Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Savaşmak

Rüyada savaşmak neye çıkar?

Merhaba, ben az önce uykumdan ağlayarak uyandım. Teyzemlerin damında savaş çıkıyor ve herkes üzerimize doğru geliyor, ateş ediyorlar. Bizde silahları alıp savaşıyoruz. Öldürebildiğimiz kadar adam öldürüyoruz ama bitmiyorlar. Ben yukarı çıkıp havalanıyorum balon gibi karşı tarafta bir evin çatısında duruyorum. Sonra geri dönüyorum sanki günler geçmiş gibi.

Savaş bitmiş tüm akrabalarım bir odada oturuyor. Neredeyse herkes yaşıyor ama annem babam abim teyzem yok. Soruyorum “neredeler” diye, annemle babam ölmüş, ben hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Abimi soruyorum “eve gitmiş” diyorlar. Abim bana bunu söyleyemez diye kendini eve kapatmış.  Ben yaklaşık 3 4 saat ağlıyorum kuzenim geliyor (sert mizaçlıdır) ve gene sert bir şekilde Kuran’ı Kerim’de bir yerler gösterip “al oku bunu” diyor.

Gelen teselli ediyor beni, ben ağlamaktan okuyamıyorum ve abimi görmek istiyorum. Sonra kuzenim zaman geçince geliyor, bana okumadım diye sinirlenip kızıyor, ben “teyzem nerede” diye soruyorum, “eli koptu, aşağı evde yatıyor” diyorlar. Yanına gitmek için kalkıyorum ve orada hıçkıra hıçkıra ağlayarak uyanıyorum. Ben yakın zamanlarda anneannemi kaybettim. Ve ondan beri sürekli rüyamda birileri ölüyor, özellikle de annem. Sizce bu neye işaret?

Rüyada savaştığını görmek yorumu

Özge merhaba, görmüş olduğun rüya tam bir sevdiklerini kaybetme korkusunun yansımasıdır. Başın sağ olsun, sevdiğin bir aile büyüğünü kaybetmişsin, değer verdiği birini kaybeden tüm insanlar gibi senin de bu üzüntüyü yaşaman gayet doğal, Allah anneannene cennetinden yer versin diye dua etmek, ona layık bir insan olmaya çalışmak, onun arkasında dua etmek ve hayır yapmak dışında bir şey elinizden gelmez. Bunu böyle bilip, buna göre davranıp, diğer sevdiklerini de kaybetme korkusunu zihninden atmak gereklidir.

Rüyada savaşmak rüyayı gören kişinin reel hayatında yeteri kadar iddialı olmadığını gösterirken rüyada savaştığını görmek aynı zamanda hedeflerine varmak için gerekirse mücadele etmeye, kavga yapmaya hazır olmak gerektiğini temsil eder, bakınız rüyada savaşa gitmek sayfası.

Rüyada teselli edilmek ise kendinizi depresif hissettiğinizi ve dış dünyanın tehlikeleri karşısında sığınacak bir barınak, güvenilir bir yer ya da bir şey ya da birini aramak simgesidir.

Rüyanın devamında gelişen olaylar bu korkulardan yaşamının manevi yönünü zenginleştirerek, Allah’a sığınıp, ona dua edip, ondan yardım isteyerek kurtulacağın yönünde ipuçları vermektedir.

“Rüyada Savaşmak” için bir yanıt

Es selamun aleyküm, benimle aynı ismi taşıyan Rıdvan diye bir adaşım rüyasında büyük bir savaş ortasında dergahtaymışız, Serhat diye bir abimiz hoca olmuş 2 rekat farz çıldırmış, bizde arkasında ona uymuşuz. Selam verene kadar uyanmamış ama herkes savaşıyormuş. Birde bende o adaşımla rüyamda dağlık bir yerde sohbet ederek yürüyoruz, iki dağın birleştiği yerin sağ ve solu deniz, yada göl ama o dağların birleşim yerleri 50 100 metre kadar uzun. Altından su geçiyor, sol tarafına bir baktım ufak bir tekne, içinde 20 30 kişi var, en önünde tek başına George Bush var, elinde Amerika bayrağı. Arkadakilerin elinde İsrail bayrağı vardı, elleri silahlıydı, karaya çıktılar “Rıdvan saklan geçsinler” dedim. Kayanın arkasına geçtik, tam geçtiler birden bir televizyon programındayım, bir hoca ya hadis yada bir şeyler anlatıyordu, omzuna vurdum döndü “bırak bunları anlatmayı, git savaşa katılın” dedim, uyandım. Hoca 50 60 yaşlarında cübbeli sarıklıydı, Allah razı olsun yorum için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir