Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada savunmak

Rüyada kendini savunmak neye delalet eder?

Rüyamda evimize bir yabancı izinsiz giriyordu ve bize saldırıyordu, ailemi savunmak için adamla boğuştum, elime geçirdiğim bir sert cisimle kafasına vurdum ve onu bayılttım. Komşumuz yardım etmeye geldi, onunla adamı sıkı sık bağlayıp, polise haber verdik. Biz polisi beklerken adam uyandı ve uyandığında bana sinirli sinirli bakıyordu ve gözleri kırmızıydı. Adam bir şey yapmasın diye boğazına bıçak dayıyordum, annem “oğlum o bıçağı çek, zaten polisler şimdi gelecekler” diyordu. Çok sıkıntılı uyandım, acaba rüya ne anlama geliyor?

Rüyada savunmak yorumu

Hakan selam, gördüğün rüya reel hayatında kendini ve / veya aileni bir tehdit altında hissettiğini temsil etmektedir. Bu tür duygular genelde tüm insanların ortak hislerinden biridir ama kişinin normal yaşamını kötü etkileyecek seviye gelmesine izin vermemek gereklidir. Gerçekten bir tehdit varsa ona göre önlem alıp bu endişeyi azaltmak gereklidir. Ancak gerçek bir tehdit yok ancak siz öyle olduğunu düşünüyorsanız bu duruma neyin sebep olduğunun tespit edilmesi ve ona göre davranılması gereklidir. Konunun özü budur ve kendini savunmak dışında rüyadaki diğer olayları dikkate almamak gereklidir.

Rüyada kendini, aileni, sevdiklerini ya da ülkeni savunmak veya savunduğunu görmek rüyayı gören kişinin gerçek yaşamda karşılaştığı / karşılaşacağı tehlikelerin farkında olduğunu ve gelebilecek her türlü kötülüğe karşı hazırlıklı olduğunu ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir