Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Sel Görmek

Rüyada sel baskını neye işaret eder?

Bu gece rüyamda sel gördüm. Çok fazla yağmur yağıyordu, her yer sel gibi olmuştu. Rüyadaki evim deniz kenarında idi, çok güzel bir denize bakıyordu aynı zamanda çok güzel kumla çevrilmiş kumsal vardı. Evden bakarken sevgilime denizi gösterdim, selden dolayı halılar deniz üzerinden akıp gidiyordu ama halılar o kadar güzeldi ki anlatamam. Sevgilime “halılar ne kadar güzel, içinde ipek halı da var” diyorum. Tabi bu arada bizimde çok büyük aldığımız halıda denize düşüyordu ama ben söylemiyordum.

Aslına bakarsanız uyanınca mutlu uyandım, enteresan bir şekilde halıların ve denizin güzelliği aklımda idi. Çok merak ettim anlamını tek tek anlamlarına bakınca çok güzel ama değişik bir rüya olduğu için başvurdum. Teşekkür ediyorum
Takma isim : yunus
Yaşınız : 34
Cinsiyetiniz : Kadın
Medeni durum : Nişanlı – sözlü
Ruh haliniz : mutsuz
Anahtar kelime : halı

Rüyada sel görmek rüya tabiri

Yunus Merhaba. Aslında sel görmek hayırlı değildir, ancak sel ile birlikte sizi üzen değil aksine siz mutlu eden güzel deniz manzarası, ipek halılar rüyaya genel bakmak gerektiğini göstermekte ve bilinç altınızda mutlu olmak, olayların güzel taraflarını görebilme, huzura kavuşma yönünde güçlü sinyaller olduğunu göstermektedir. Rüyanız yarıca kötü şartlarda dahi umutlu ve mutlu olmayı bilen güçlü bir karaktere sahip olduğunuzu ve bu yönünüzle hep mutlu kalacağınızı temsil etmektedir.

Rüyada sel görmek hakkında diğer rüya yorumları

Rüyada sel görmek hayırlı bir rüya değildir, yaklaşan bir tehlikeyi işaret eder. Rüyada sel baskını görmek aynı zamanda rüyayı sahibinin geleceğe dair yapacağı bazı yatırım ya da girişimlerin kendine yarar sağlamayacağını yada zarara uğrayacağına tabir edilir. Sel hiç bir yere ya da hiç kimseye zarar vermiyor ise bu farklı yorumlanır ve rüya sahibinin bazı zorluk ve sıkıntılar çekeceğini ama sonunda bu gayretlerinden daha da güçlenerek, kazançlı olarak,  maddi açıdan gücüne daha fazla güç katarak çıkacağına rivayet edilir.

Rüyada evini sel basması çevrenizde ailenizi, mutluluğunuzu kıskanan kötü bakışlı, kıskanç kişiler olduğunu simgeler. Rüyayı görenin evinde ağzının tadının ve keyfinin kaçmasına neden olacak gelişmeler yaşanacağını, ailesi için harcadığı bazı emeklerin boşa gideceğini ve bir hayal kırıklığı yaşayacağını simgelerken bu zor dönemde yanlış yola girmek ve istenen başarıyı elde edememek ihtimali olduğunu gösterir.

Rüyada iş yerinde sel baskını görmek iş yeri sahibi iseniz işinizi kıskananlar olduğunu ya da rakiplerinizin hakkınızda iyi şeyler düşünmedikleri simgelerken, çalışan biri iseniz işinizdeki başarılarınızı kıskananlar olduğunu belirtir. Dikkatli olmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada sele kapılmak evliler için evlilik hayatında sorunlar yaşayacağını gösterirken rüyada sele kapıldığını görmek bekarlar için işinizden istifa edeceğini gösterebilir veya sağlık sorunları yaşamak anlamına gelebilir.

Rüyada sele kapılan birini görmek görülen kişiyi tanıyıp tanımamakla alakalı açıklanır. Rüyada tanıdık birinin sele kapılması onun hakkında kendine ya da ailesine veya sevdiklerine fayda getirmeyecek işlerle uğraştığına işaret ederken aynı zamanda onları boş yere umutlandırdığına, işleri arzu ettiği şekilde gitmeyeceğine ve bunun bir  büyük hayal kırıklığı yaratacağına delalet eder. Selde ölüm olmazsa bu sıkıntıların kısa sürede aşılarak yeniden huzura kavuşacağına işaret eder. Rüyada tanımadığı birinin sele kapıldığını görmek ise genel anlamda ( mahalle, şehir, ülke ve tüm insanlık ) hakkında yaklaşan, normal şartlardan beklenmeyen bir sıkıntı, sorun ya da tehlikeyi temsil eder.

Rüyada bir hayvanın sele kapıldığını görmek karamsarlık ve maddi kayıp simgesidir. Rüyayı gören rüya sahibinin iş yaşamında kariyeri veya ticaret yaşamındaki geleceği ile alakalı olarak bazı problemler yaşayacağını belki de imajı zedelenip, kariyerinin tehlikeye gireceğini ya da maddi kayıplar yaşayacağını temsil eder.  Rüyada selde telef olduğunu görmek anlatılan konularda geriye dönüş olmadığını ifade ederken, hayvanların kurtulduğunu görmek ise korkulanın olmayacağını ve durumun büyük bir krize dönüşmeden atlatılacağını ve her şey kısa sürede unutularak eskiye dönüleceğini ve kişinin hayata kaldığı yerden devam edeceğine rivayet edilir. Su baskını, su basması da aynı anlamları taşır.

“Rüyada Sel Görmek” için 2 yanıt

Rüyada sel gibi su geldiğini görmek
Rüyamda bahçe gibi bir yerdeyim ve birden suların dere şeklinde, sel gibi üzerimize doğru gelmesini gördüm ve su çok kirliydi, sonra arkadaşımın bana yardım ettiğini ve bana senin hep yanında olacağım demesini söz verdiğini gördüm.

rüyam televizyondan izler gibiydi. çok korkunçtu.. çoğu bina aşağı çöküyor bazısı sağa sola kırılıyor. birde depremin yanında sel de var, çamurlu kirli büyük bir sel gidiyor. birde esmer orta yaşlı bir kadın, yokuş gibi bir yere tutunmuş, canlıydı, sonra selle birlikte gelen kumlar taşlar kadına çarpa çarpa kadının ağzı çıkıyor suratı falan çok kötü yaralanıyor ve gözümün önünde ölüyor. sanki sıkışmış gibi sel onu götürmüyor ama yaralayıp öldürüyor. lütfen yorumlayın.. teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir