Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Rüzgar Görmek

Rüyada rüzgar görmek neye işaret eder?

Ben Damla, Hollanda da yaşıyorum ama Türküm ve ben rüyamda Türkiye’deki evimizde olduğumu görüyorum. Ve dip arka odamızda uyurken bir rüya gördüğümü, rüyamda annem, babam, halalarım ve kız kardeşlerim de birisi vardı ve dışarıda şiddetli bir rüzgar esiyordu. Dışarıdan baya bir rüzgar gelmişti halbuki sıcaktı çünkü yaz günüydü, ondan sonra orada eski bir kanepemiz var onun arkasında uçan bulut parçası gibi simsiyah bir uçan cisim vardı, ben de bakıyormuşum ve o zaman da uyanmıştım. lütfen bir açıklama yapabilir misiniz? saygılar Damla.

Rüyada rüzgar görmek neye yorumlanır?

Rüyada rüzgar görmek yeni olaylara, yeniliklere ve iş hayatındaki başarıya işaret eder. Sert rüzgar hayat tarzınızı değiştireceğine işaret ederken şiddetli rüzgar aynı zamanda bu değişimin yakında gerçekleşeceğini gösterir. Sıcak rüzgar bu değişikliklerden rahatsız olacağınıza işarettir. Ilık ılık esen rüzgar ise kişinin hayatındaki duygusal dalgalanmaların yerini sükunete bırakacağını ve huzurlu günlerin başlayacağını işaret eder. Meltem rüzgarı kişinin yaşamındaki değişimin çok yumuşak ve güzel geçeceğini, sonunda mutluluk duyacağını temsil eder.

Rüyada rüzgar görmek, estiği tarafa ve şekline göre yorumlanır: Sabah rüzgarı başkalarından yardım görmeye, şimal rüzgarı rahata kavuşmaya, para elde etmeye ve üzüntüden kurtulmaya işarettir. Hafif rüzgar hasta için şifaya, başkaları için sevinçli habere işaret eder. Bazen de rüzgar nezle ve baş ağrısı gibi salgın olan hastalığa yorumlanır. Bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlık olmaksızın rüzgarın kendisini yerinden alıp götürdüğünü görse, eğer ehil ise insanlara melik olur, yahut sanatı durgun ve elindeki malı geçersiz ise, sanatı revaç bulur. Rüyada rüzgar kendisini kaldırıp onunla beraber gitse, kendisi de korkuyor ve ızdırap içinde bulunuyorsa yahut rüzgar ile beraber karanlık toz, toprak ses ve çığlık gibi haller de varsa ona bir sıkıntı ve zahmet erişir.

Rüyada rüzgar bir yerden diğer bir yere götürse o kimseye saltanat ve devlet isabet eder. Yahut o kimse bir daha dönemeyeceği bir yere yolculuk yapar. Rüyada Mutedil olarak esen rüzgar hayır ve berekettir.
Rüzgarlar Allah Teala Hazretleri tarafından müjdedir. Rüzgar ile beraber hayra alamet olan bir şeyin bulunmaması o yerden bereketin gitmesine yorumlanır. Rüzgarın sesli olması bir değişimin habercisidir.

Rüyada lodos rüzgarı, hayatının akışının değişecegine işarettir, Rüyada poyraz rüzgarı, siddetli bir sevgiye işarettir, Rüyada sam rüzgarı hastaliga ve sıkıntıya işarettir, Rüyada güney rüzgarı sevinç ve mutluluga delalet eder, Rüyada rüzgarın kendisini sürükledigini görmek, uzun bir yolculuga çikacagina ve bu yolculuktan ona menfaat ve iyilik gelecegine delalet eder. Rüyada rüzgarla havalandiktan sonra tekrar yere indigini görmek, hasta olup tekrar iyilesecegine delalet eder.
Rüzgara bindigini görenin mertebesi yüksek olur.

Rüyada bazen batı tarafından esen rüzgar, siddetle estiği zamandaki sesinden, agaçlan düsürdügünden, gemileri batirdigindan dolayi haraba ve afete işarettir. Çünkü Ad kavmini helak eden rüzgar bu rüzgardir. Bazen de rahmet yüklü bulutlari tasiyan rüzgar, ucuzluk ve bolluga, zafer ve müjdeye işarettir, Bazen de rüzgar, nezle ve bas agnsi gibi salgin olan hastaliga işarettir,
Bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlık olmaksizin rüzgarın kendisinl yerinden alip götürdügünü görse, eğer ehil ise insanlara Amir olur, yahut sanatinda durgunluk ve elindeki mali geçersiz ise, sanati revaç bulur.

Korkan bir insan rüyada, rüzgar kendisini kaldirip onunla beraber gitse, rüzgar île beraber karanlık toz, Toprak ses ve çiglik gibi haller de varsa eğer rüyayi gören kimse gemide ise helak olur, bir hastaligi varsa derdi artar. Gemide olmayip hastaligi da yoksa ona bir sikinti ve zahmet erisir. Rüzgarın ağaçları kökünden çikarmasi, duvarlan yikmasi, halki veya hayvanlan ya da yiyecekleri uçurmasi, veba, harp, fitne veya esaret gibi halkin içinde meydana çikacak büyük bir belaya işarettir. Samyeli hararetli hastalıklara, gök gürültüsü ilc beraber olan rüzgar, kuvvetle beraber kahredici sultana işarettir.
Bir kimseyi rüzgar bir yerden diğer bir yere götürse o kimseye saltanat ve devlet isabet eder. Yahut o kimse bir daha dönemeyecegi bir yere yolculuk yapar.

Rüyada siddetli rüzgarın bir belde halki üzerine estiginin görülmesi, o rüzgarın kuvveti miktarinca o yer halkına erisecek korku ve siddete işarettir. Güneyden esen rüzgarın estiği yerde veba, hastalik veya ölümün meydana gelmesine işarettir. Bazi tabirciler de, güney rüzgan yagmur ve riziktir, dediler. Malum taraflardan temiz rüzgarın esmesi güzel ve hos haberlere ve rahmete işarettir.

“Rüyada Rüzgar Görmek” için 3 yanıt

Ruyamda hayatta tanimadigim ama ruyada sohbet ettiğim bir erkek ve ailesiyle asansöre bindigimi gordum. Onlarin evine 9cu kata cikacakken gokyuzune cikiyor asansor, orada asiri ruzgar oluyor. Asansor bozuluyo dagiliyor ve ipler sallaniyor. o iplerden tutunarak asagi dusmemeye calisiyoruz ama sonra asagi dusuyoruz. Ruyamda asansör cok sık sık goruyorum. adeta asansorde cok uzun bir yol gittiğimi ne asagi ne yukari ama duz bir yol gittigimi goruyorum. adeta gok yuzune ciktigimi ya da binalarin icinde gittigimi goruyorum. bunun anlami ne olabilir? tesekkurler.

Rüyada hafif rüzgar görmek
Rüyamda güzel köy gibi bir yerdeydim, sabah olmuş her taraf aydınlık, serin bir rüzgar esiyordu, evimizin önünde eski bir ev vardı, o yok olmuş yerine yeni bir ev yapılmış hava çok güzeldi, etraf yeşillik ve ağaçlarla doluydu, rüyamı yorumlar mısınız? teşekkür ederim.

Rüyada deniz kenarında şiddetli rüzgar görmek
Rüyada iskele gibi bir yerdeydim. O tarz beton bir yer üzerindeydim. Yanımda da tam hatırlayamıyorum ama galiba babam vardı. Denizin suyu bulunduğum beton zemine kadar yükselmiş, betona vuruyordu. Babam denize girdi, ben de normal suyun kenarında yürüyordum ama çok rüzgar vardı. O kadar rüzgar vardı ki zor karşı koyuyordum. Sonra ben denizden biraz uzaklaşmak için beton zemin üzerinde ilerledim biraz denizin zıt yönüne. O sırada çok sert bir rüzgar esti beni zeminin ucuna kadar itti. Tam denize düşmek üzereyken zeminin ucunda durabildim. Tekrar ilerledim denizden zıt yöne ancak tekrar rüzgar esti ancak daha da sert bir şekilde ve bu kez denize düştüm. Denizin derinliklerine düşerken ne kadar yüzmeye, yukarı çıkmaya çalışsam da bi fayda etmedi ve burada da uyandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir