Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Savcı Görmek

Rüyada savcı görmek neye çıkar?

Rüyamda haksız yere bir iftira sonucu işten atıldığımı gördüm ve buna itiraz etmek için savcıya dilekçe vermek istiyorum. Ama savcıya çıkmama izin vermiyorlar, sürekli “savcı meşgul, kendisi iddianame hazırlıyor” diyorlar. Ben devamlı savcılık binası bahçesinde bekliyorum.

O anda hafif solumda, hemen yanımda, taşların ortasında biriktirilmiş bir sürü kuru üzüm gördüm. Anladığım kadarıyla karıncalar burada üzümleri biriktirmek için bir yer yapmış. Biriktirilmiş üzümün yüksekliği neredeyse 3 dört parmak kadardı ve çok çeşidi vardı. İçimden “Allah’ım sen ne büyüksün, yarattığın karınca kendinde büyük üzümü taşıyor, yazdan biriktiriyor, bütün kış yiyor. Allah’ım bana da yardım et şu iftiradan kurtulayım” diyorum. Tam o sırada merdivenlerde bir hareketlilik oluyor, meğer savcı dışarı çıkıyormuş, merdivenlerden kendisine dilekçemi veriyorum o da alıyor.

Rüyada savcı görmek tabiri

Halit merhaba, rüyada haksızlığa uğradığını görmek rüyayı gören kişinin gerçek yaşamda sahip olduğu bazı değerleri kaybetme korkusu yaşadığını gösterir. Bu maddi anlamda bir kayıp korkusu olabileceği gibi manevi bir değerin tehlikede olması da olabilir. Bazı yorumcular, rüyada haksızlığa uğrayıp, içi sızlayarak uyanan kimsenin tam aksine iyilik göreceğine rivayet eder. Rüyada dilekçe vermek ya da dilekçe verdiğini görmek kişinin bir resmi işi olduğunu ve çok yakında bunun istediği yönde sonuçlanacağını ifade eder.

Rüyada savcı görmek kişinin bir nedenle kendini suçladığını ifade eder ve gerçek hayatında yaptığı bir hatalı iş ya da yanlış bir karar sonucu içine düştüğü bu suçluluk psikolojisinden bir önce kurtulmanın yollarını bulması gerektiğini ifade eder. Rüyada savcı karşısına çıkmak rüya sahibinin uyanık hayatında içinde tuttuğu, herkesten sakladığı bir sırrı ya da düşüncesinin açığa çıkmasından büyük endişe duyduğunu gösterir. Rüyada savcı olduğunu görmek rüyayı gören insanın birisi hakkında hüküm vermeden önce bir kez daha düşünmesi gerektiğini, bazı şeylerin düşündüğü gibi olmayabileceğini akılda tutmak gerektiğini belirtir.

Rüyada iddianame görmek, iddianame duymak veya iddianame okumak rüyayı gören kişi için giderek artan bir kendine güvensizlik işaretidir. O kişinin kendine inancını kaybetmiş olduğunu ifade eder. Hakkınızda bir iddianame hazırlandığını görmek doğal içgüdüler ya da sahip olduğunuz değerlere aykırı bir şeye inanarak kendinizi aldatmaya çalışıyor olduğunuzu gösterir. Kendinizden ya da başkalarından ne sakladığınızı kendinize sorun anlamı taşır.

Rüyada kuru üzüm görmek olumsuz güçlerin etkisi altında olduğunuzu, cesaret kırıcı durumlar yaşadığınızı, umutlarınız azalmaya başladığını fakat bunların sona ermek üzere olduğunu, hiç beklemediğiniz bir yerden veya bir kişiden kuvvet alacağınızı işaret eder. Rüyanızın sonu da bunu teyit etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir