Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada şehit görmek neye delalet eder?

Selamun aleyküm, rüyamda eve şehit gelmiş, güya şehit bizden ailedenmiş fakat kim bilmiyorum. Şehit yatıyor, tabutun önünde bir perde var, ben o kadar ağlıyorum ki bağıra bağıra. Birden bu şehit kımıldıyor fakat konuşmuyor. Bu rüyadan o kadar çok etkilendim ki anlatamam, ben fazla rüya gören biri değilim. 14 yıl önce namaza başladım, namaza başlamadan önce gecede belki abartısız 5 veya 7 kere rüya gören biriydim.

Şeytani rüya diye adlandırılıyor bu rüyalar, namazsız kişi şeytanı rüya görürmüş ve bende buna tanık oldum, eskiden bir çok rüya görürken şimdi yok denilecek kadar az rüya görüyorum. Buna da rahmani deniliyormuş kurandaki aklamaya göre. Saygılarımla, yorumlarsanız çok sevineceğim, en güzel sahibinize ALLAHA emanet ediyorum kardeşlerim.

Rüyada şehit görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada şehit görmekRüyada şehit görmek oldukça değerli bir rüyadır ve şehit birini görmek rüyayı gören kişinin saygınlık kazanacağı işler yapacağına, manevi mükemmelliğe doğru ilerlemekte olduğuna işaret eder.

Rüyasında şehit olmak rüya sahibi kişinin dürüst ve fedakar karakterini gösterir ve şehit olduğunu görmek yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kendi ihtiyaçlarından fedakarlık ettiğini ifade eder. Bir yakınının şehit olduğunu görmek, bazı geçmişte işlenen günahlar veya aldığınız kararlar için kendinizi affettirmek isteğinizi simgeler.

Rüyada şehit haberi almak rüyayı gören insanın gerçek hayatında hayırlı bir haber alacağına ve bu haberden sonra yolunda gitmeyen bir işinin düzeleceğine, Allah katında kabul görecek işler yapacağına, tüm korku ve endişelerinden uzaklaşacağına rivayet edilir. Şehit cenazesi görmek veya bir şehit cenazesine katılmak kişinin iyi amellerini sürdürmesi halinde hem kendinin hem sevdiklerinin kaza ve belalardan uzak, korkusuz ve endişesiz bir yaşam süreceğine delalet eder.

“Rüyada Şehit Görmek” için 12 yanıt

Rüyamda teyzemin oğlunu şehit olmuş gördüm. Yorumunuzu bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

benim esim askerde ve rüyasinda sehit oldugunu görmüs, yani onu tasiyorlarmis ve kendi cenazesini izlemis, herkes toplanmis askerler filan gercekten olma ihtimali var mi ?

Suheda

Bötle bir şeyi aklınıza getirmeniz dahi gereksiz. Rüyasında şehit olmak, şehit olduğunu görmek şehitlik, rüyayı gören kişinin dürüst karakterini ve yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kendi ihtiyaçlarından fedakarlık ettiğini ifade eder.

ben babamın şehit oldugunu gordüm, babam asker daha dogrusu gormedım, haberını aldım ama ne anneme nede bana haber verilmedi, tanımadıgımız birinin telefonundan aradılar oradan haber aldık

Rüyamda , bir şehit bizim evin salonunda nöbet tutuyordu, beni kolluyordu sonra anneme söyledigimde yok oldu. Ne demek oluyor bu.

arkadaşım ruyasında en yakın asker arkadaşımın şehit olduğunu söyledi ve benimde ağladığımı söyledi

Ben rüyamda babamın şehit olduğunu gördüm babamin mesleği polis. Cenazesine katılıyodum resmini görünce şok oldum zaten.daha sonra rüyamda cenazesini yaptıktan sonra falan ben çok ağlıyorum babam geliyor yanıma oturuyor rüyamda daha sonra ben sürekli ağlıyorum ve hıçkıra hıçkıra ağlayarak uyandım halada etkisindeyim lütfen cevaplayın

Bir yolda yürüyorum elimde kocaman bir bayrak, etraf kırmızı bayraklarla dolu, ağlıyorum ama öleceğimi biliyorum, biri sesleniyor bana siz nasıl ölürseniz ölün şehit olacaksınız bağırıyor sürekli tekrarlıyor sonunda çocuklarım ekran ben bir yere çıkıyoruz, yüksek bir yerde birbirimize sarılıyoruz. Beyaz giyinmiş ben beyaz bir elbise gitmiştim hamileydim eşime diyorum çok mutluyum demek beraber ölecekmişiz.

Yetkin selam, görmüş olduğun rüya gerçek hayatta azim ve üstün çabaların sonunda başarıya ulaşacağına, zirveye çıkacağına, tüm bunların sonunda büyük ve anlamlı bir armağan ile ödülleneceğine, şeref ve itibarının her zaman yükseklerde olacağına işaret hayırlı bir rüyadır.

Arkadaşım rüyasında bizim köyden birinin şehit olduğunu ve bende o sehitin yanına gitmek istedigimi ve kunyesi ben takacagimi söylemişim şehit olan kişinin kunyesini ben değilde rüyayı gören kişi takmış bu ne anlama gelir

Rüyamda kız kardeşimin kocasının şehit olduğunu duyuyorum kendisi polis asker falan değil ama çok ağlıyorum koşuyorum gidiyorum hastanede yatıyor ölmemiş diyolar yoğun bakımda yatıyormuş kız kardeşim ağlıyor şehit oldum öldüm geri geldim diyor kocası ama zor konuşuyor hastanede yorumlarsanız sevinirim

Merhaba, rüyamda nerede olduğumu bilmediğim bir yerde annem, teyzem,eniştem,babam ve ben sohbet ediyorduk. Başkaları da vardı ama hatırlamıyorum. Daha sonra, nasıl oldu bilmiyorum bir kutu bulduk. Bir şehide aitti. Açıp baktık. Eski bir nüfus cüzdanı vardı, annesine yazdığı bir şiir vardı , kolyeler, resminin olduğu bir kağıt falan vardı. Anneme bunu annesine verelim dedim. Açtım nüfüs cüzdanına baktım. Yazan şehiri bulamadım herhalde sonra internetten bakmak için aradım. Karşıma annesi çıktı. Videosu vardı. O kadar ağlıyordu ki. O kadar üzgündü ki içimde hissettim.Sonra kabe’yi gösterdiler ama ben rüyamda bir buzun üstündeyiz diyordum.
Bunlar olurken ağlamaya başladım. isyan etmeden acı çekerek. Şehidin emaneti bulduğum için. Annesi bu kadar beklediği için ağlamaya başladım.o kadar ağladım ki , rüyada ağladığım için uyandım. Bana yardımcı olabilir misiniz? Rüyamda şehidin arkasında bıraktığı emanetleri buldum. Ne anlamaya gelebilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir