Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Ses Duymak

Rüyada ses duymak neye işarettir?

Bunu aslında yazıp yazmamak konusunda emin değildim ama yazmaya karar verdim çünkü biraz korkmaya başladım, bu olaylar tekrarlamaya başladığı için. Geçen gün herkes yattığı halde ben gece kulaklıkla müzik dinliyordum gece on iki civarıydı. Bir süre sonra dinlemeyi bıraktım telefonu ve kulaklığı bir kenara koydum ve uzanmaya devam ettim. O sırada bir takım sesler duymaya başladım, fısıltı sesi ve yürüme sesi idi bunlar.

Korkmaya başladım çünkü ben küçükken yine bu tür şeyler oluyordu. Yan döndüm ve dua ettim, sonra gözlerimi kapattım, o an sanki bir el yüzümün üstünden geçti ve korkma gibi bir şey fısıldadı, aniden gözümü açtım ama hiç bir şey göremedim.

O an uyumuşum uyandığımda ağlıyordum biri beni uyandırmaya çalışıyordu onu hissettim uyandığımda saat gece üç buçuk filandı. Başım yastıktayken yarı uyanık rüyamı hatırladım bir evdeydim kimin evi olduğunu bilmiyorum ama herkes ağlıyordu, o sırada yakın arkadaşlarımdan birini gördüm bana gülümsedi ve konuşmaya çalıştı ama biri bana gelip onun öldüğünü söyledi, inanamadım ağlamaya başladım, sonra birinin daha öldüğünü söyledi ama o kişiyi tanımıyordum. Sonra zaten uyandırıldım. Sabah yataktan kalktım ve akşamki olayın etkisinden kurtulmaya çalıştım, yapamadım anneme söyleyeyim dedim söyleyemedim. Ama o arkadaşımı merak ediyordum onu aradım telefona abisi baktı onun sabaha karşı rahatsızlandığını ve hastaneden yani geldiklerini, onun hala uyuduğunu söyledi, “geçmiş olsun” deyip tekrar arayacağımı söyledim.

O an şoka girdim internetten araştırmaya başladım ve buraya yazmayı tercih ettim, çünkü ne yapacağımı bilmiyorum, o diğer kişi kimdi bilmiyorum her gözümü kapayışımda farklı şeyler görüyorum, düşünmüyorum ama oluyor, ne yapağım ben. Bunlar küçükkende oluyordu ama beni bu kadar şoka uğratmıyorlardı.

Yaşınız : 15
Cinsiyetiniz : kız
Medeni durum :bekar
Mesleğiniz :öğrenci
Ruh haliniz :tedirgin

Rüyada ses duymak neye yorulur?

Sevgili Ece. Öncelikle bize yazdığınız için teşekkür ederim. Bu gibi durumlarda yapılacak ilk hareket bu durumu anne babaya veya öğretmenine danışıp, onların görüş ve düşüncelerini almaktır. Bu tür olaylar kişinin aşırı stresli, yorgun veya uykusuz olduğu durumlarda yaşanır ve çok yaygındır. Fakat nedense insanlar bundan bahsetmekten hoşlanmazlar, karşısındaki kişinin bunu yadırgayacağını düşünürler.

Lütfen hemen büyüklerine bu durumun seni rahatsız ettiğini anlat ve bir uzman psikolog ile görüşüp, sorunu çözün. Belkide bilinç altındaki çok basit bir sorun bu sıkıntıları yaşamana sebep oluyordur.

Rüyada ses duymak konusunda detaylı bilgi arayan dostlarımız rüyada ses duymak sayfasını inceleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir