Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Sedir Görmek

Rüyada sedir görmek neye çıkar?

Rüyamda arabayla giderken kasaba gibi bir yerde cuma namazı kılmaya mescit gibi bir yere gidiyorum (müezzinlerin durduğu yer kadar) önce yer olmuyor fakat saflar düzeltilince ve bazı insanlar gidince epey yer açılıyor ( cemaate uyulan bir yer). Namaz kılmayan küçük çocuklarda var.

Cuma sünnetine niyetleniyoruz üzerinde olduğumuz sedir şeffaflaşıyor bastığımız yerler sanki file gibi oluyor düşmemek için kıpırdamamaya çalışıyorum, bulunduğumuz yer meğer yol üzerinde yapılmış altımızda caddeyi görüyorum. Yükseklik 30 – 40 metre kadar var, başım dönüyor ama bırakmıyorum namazı. 3. Rekat gibi çocukların biri yandan önüme eğiliyor ve durum tereddütü ile namazı bozuyorum. Şeffaf olmayan yere geçerek yeniden başlıyorum.

Rüyada sedir görmek yorumu

Rüyada Cuma nazı kılmaya gitmeniz aslında genel olarak hayatınızda her şeyin yolunda gittiğini ve sahip olduğunuz bazı güzellikleri çevrenizdekilerle paylaşmanız gerektiğini simgeler. Gittiğiniz mescit ise rüyayı gören kişinin doğru yolda olduğuna veya doğru yola gireceğine, içinde olduğu bir sıkıntılı durumdan yakın zamanda çıkacağına, yaptığı bir hayırlı için meyvelerini alacağına alamet eder.

Rüyada sedir görmek uzun ömürlü ve dayanıklı olmaya, kuvvetlenmeye, dayanıklılığa ve ölümsüzlüğe delalet eder (ölümsüzlük bir eser bırakarak hep anılmak anlamındadır). Bu rüya hayatınızda zor bir zaman esnasında size güven vermeye çalışıyor olabilir. Rüyanın devamında gelişen olaylar bazı ufak tefek sorunlardan sonra işlerinizin tam olarak yolunda gitmeye başlayacağına delalet etmektedir.

“Rüyada Sedir Görmek” için 2 yanıt

Rüyamda ablam beni bir yere götürdü, içeri girdiğimde her yerde yeşil siyah karışımı halı ve sedirler vardı. Sonra bir baktım ki taşın üzerinde ölen babam. Hemen başucunda başka bir ölüyle birlikte yatıyordu. Babamda o ölüde devamlı kıpırdıyordu. Babamın üstünde beyaz kefeni vardı, yüzü açıktı, sonra sadece ayaklarıyla kefeni üstünden attı. Ben bir daha örttüm üstünü ama babam yine açtı üstünü, babama iyice yaklaştım gözlerinin olduğu bölüm simsiyah olmuş.
Sonra babamla konuştuk (ben: Baba gitmesen olmaz mı seni çok özledim. -Babam: olmaz oğlum gitmeliyim sen annenlere iyi bak, orada ki masaya gitme. Ben: gitmesen olmazmi baba seni cok özledim. -Babam: olmaz oglum. Hadi beraber gidelim. ) dedi babam. Tam annemi ve küçük kardeşimi düşünürken korkuyla uyandım. Bu rüya neye dalalettir. Açıklarsanız sevinirim. teşekkürler.

İbrahim merhaba, rüyanın ana teması rahmetli babanı görmek olup, bu rüya ondan aldığın yüce değerlerin farkında olmak, ona layık bir evlat olmak için çaba gösterdiğinde hayatta tüm işlerinin yolunda gideceğine alamet etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir