Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Saçları Kırlaşmış Birini Görmek

Rüyada saçları kırlaşmış birini görmek neye işaret eder?

Rüyamda bir sırada oturuyordum. Solumda iki tane yetişkin adam vardı. Soldakinin saçları biraz kırlaşmıştı. Onun yanındaki (ikimizin arasındaki), ortada oturan adam da orta yaşlıydı. Üçümüzün de önünde matematik test kitapları vardı, soru çözüyorduk.

Rüyamda o adamlar iki ABD Bakanı’ymış. İngilizce konuşuyorlar ve önlerindeki test kitapları da İngilizce. Yanımda oturan, orta yaşlı adam bana kendi kitabından soru soruyor, ben de “çözemedim.” diyorum. Hemen başka bir soruya atlıyor. Onun çözümünü kendi bana İngilizce olarak anlatıyor. Sorunun çözümünde eşit taraflı bir denklem var. (A=2B gibi.) Benim ağzımdan “anlaşma” kelimesi çıkıyor, Türkçe olarak, hem de onun İngilizcesi “Contract” kelimesini telaffuz ediyorum. O bana sorunun çözümünü anlatmaya devam ederken, yanındaki saçları kırlaşmış olan diğer ABD Bakanı da bana bir soru sormak istiyor. Ben de ona “One Minute” diyorum, biraz sonra da onunla ilgileneceğimi göstermek için. İki bakan bana aynı anda gülüyorlar, onlar gülünce ben de gülüyorum. Rüyam burada sona eriyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Takma isim: Şairane Öğrenci
Yaş:21
Cinsiyet: Kadın
Medeni Durum: Bekâr
Meslek: Üniversite öğrencisi (Bölüm:Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi)
Ruh Hali: Bütün bulunduğu mekanlardan kaçma isteğiyle bir yerlere gitme peşindeyim, 3 gün sonra da gidiyorum zaten. Biraz hayalci ve karamsar diyelim. Çok da meraklı biriyim.

Rüyada saçları kırlaşmış birini görmek neye yorulur?

Batı kültüründe rüyalar insanın içinde bulunduğu ruh halinin yansımasıdır denilmektedir. Bizde bu görüşü benimsiyor ve iddia edildiği gibi cennetin anahtarı, güzel hurilerle evlenmek, düşmandan ganimet almak, güzel cariyeye kavuşmak gibi yorumları reddediyoruz.

Rüyanız, gerçek hayatınızdaki seçenekler, bu alternatifler karşısındaki durumunuz, yaşam muhasebesi konusunda ipucu vermekte ve seçme konusunda (tercih yapma, karar verme) kafanızın fazlasıyla meşgul olduğunu ifade etmektedir.

Zaten sizde durumun farkındasınız ve bulunduğunuz ortamdan uzaklaşma isteği taşıyorsunuz. Rüyalarınıza kadar giren bu durumun psikolojinizi olumsuz etkilememesi için yapmanız gerekenleri bildiğinize inanıyorum.

“Rüyada Saçları Kırlaşmış Birini Görmek” için bir yanıt

Saçları dimdik olmak
Rüyamda benim saclarim dimdik olmustu. Sanki fön çekilmiş hepsi havaya kaldirilmis şekilde duruyordu. Saclarim yukarı dogru hepsi havalanmisti. Sacimi siyaha boyatmistim ve sacimin bir kismida lacivert renkle boyanmisti. Yüzüm asikti gözlerimin feri sönmustü. Mutsuzdum.
Hava aydinlikdi gün ışığı vardı. Ve ayakta duruyordum. Rüyam burada bittdi. Ruh halim; kafasi karisik ve Üzgünüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir