Kategoriler
Sevgili Rüyaları

Rüyada Sevdiği Çocuğun Ağladığını Görmek

Rüyada sevdiği çocuğun ağladığını görmek neye alamet eder?

17 yaşındayım, balık burcuyum (balık burcunun rüyalarının çıktığını okumuştum bir yerde) lise son öğrencisiyim ve tıp fakültesi için hazırlanıyorum. Platonik olarak aşık olduğum biri var bu yüzden derslerime eskisi kadar önem veremiyorum aklım hep ona gidiyor. Hissettirdikleri çok güzel ama hem sevdiğim kişiyle bir araya gelememe düşüncesi hem de sınavda başarılı olamama ihtimali beni korkutuyor. Ayrıca sevdiğim çocuktan hoşlanan bir kız daha var diye şüpheleniyorum. İlk gördüğüm rüyada sevdiğim kişi askere gidiyordu, çok mutlu görünüyordu, otobüsün camından sarkmış bir kızı öperken görüyorum onu.(dudağından) kızı görmedim ama adı Ece’ymiş. Sonra beni görüyor ve bana doğru eğiliyor, ben de onu dudağından öpüyorum ve gidiyor.

2.rüyam ise şöyle: sınıftaki bütün arkadaşlarım toplanmış sohbet ediyoruz, sevdiğim çocuk da orada ama konuşmaya hiç katılmıyor, telefonuyla uğraşıyor. Ben tam “of bu çocuk yine bana bakmayacak” diye düşünürken bir de fark ediyorum ki – aslında o an oradaki bütün arkadaşlarım fark ediyor – beni gizlice telefonuyla video kaydına almaya çalışıyormuş. Kimse fark etmemiş gibi davranıyor ve yerimize oturuyoruz. Sonra birden kendimi onunla yalnızken buldum. Cesaretimi topladım, içimden “nasılsa o da beni seviyormuş” diye geçirdim ve dudağından onu öptüm.

Beni itti ve “yapma” dedi. Çok üzüldüm tabi, sonra annemin yanında buldum kendimi, bana “hayır kızım olmaz, o çocuk olmaz!” diye kızıyordu. Onu umursamadım ve babamın yanına gittim, bir de gördüm ki sevdiğim çocuk da orada, babamla futbol seyrediyor. Yanlarına oturdum, ben hiç orada değilmişim gibi konuşmaya başladılar. Babam yüzünde bir tebessümle “neden kızımı istemedin” dedi. O da “istememek değil, sadece ben ona göre değilim, o daha iyilerine layık” tarzında bir şeyler söyledi. (orada ne dediğini tam hatırlamıyorum, kekeledi çünkü) sonra tekrar annemin yanına gittim. Gözleri yaşlı, belli ki ağlamış.”keşke engel olmasaydım sana” dedi bana. Sonra da uyandım.

Bu rüyayı gördükten yaklaşık 1 hafta sonra sınıfta kalabalık bir şekilde doğruluk mu cesaretlilik mi oynadık.(düşününce bu şaşırtıcı bir şey çünkü bizim sınıf kolay kolay bir araya gelip topluca bir şey yapmaz.) ve biz oyun oynarken sevdiğim çocuk tam arkamda telefonuyla oynuyordu. Resmen rüyada gördüklerimi tekrar yaşadım. Oyun sırasında da bir erkek arkadaşımın bana “sevdiğin biri var mı sınıfta?” Diye sorması beni iyice şaşırttı. Bundan birkaç gün sonra bir rüya daha gördüm (sonra daha görmedim zaten) bir köpeği dolaştırmaya çıkarmışım, yolda yürürken sevdiğim çocuğa rastlıyorum. Karşımdan bana doğru geliyor, onun da elinde iki köpek var, birbirimize bakarak yürümeye devam ediyoruz. Yan yana gelip birbirimizi geçiyoruz, ben arkamda dönüp baktığım sırada o da bana bakıyor. Göz göze gelince hemen önümüze dönüp yolumuza devam ediyoruz.

İşte bu kadar, aslında benim hiç umudum yok çocuktan, çünkü bana çok soğuk davranıyor, yüzüme bile bakmayıp bana bir söz bile söylemiyor. Başak burcu olmasına bağlıyorum bunu ama bir insan hiç mi belli etmez sevdiğini? Bu rüyalar da beni umutlandırdı, acaba gerçekten umutlandırmalı mı?”

Rüyada sevdiği çocuğun ağladığını görmek tabiri

Sevgili Merve, ben rüya tabirinden ziyade daha önemli şeyler söyleyeceğim. Platonik olarak sevdiğin bu çocuğu düşünmek için harcadığın zamanın ve beyin gücünün onda birini kendi geleceğin, eğitimin, kişisel gelişimin için harcasan hayatın tahmin edemeyeceğin kadar güzelleşir. Sen kafanı böyle gereksiz ve boş şeylere taktığına göre çok büyük ihtimalle derslerinde başarılı değilsin. Bir düşün bir erkek derslerinde başarısız, kendini iyi yetiştirmemiş bir kızla neden ilgilenir? kısa vadeli gönül eğlendirmek için! sen bunu tercih ediyorsan onu düşünmeye, hayatını cehenneme çevirmeye devam et. Bunlar aslında aile büyüklerinin, öğretmenlerin tarafından anlatılması gereken şeyler ama ne yazık ki günümüz aileleri yerli dizi izlemek ve cep telefonlarını karıştırmaktan çocukları ile ilgilenmeye vakit bulamıyorlar, öğretmenler ise apayrı bir alem. Onlarında zerre kadar umurlarında değil çocuklar!

Sonuç olarak bu rüyalar seni umutlandırmasın çünkü hiçbiri sana o çocukla bir arada olacaksın gibi mesaj vermiyor, sadece içinde olduğun durumu özetliyor. Rüyada platonik aşkını yani rüyada karşılıksız sevdiğin kişiyi görmek reel hayatınızda gerçek sevgiye ve aşka muhtaç olduğunu, sevmek ve sevilmek istediğinizi temsil eder. Rüyada birinin askere gittiğini görmek tüm zorluklara rağmen başarılı olmak, elindeki işi başarıyla zamanında tamamlamak gerektiği anlamını taşır. Bakınız rüyada asker görmek sayfası.

Rüyada sevdiğin kişinin ağladığını görmek reel yaşamınızda duygusal dengeyi yeniden sağlamak için gecikmeden bir şeyler yapmanız gerektiğini temsil eder. Başka birisinin rüyada ağlaması sanki size bir ders verme, hatırlatma yapma görevi yapmakta, dengenizi kuramazsanız sizde ağlarsınız manası taşımaktadır. Bu konuda rüyada ağlamak görmek rüya analizi ilginizi çekebilir. Rüyada köpek gezdirmek kişinin reel hayatında atacağı adımlar veya ilerleyeceği yol konusunda bazı ipuçları verir ve bu adımı atmak için arkanızda güvenecek kimi dostlara ya da yanınızda kimi arkadaşlara ihtiyaç olduğunu temsil eder.

“Rüyada Sevdiği Çocuğun Ağladığını Görmek” için bir yanıt

Aslında derslerim gayet iyi, şu an okul ikincisiyim. Sadece biraz düşüşler yaşıyorum ama sanırım haklısınız, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir