Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Şeytana Dönüşmek

Rüyada şeytana dönüşmek neye işarettir?

Merhaba, geçenlerde (son 15 günün içerisinde) Muhammed Mustafa diye bir arkadaşım vardı onunla gezdiğim bir rüyam vardı. Bu yeni gördüğüm rüya ise benzer bir rüya. İlk önce normal uzunlukta herhangi bir sorunu olmayan güzel bir köprüden geçiyoruz. Eski rüyamda da geçiyorduk. Fakat yeni gördüğüm rüyada bizi geçen insanlar geri arkalarına dönüp bize bakıyorlardı. Hatta peşimden gelenler vardı. Sonrasını hatırlamıyorum ardından başka bir köprüye geldik, yıkık dökük köprü, ortadan ikiye ayrılmıştı. Soldaki ve sağdaki demirler çökmemişti. (geçenki rüyamda arkadaşımla ben atladım ama bu sefer o demirlerden geçti.) Buraya kadar her şey normal olsa bile O köprü yıkık döküktü ve oradan sonrası da yıkık döküktü.

Bir binaya geldik. 1948 senesinde kapanan bir okul varmış.Arkadaşım koşa koşa girdi, eski bir kapısı vardı ve çok ıssız bir yerdi. Arkadaşım hızlıca girdi ve ben girdiğimde arkadaşım “1948 de kapanmış vs vb” diyordu. Sonra sesi kesildi “Mustafaaaaaaaaaaaaaa” diye bağırırken cevap gelmeyince korkup Ayetel Kürsi okumaya başladım. Ondan sonra azı dişleri uzun, kırmızı bir şeytan, üst merdivenlerden bakıp “anlayamazsın” dedi. Ben kaçmaya çalışırken kapının kapalı olduğunu gördüm. Sonra 1 kat aşağıya inip oradaki kapıyı açmaya çalıştım ve indim ki o anda ayaklarım kitlendi. Sonra ellerim kilitlendi, en sonra beynim kilitlendi. Yere bir baktım şeytan suretine bürünmüşüm. Sonra kendi kendime “beynimi ele geçiremezsin” dedim ve sonra kendi irademi kazandım.

Olayın diğer bir tarafı sabah ezanından 30 dakika önce kalktım ve rahat rahat yürüdüm, sonra Televizyonu açıp Kuran- ı Kerim okuyordu. Haşr suresi ve Mümtehine veya mücadele suresi okunuyordu. Ardından ezan okundu ve yattım. Ardından bu rüyayı gördüm ve sabah kalktığımda sekerek yürüyordum, çok kötü olmuştum. Sizce bu rüya neye dalalettir? 13, Erkek, Bekar, Öğrenci.

Rüyada şeytana dönüştüğünü görmek yorumu

Sevgili E.N. Görmüş olduğun rüya senin yaşındaki bir genç için çok ama çok ağır bir rüya. Senin yaşındaki biri böyle bir rüya görmemeli; okuduğunu, adam olduğunu, araba kullandığını, yüzdüğünü, seyahat ettiğini, uçağa bindiğini görmeli. Ama ne kadar acıdır ki ülkemizdeki aileler çocuklarını cin çarpması, şeytana vermek, hayalet geliyor, öcüye veririm korkutmaları ile büyütülünce çocuklar rüyasında şeytana dönüştüğünü görmekte. Her şeyi o kadar açık yazmışsın ki adını dahi tam yazmışsın, ben harfleri değiştirdim. Seni tanıyan birisi bu yazıyı okuyup seninle dalga geçmesinler diye.

Ben bu rüyaya yorum yapmayacağım sadece bazı genel bilgiler vereceğim. Yazdıklarımdan bir anlam çıkarabilirsen senin yapman gereken gidip seni çocukluğunda seni korkutanlarla yüzleşmek olmalıdır. Onları “bak cinler geliyor, seni kapıp öteki tarafa götürecekler”, “bak arkanda şeytan var, seni bir çarpacak, ağzın burnun birbirine girecek” diyerek korkuttuğunda büyük ihtimalle “sen ne saçmalıyorsun, olur mu öyle şey” diyecekler. O zaman sende “madem böyle şey olmaz, neden beni çocukluğumda böyle korkuttunuz” diyeceksin. Daha fazla yazıp hata yapmak ya da günah işlemek istemiyorum. Allah yardımcın olsun.

Rüyada şeytana dönüştüğünü görmek rüya sahibinin reel hayatta manevi bakımdan yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu gösterir, kişinin manevi bir boşluğa düştüğünü, çevresindekileri aşağılamak, onları toplum önünde küçük düşürmekten zevk almak, kişinin ayıbı açıklamak gibi çok kötü huylara yöneldiğini işaret eder. Rüyada şeytana dönüşen birini görmek rüyayı gören kişinin çevresinde manevi sorunları olan, inancı zayıf birisinden uzak durması gerektiğini, bu kişiden zarar görebileceğinizi ifade eder.

“Rüyada Şeytana Dönüşmek” için 5 yanıt

Rüyada ölünün güldüğünü görmek
İlk oncelikle merhaba, ben ruyamda rahmetli anneannemi gordüm, yasiyordu ama bir mezarin basinin ucunda oturmus guluyordu ama hic konusmadi ben onun öldügunun bilincindeydim. Nasil yasar ölmüstü diye kendi kendime soylenmeye basladim sonra bi erkek cocugu kotu ama bna basima gelecek herseyi basta soyledi adin ne deyince seytan dedi ve banyo gordum soguk ve sicak suyu bol olan ama bizim banyo degildi ve elektrigi kacakti seytanin anlattiklarini anneme anlattm inanmadi sonra uyandim ben. 23, Kadın, Bekar, Ögrenci

Hazal merhaba, rüyada rahmetli anneanneni görmen onu çok özlediğini gösterirken aynı zamanda hayatta bir şeyi danışmak için onun yokluğunu çektiğini gösterir. Ölmüş birinin rüyada güldüğünü gören rüyayı gören kişinin vicdanen rahat olduğuna yorulur, bakınız ölü rüya tabiri sayfası. Şeytanı görmek iyi değildir ve amaçlarına ulaşabilmek için doğru olmayan, haksız, kötü yolları veya metotları denemenin size faydadan çok zarar getireceğini bilmeniz gerektiğini ifade eder. Bu rüya aynı zamanda sizi doğru yoldan çıkarmaya çalışan kişiler olabileceğini ve ister onun dediklerini yapmak isterse yaptıklarını yapıp onun yolundan gitmekten sakınmanız gerektiğini temsil eder. Rüyada banyo görmek rahatlama ifade eder. Üzerinizdeki kimi yüklerin sizi yorduğunun işaretidir.

Merhabalar ben rüyamda babamin halasinin evine yemeğe gidiyoruz bizim bir dusmanimiz var o köyde bi bakiyoruz oda geliyor ben o kadar sinirleniyorum ki kadinla kavga ediyorum hem de öyle boyle değil baya kavga ediyoruz ben banyoya gidiyorum ve bian şeytan yüzü gibi bisey oluyor yüzüme yüzüm morariyor sisiyor boynuzlarim cikiyor ve saclarim iğrenç bir hal aliyor sonra ben dua larla allahim bir daha boyle yapmayacagim affet diyorum ve duzeliyorum sizce bu ne anlama geliyor

Merhaba, ben rüyamda bi cenazededeydim ve incil okudu rahip ama İspanyolca dilinde, sonra bi baktım ki ben okumuşum sol elime yapıştı incil, çıkarken zorlandı elimden. Dudağıma yapıştı incil, dudağım hala sıcak (yeni uyandım da kabustan uyanır uyanmaz yazıyorum). Arkasından içimden Kuluhu valla ahad suresini okudum. Sonra aynaya baktım durum ne diye, dişlerim değişmeye dudaklarım değişmeye kısacası sanki bi yaratığa dönüşüyor gibiydim bakmadım kendime korktum. Sonra masaya vurdum bana bakın diye aileme. Bi yandan da dua okuyorum kulluhu valla ahad duasını. Annem bismillah ne oldu sana dedi. Ben duaya devam ettim sonra uyandım. Ama dudaklarım hala sıcak o yapışan yeri.

Bu ne demek. Yorumlarsanız çok sevinirim.

Katara selam. Görmüş olduğun rüya gerçek yaşamında bir değişim ya da gelişim süreci içinde olduğunu ve bu dönemde geçmişte kabul etmediğin veya kabul kabul etmek istemediğin bazı şeylerle yüzleşeceğini, ilk başta bunun sana zor geleceğini ancak zamanla bunların faydasını görüp rahata ereceğini simgelemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir