Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada semer görmek

Rüyada semer görmek neye delalet eder?

Siyah çizmelerimi giymişim ata bineceğim ama atın semeri bağlanmamış, atın üzerine öylece konulmuş, atın üzerinden kayarak aşağı iniyorum (düşerek değil) faka yer çamurmuş, çizmenin her yeri çamur olmuş, ıslak mendille temizliyorum, temizledikçe “ne kadar çok çamur olmuş, temizle temizle bitmedi” diye düşünüyorum, bu ne anlama geliyor? yardımcı olur musunuz? 26, Kadın, Bekar, Çalışmıyor.

Rüyada semer görmek yorumu

Rüyada çizme görmek genellikle yaşamın maddesel yönüyle ilgili bilgiler verir. Çizmenin durumu maddi gelişmeleri işaret eder. Rüyada çizme giymek, çizme giydiğini görmek, elinizi attığınız her işte başarılı olacağınızın işaretidir. Çizmenin siyah olması ise bu başarıyı elde ederken dostlarınızın desteğini alacağınızı gösterir. Ata binmek, attan inmek konularını lütfen at rüya tabiri sayfasında okuyunuz.

Rüyada semer görmek size iyi bir haber müjdeler ve hoşlanacağın bir ziyaretçinin geleceğini bildirir. Semere binmek, semer üzerine çıktığını, semere oturduğunu, semere bindiğini görmek size mali açıdan yarar sağlayacak bir yolculuğa çıkacağınızı haber verir. Ancak semerin bağlanmamış olması bu yolculuğa çıkarken tüm hazırlıklarınızı eksiksiz tamamlamak gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyanızın ilginç tarafı çizmenin çamur olmasıdır ve yakın bir zamanda bir hayal kırıklığı yaşadığınızı gösterirken, ıslak mendil ile çamuru temizlemeniz bu hayal kırıklığının etkilerini zor da olsa attığınızı (belkide biraz daha kaldığını) ifade etmektedir.

Semer, eyer, kaltak hakkında diğer bilgiler

Rüyada semer aldığını görmek gerçek yaşamınızda yetkilerinizin artacağı, mevkinin yükseleceği bir gelişmeyi simgeler. Rüyada semeri omzuna almak gerçek yaşamda üstlendiğiniz yükleri, taşıdığınız sorumlulukları ifade eder. Kaltak terimi de benzer anlam taşır. Rüyada eyer görmek hedeflerinize ulaşmak için çalışmalarınızı sürdürmeye ihtiyacınız olduğunu gösterir. Bu rüya aynı zamanda hiç kimsenin hedeflerinize ulaşmanıza engel olmasına izin vermemenizi belirtir. Rüyada eyer üzerinde oturmak Birinin veya bir durum üzerinde kontrol kurmak istediğinizi gösterir, alternatif olarak sizin önemli ve güçlü bir konuma geleceğinizi gösterebilir. Rüyada üzengi görmek yolculuk sembolüdür ve rüyayı gören kişinin yakın bir vakitte bir seyahate çıkacağına işarettir.

Semer nedir: En yaygın anlamıyla, yük ve binek hayvanı olarak kullanılan at, eşek ve katır gibi hayvanların taşıyacakları yükün hayvanın sırtına zarar vermemesi için ağaç iskelet üzerine deri ile keçe arası kamış otları ile doldurulup sarılarak dikilen semer çok özen isteyen bir sanat dalıdır. Dengesiz yapılmış bir semer hayvanın sırtının yaralanmasına neden olur. Çok eskiden beridir süregelen bir ata yadigari meslektir. Günümüzde birçok şehirde yalnızca birkaç semerci ustası kalmıştır. Semercilik Beypazarı’nda sadece bir tane semer ustası tarafından yapılmaktadır. En genç semerci üstaları ne yazık ki, 60 yaş ve üzeridir. Semercilik de tıpkı tarakçılık, kaşıkçılık gibi unutulmaya yüz tutmuş, artık çırak alamayan meslekler halini almıştır.

Eyer nedir: binek hayvanlarının sırtına konulan, binek hayvanına binebilmek ve üzerinde oturabilmek ya da yük taşıyabilmek için kullanılan araç. Eyer, eyer kaşı ve eyer kaltağı adında iki ana parçadan oluşmaktadır. Eyeri destekleyen bazı parçalarla pekiştirilen eyer takımı hem binek hayvanının rahatı ve sağlığı hem de binicinin rahatı ve sağlığı açısından gerekli pek çok parçadan oluşmaktadır. Bir eyer takımı; eyer, eyer altı kapitone, üzengi demiri, üzengi kayışı, burunsalıklı başlık, kantarma ağız demiri ve kolandan oluşmaktadır. Eyer hayvanın sırtına yerleştirilmeden önce keçe ya da pamuktan üretilmiş belleme en alta konulur. Üzerine eyer yerleştirilerek kolan ile hayvanın gövdesine sabitlenir.

Kaltak nedir: kaltak kelimesi at, eşek, deve gibi hayvanlarda üzerine oturmak amacıyla hayvanın üzerine konulan şey. Mecazi anlamı kötü kadın manasını taşır. Burada anılan hayvan oturağı anlamıdır. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir