Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Şeytani Bir Gülümseme Görmek

Rüyada şeytani bir gülümseme görmek neye delalet eder?

Aslında size bir rüyayı değil rüyalar bütünün özetini anlatacağım. Normal seyrinde devam eden rüyalarım, rüyanın bir noktasından itibaren korkulu bir rüyaya dönüşüyor ve gördüğüm şeyden sonra uykuda üzerimde müthiş bir fiziksel baskı hissediyorum. Derhal uyanmam gerekiyor. Bir filin üzerinize yavaş yavaş oturmaya başladığını düşünün. Hemen uyanmazsanız o baskı beyninizi patlatacak şiddete kadar ulaşacak bunu biliyorsunuz. Uyandığımda korkuyla beraber kalp atışlarımın 3-5 kat hızlandığını görüyorum. Bu olay bende uzun süredir devam ediyor.

Rüyalarımın nasıl olduğunu anlamak bakımından kısa bir örnek vereyim. Rüyada yakın bir arkadaşımı görüyorum, onun yüzüne bakıyorum ve o bana şeytani bir gülümseme atıyor. Sonra onun arkadaşım olmadığını anlıyorum ve üzerimde baskı bulutları basmaya başlıyor. Taa ki uyanıncaya kadar. Bu rüyaları neden gördüğümü anlamaya çalışıyorum. Umarım yardımcı olabilirsiniz. 30, Erkek, Bekar, Çalışıyor.

Rüyada şeytani bir gülümseme görmek yorumu

Değerli arkadaşım, öncelikle söylemeliyim ki rüyalar hiç te abartıldığı, sanıldığı kadar özel, önemli, gizemli şeyler değildir. Onu yücelten, özel kılan ve fakir – cahil insanları avutma, beyinlerini yıkama, sömürme, amaçlarına uygun şekilde yönlendirme amacıyla kullanan biz insanlarız. Rüyalar nefes almak, dokunmak, koklamak gibi sıradan bir vak’a dır. Ona cenneti, hurileri, havadan gelecek parayı anlam olarak yükleyen bizleriz.

Batı bilim dünyasında rüyanın tanımı olarak; “kişinin yaşamakta olduğu ruh halinin yansımasıdır” tanımı kabul görmüştür ve doğrudur. Uykuda beyin günlük olayların analizi yapar, bilgileri hafızada sıraya koyar, eski bilgilerle yeni bilgileri karşılaştırır ve geleceğe yönelik analizler yapar ( şu durumda bunu yapmalıyım gibi). Bu işlem aynı bir bilgisayarın disk temizleme – birleştirme işlemi gibidir. Bu işlemler görüntü olarak rüya şeklinde zihinde canlanır.

Sizin rüyalarınızın ortak unsuru stres, kaygı, korku ve şiddet olup bu durum gerçek hayatınızda aşırı stresli bir dönem geçirdiğinizin kanıtıdır. Kafanızı bazı meselelere aşırı bir şekilde takmış durumdasınız. Bunlar uykuda korkulu rüya, fiziksel baskı olarak senaryolaşmış bir şekilde yansımaktadır. Bir ağabeyiniz olarak uzman birinden (psikolog) destek almaktan çekinmeyin, inanın çok faydasını göreceksiniz. Doktor desteği almayan kişiler çareyi ya hacı, hoca, cemaatte aramakta ya tek başına bu sıkıntıları aşmaya çalışırken gereksiz yere kendini yıpratmakta ya da ileri seviye sıkıntılar yaşamaya başlamaktadır. Lütfen düşüncelerinizi ve gelişmeleri ekler misiniz?

“Rüyada Şeytani Bir Gülümseme Görmek” için bir yanıt

Merhaba, bu rüyamı yaklaşık 6 ay önce gördüm. Rüyamda kafes gibi ringe benzer bir yerde 2 metre boyunda şeytan gibi bir yaratık var. Sürekli volta atar gibi dönüyor. Güneşli olan bölüme geldiğinde hoca gibi görünüyor, güneş olmayan yerde eski haline dönüyor. Ben bunu bir dakika boyunca izliyorum ama korkuyorum da. Sonra bu o kafesten çıkıyor ve topluma o yaratık şeklinde elbiseli olarak karışıyor. Sonra bende abimle giderken hırsız benim paramı almaya çalışıyor ve bizi alıkoyuyorlar. Tam öldürecek rüyam bitiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir