Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Sadaka Vermek

Rüyada sadaka vermek neye delalet eder?

Merhaba rüyamda iş yerimdeydim, çalışıyordum, o anda bir dilenci geldi dükkana sadaka istedi bende verdim. Önüme bir Kur’anı kerim koydu onu elime aldım. “Bunu bana mı veriyorsun gerek yoktu bizim evde zaten var” diyorum. Sonra benim abdestim yok diyerek kitabı hemen masanın üzerine geri koyuyorum. Oda “onu senden geri alacağım” diyor. Rüyam böyle bitiyor. Lütfen rüyamı yorumlar mısınız? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.ALLAH bu güzel hizmeti bize sunan emeği geçen herkesten razı olsun.

Takma isim :Lazbeyi
Yaşınız :25
Cinsiyetiniz :Erkek
Medeni durum :Bekar
Mesleğiniz :Telekom çalışanı
Ruh haliniz :Umutlu
Anahtar kelimeler: dilenci birini görmek, sadaka verdiğini görmek, Kuran-ı Kerim görmek.

Rüyada sadaka vermek neye yorulur?

Rüyada dilenci görmek, işlerini toparlamak, hayatının yoluna girmesi anlamına gelir. Dilenciye sadaka vermek, dertlerinin bitmesi, mutlu olmak manasını taşır.

Dikkat edilirse buraya kadar rüyanız hep güzel ve hayırlı gelişmeleri işaret etmektedir.

Rüyada Kuran görmekKuran-ı kerim görülmesi, bütün iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok hayırlı bir rüya olan Kuranı Kerim Tanrı tarafından korunduğunun ifadesidir.

Dilencinin size Kuranı-ı Kerim vermesi, yaptıklarınız karşısında aldığınız dua ve sevapları işaret ederken, onu geri alması ise gerçek hayatınızda büyük ihtimalle bilmeden yaptığınız bir hata, yaptığınız bir şey ya da söylediğiniz söz nedeniyle elde ettiğiniz sevabın derecesinde bir düşme olabileceğini gösterebilir ki bunu sadece Yüce Allah bilir.

Buradan çıkarılacak sonuç; her zaman ve her yerde mümkün olduğunca dikkatli davranmak, hayır ve yardım yaparken bunu gizli yapmak gerektiğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir