bunaltmam. Söylenip, inlememe annem uyandırdı. Gözümü açtım “anne iyi ki uyandırdın sağ ol” dedim. Akşam saatleriydi. Bir evdeyim arkadaşımın (yeni boşandı iki çocuğu var bayan ve akranım) düğününe gelmişim, annem ve küçük ağabeyimle birlikte. Gelin evi sanırım, damat yok ev çok kalabalık, ortam loş. Bir kanepe de gelinin sağında oturuyorum, yüzünde bir tebessüm üzerinde abiye elbise var tül gibi siyahlı – kahveli biçimsiz şekilsiz bir elbise hiç hoş değil “bu ne biçim elbise başka bir şey giyseydin” diyorum ama duymuyor bile, sırıtma halinde, başka alemde sanki.

Elimde iki tane altın var bana ait, yarım altın ama 3-4 altın kalınlığında birinde kırmızı fiyonk, büyükçe çengelli iğneli onu arkadaşımın yakasına taktım. O da, arkasına doğru şöyle bir yaslanır gibi yapınca yırtılma sesi geldi. Al işte dediğim kadar varmış, yırtıldı elbisen dedim. Yine umurunda değil, kalktı sırıtarak gidip değiştireyim üstümü dedi. Giderken tül gibi olan elbiseden alt tarafı, çamaşırı yani net şekilde görünüyordu. Ağabimde oradan onaylar tümce kurdu. Geri geldiğinde gelinlik vardı üzerinde.

Sonra bana “büyük babam geliyor, seni görmesin, saklayayım” diyor. Anlamıyorum niye bunu yaptığını bir odaya alıyor beni kapısının ardına kadar yığılmış eşya dolu karanlık bir oda, saklandım sözde. Gördüm büyük babasını da, o beni görmeden. Oradan çok geçmedi çıktım kalabalık insanları geçip bir odaya girdim. Tamamen beyaz gardırop, beyaz yatak, ışık yanmıyor. Yatak en küçük boyda – neyse ki ikisi de kısa ve zayıf insanlar çok rahat sığarlar diyorum, yerde de aynen yatak modelinde yapılmış beşik, boş duruyor. Dolap kapaklarını açtım içleri bomboş beyaz lake hafif ışıkla bile parlıyor, kapattım geri. Orada dolabın dışında bir örtüden cep gibi bir şeyin içinde, elime bir iki iç çamaşırı geldi, geri koydum yerine. O esnada büyük ağabeyimle yengem ve kızı içeri girdi ışığı yaktı. Efendim nikah tazelemişler de, bu gece bu odada kalacaklarmış, durmadım çıktım oradan da.

Annemle gidiyoruz evimize doğru, hava karamaya başlamış iyice, bir cami avlusundan geçiyoruz. Avlunun bir yanı çok yüksek duvar, ortasında cami kadar uzun heybetli bir ağaç. Annem benden önde, cami kapısına yakın, yerde uzanmış sağ yan- yüz üstüne yaşlı bir dede, takkeli, ceviz yeşili uzun cübbeli, kırlaşmış ile siyah karışık uzun sakallı. elinde çay kutusu gibi bir kutu var dileniyor. Gözleri kapalı, yaklaşıyorum yanına bir şey söylüyor mırıldanır gibi anlamıyorum. Gidiyorum annemin ardından. anneme yaklaşacak iken ses duyuyorum “Allah! Allah! Allah!” diyor durmadan, geri dönüyorum koşarak cami kapısına doğru, namaza giden bir erkek içeri giriyor. Cami kapısında yaşlı dedenin yattığı yerde 5-6 adam hepsi aynı kıyafetli yerde yatan dede gibi giyinmiş yerde oturuyor. Diğerleri de aynı zikirde ama sadece en köşede oturan kişinin sesi bastırıyor hepsini. Görüntüsü de diğerlerine nazaran daha heybetli, babayiğit bir dede. Gözleri kapalı sadece zikir çekiyor “Allah! Allah!” diyor aralıksız, sallanıyor farkında olmadan. Biraz izledim, yoluma devam ediyordum.

Birden o duvarın üzerinden bana doğru bir kurt geliyor, “işte bu, bu dişi kurt, Asena” diye geçiyor içimden. Hiçbir korkum yok ondan, avludayım çatının altındayım o ağaçta tam karşımda. Kurt öyle bir geliyor ki siyah parlıyor, omuzlarının kas hareketlerini dahi net görüyorum, çok güçlü. Bana doğru gelip hemen yanımdaki ahşap kolondan çatıya çıktı gitti. Bu bir işaretmiş, benim onlara katılmam için, bekliyorum.

Hemen ardından ağacın üzerinden dev bir kartal kahverengi çok geniş kanatlı, üzerine bir adam binmiş kartalın tüylerinin deseninde kabarık bir kıyafet, genç bir adam bu, sadece gözleri görünüyor. Tatar simalı. Kartalın ağacın üzerinden gelmesiyle, tam önüme inmesi bir oldu. Ben onlara katılmaya hazırım, bunun için ne cereme çekilecekse de razıyım. Adam indi kartalın sırtından, ben sırtımı duvara verdim yere dizlerimi büküp oturdum. Adamda ayakta kafama, dört yanından delik açmak için bir şey taktı. Demir boru kelepçesi gibi bir şey. Sıkıştırıyor kelepçeyi zorlayarak, dişlerini sıkarak yapıyor bunu, başımın sağ şakağında hissettim acıyı, çok derin acı. işkence ediyor .

Gözlerimi açtım, Allah’ım rüyaymış dedim yüz üstü yatmıştım doğruldum. Elimi şakağıma götürdüm, elime örgü şişi kalınlığında bir çöküntü hissi derin değil ama, hafif kanamış parmaklarımın ucu kandı açık kırmızı. doğruldum gerçekten de rüyamıydı neredeyim ben dedim sersemlemişim, annem yatıyor yanımda. Etrafıma baktım evet bizim ev, evdeyim yatak odasında. Ama şu dolap ? fazladan bir eşya gördüm orda. sonra odanın çıkışındaki koridorda bir erkek çocuk esmer, topluca 12-14 yaşlarında. Bana bakıyor, konuşmuyor, koridora çıktım arkasında bir adam zayıf, kuru suratlı esmer elinde radyölü fener gibi bir şey, kapının zili çaldı aynı anda. “anne zil çalıyor bunlar kim” dedim.

Oda yataktan doğruldu, “yan dairenin zili boş ver, sen gel yat” dedi. Yine uyudu. O adamla çocuk hala evde, “ kimsin, ne işin var burada” diye sormaya çalışıyorum. Onlarda ne tepki var, ne cevap, konuşmuyorlar. sadece bakıyorlar hala. onlarla uğraşma esnasında annem seslerime uyandırdı beni.

İkinci kez yüz üstü uyandım. nefes nefese uyandım. Esenlikle kalın. Saygılarımla, Desert’.

Rüyanın ana unsurları arkadaşının düğünü, abiye elbise, Elinde altın, yarım altın, kırmızı fiyonk, çengelli iğne, yırtılma sesi, karanlık bir oda, beyaz gardrop, beyaz yatak, nikah tazelemek, cami avlusu, yüksek duvar, heybetli ağaç, cami kapısı, cübbeli biri, çay kutusu dilenci, yaşlı dede, kurt, dişi kurt, Asena, dev kartal, kahverengi kartal. 28 Ağustos 2012, 17:20

Rüyada rüya içerisinde rüya görmek açıklaması

Merhaba,

Rüyanız psikiyatri bazlı gruplamada besinci türden bir rüya olup, rüya içinde görülen rüyalardandır ve bu tür rüyalar çok değerlidir, genellikle bu rüyaların verdiği mesaj gerçekleşir.

Rüyanızın verdiği birinci mesaj gerçek yaşamınızda dengesiz, kararsız, sağı solu belli olmayan, size sıkıntı veren kişilerden uzak durmanız gerektiği hatırlatmasıdır. Aksi halde boşu boşuna stres yaşamak zorunda kalmaktasınız.

İkinci mesaj ise güçlü manevi yönünüz olduğunu işaret ederken, daha da güçlendirmek için kimi şeyler yapmanız gerektiğini hatırlatmasıdır. İnancınızla daha da güç kazanacaksınız.

Rüyadaki beyaz kurt; güçlü bir hayatta kalma içgüdüsü, güzellik, yalnızlık, gizem, kendine güven ve gururu simgelerken cesaretiniz ile zafere ulaşacağınız anlamına gelmektedir.

Kahverengi kartal asalet, gurur, şiddet, özgürlük, üstünlük, cesaret ve güçlü entelektüel yeteneği ifade eder. Aynı zamanda kendini yenileme ve maneviyat ile bağlantı temsil eder. Kartaldan inip size zarar vermek isteyen kişi ise sizin bu yönlerine zarar vermek isteyen birini ya da bir gelişmeyi simgeler ve bir miktar bunu başarabildiğini göstermektedir, ancak o anda uyanmış olmanız sonucun tam anlaşılmasını önlemiş bulunmaktadır.

Rüyanızın ikinci kısmındaki dolap, gerçek yaşamınızda birinin bir bilinmeyeni ile ilgilenip kimi gizli şeyleri öğreneceğinizi, erkek çocuk müjdeli bir haber alacağınızı, zayıf adam ise gerçek hayatta sizi sürekli kıskanan yaptıklarınızı takip eden birini simgelemektedir.

Bu bilgiler paralelinde içinde bulunduğunuz ruh halini bir arada değerlendirip rüyanın mesajını tam olarak kavrayabilirsiniz.

“Rüyada Rüya İçerisinde Rüya Görmek” için bir yanıt

Sevgili Admin,
Çok teşekkür ediyorum, sayenizde anlam kazanmış yorumunuz için…
Yaşadıklarıma/ olanlara göre, yerli yerine oturmuş bir yorum oldu.
Dilerim Allah’tan tepemdeki kara bulutlar hayırla dağılsın.
Esenlikler diliyorum.

(Çok mutlu oldum yorumuza, yüreğime ferahlık serpildi. Allah razı olsun sizlerden)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir