Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Sarhoş İnsanlar Görmek

Rüyada sarhoş insanlar görmek neye çıkar?

Yeni bir iş teklifi aldım uzun zamandır aradığım türden bir işti ancak fiyat konusunda anlaşamadığımız için beklemeye aldık. Üç gündür istihareye yatıyorum dün bir arkadaşımda yattı benim için. Gördüklerim tuhaftı karar veremedim.
1. gün : Siyahla kahverengi arası kıyafetleri olan kadın ve erkekler kız isteme yüzünden kavga ediyordu. Kadınların kıyafetleri ferace gibiydi.

2. gün : Pencereden bakıyorum. Karşımda yeşil bir park, düğün varmış, seyrek seyrek insanlar geçiyor. Geçenler temiz beyaz atletli orta yaş üstü sarhoş insanlar. Düğünde içtiklerini anlıyorum. Bir tanesinin kırmızı tshirtü var yürümekte bile zorlanıyor, bir başkası onu çekiştirerek götürmeye çalışıyor. Farklı bir boyuta geçiyorum birden, bir yer sofrası kurulmuş akrabalar var, kalabalık bayağı. Ben kalkıyorum sofradan bisikletle bir sokakları dolaşıp geliyorum. Evler çok katlı ama geleneksel. Eve yaklaşırken bir kedi atlıyor önüme korkutmak için yaptığını anlıyorum. Evdeki herkes çok korkuyor. Sonra birden müzik falan kedi oyunun bir parçası oluyor ve beni eğlendiriyor. Evdekiler bunun kötü bir şaka olduğunu söylüyorlar umursamıyorum.

3. gün: Bir yere misafirliğe gitmişiz ablamlar var kanepede otururken küçük örümcekleri fark ediyorum.O kadar küçükler ki görmek zor. Hemen kaldırıyorum onları da örümcekleri elektrikli bir makineyle süpürmeye başlıyorum.Meğer orada yuvaları varmış örümceklerin. Sonra ilkokul bahçesinde görüyorum birden kendimi bir etkinlik var. Sulu boya setleri felan bahçeye konmuş herkes seçiyor. Bir arkadaşım var yanımda körmüş ama o. Boyaların çoğu kırık eski ben ona aralarından iyi olanları seçmeye çalışıyorum. Renk olarak açık mavi ve lila tonlarını seçiyordum. 27, Kadın, Bekar, Mimar.

Arkadaşımın gördüğü rüya: İkimiz düğüne gidiyoruz ama çok kişi yok.Yol üzerine yemekleri sıralamışlar. O bana anlatıyor bak şu yemek bizim yörenin falan diye uzunca bir masa ve çok fazla yemek var. Sonra odada küçük akrepler görüyor. Yavru akrepler. Şaşırıyor odayı yeni temizlemiştim nereden geldi bunlar diye bir tanesine yanlışlıkla basıyor.Ayağına dikeni batıyor akrebin çıkarıp atıyor.Ama sağlığına hiç bir şey olmuyor.

Rüyada sarhoş insanlar görmek yorumu

Değerli arkadaşım, neden istihare yaptığını yazmayı unutmuşsun. Bilindiği gibi istihare saf bir ruh ve temiz bir bedenle Allah’a yakarıp, sıkıntıda olduğu bir konu hakkında ondan yol göstermesini dilemektir. Ve inanın oldukça ciddi ve derin bir konudur. Günümüzde o derece yozlaştırılmıştır ki ben bile artık bazı rüyalardan bıkmaya başladım. Bu rüyayı okursanız bana hak vereceksiniz.

Ben yazdıklarınızdan iş gelişmesinin durumu hakkında istihare yaptığınızı düşünerek cevap veriyorum.

Rüyalarınızı dikkatle okuyunca rüyaların hem birbiri arasında hem kendi içlerinde tutarlılık yok, çok farklı şeyler hakkında görüntüler. Bu sizin gerçek hayatınızda büyük bir kafa karışıklığı yaşadığınızı simgelemekte. Sadece iş konusunda kafanız bu kadar karışıksa hayatınızda bazı şeyler yanlış gidiyor demektir. Görüşürsünüz, anlaşırsanız o iş olur, anlaşamazsanız olmaz. Bazen çok istenilen bir iş için fedakarlık yapmak gerekebilir ve en önemlisi Allah’tan her şeyin hayırlısını istemektir. Ancak kesinlikle kafayı bu kadar takıp, istihareler yapıp, kendini bu kadar yıpratmak gereksizdir.

Sonuç olarak 2 şey söylenebilir; birincisi gördüğün rüyalar anlamlı bir mesaj vermemekte, sadece içinde bulunduğun büyük kafa karışıklığından bir an önce çıkmak gerektiğini, aksi halde normal yaşamınında bundan olumsuz etkileneceğini temsil etmektedir. İkincisi, başkası için istihare yapılmaz. Çünkü Allah aracıları, komisyoncuları sevmez. Kullarının bir müşkülatları varsa direk kendisinden istemesini diler. Ama nedense yüzyıllardır inatla bunun tersi insanlara empoze edilmekte, birinin aracı olması tavsiye edilmekte; hacılar, hocalar, şeyhler, medyumlar en çok para kazanan meslek grubundaki insanlar olarak yaşamaktadır, hatta bunlardan bazıları ülke, il, ilçe ya da köy sahibi olmuşlardır. Lütfen rüyada sarhoş görmek rüya tabiri sayfasını da okuyun.

“Rüyada Sarhoş İnsanlar Görmek” için bir yanıt

Rüyamda babamlarla küçükken yaşadığımız evdeyiz. Lojmanlarda rüyada ilk önce sanki eşimden kaçıyoruz, sonra kaçtığımız kişi babam oluyor, bütün her yeri kilitliyoruz babam yanında bir kaç erkekle geliyor ama ölmüş babam sarhoş oda benim çocuklarıma bir şey yapmasın diye ilk önce engelli oğlumu kaçırıyorum “Allah’ım ıslah et bunları, polisimi arasam” diyerek oğlumu kaçırıyorum, sonra diğer oğlum ve kızımı alıp yeniden kaçıyorum, onları farklı bir yere saklıyorum, uyandım, bütün insanlar sapık davranışlar gösteriyordu, ölmüş babamı böyle görmek beni korkuttu, lütfen yorumlar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir