Rüyada Şiddet Yaşamak

Rüyada şiddet yaşamak neye işaret eder?

Rüyamda Japonya’dayım. Yanımda bir aile var. Kadın, adam ve 10 yaşlarında küçük bir kız. Adam kadına şiddet uyguluyor. Adamı durdurmaya çalışırken yanlışlıkla kadınla beraber öldürdük. Gemi ile Türkiye’ye geldik. Karavanın içinde. Her yeri stor perdeli. Karavanın tuvaleti hamam gibi sıcak diye dalga geçiyorum. Karavanın içinde gameboy tarzı bir şeyin bir sürü oyunu var. Koleksiyon gibi.

Japon kız çok güzel giyiniyor bu arada. Bizim yazlığa geldik. Karavanı ben zor kullandım. Varınca kadının bütün kıyafetlerini çıkarttım. Hatta içlerinde çok güzel pembe bir ceket vardı. Bir de nasıl sığdıysa kırmızı kocaman bir koltuk çıkarttım, bizim eve koydum. Kafede oturduk gece 4’e kadar geri dönerken ben arabayla kadın küçük kızıyla yürüyerek eve döndü.

Eve geldiğimde karavanla geldiğimi fark edip kendi arabamı kafenin ordan almak için yürüyerek aşağı indim. 3 harfliler dadandı. Bozuk gözüm karanlıkta daha da berbat gördüğünden iyice panikledim. Gözlüğümü karavanda unuttuğumu hatırlayıp deli gibi koşmaya başladım. Kafenin ordaki büyük otoparka çıktım kalabalık ve ışıklı olduğundan rahatlamıştım. Hatta orada kırmızı bir ferrari vardı bakmadan edemedim. Arabamı alıp yukarı çıktım.

Ertesi günü öldürdüğümüzü sandığımız “koca” baya paçavra bir biçimde karşımıza çıktı. O kadar zahmeti çekmeme rağmen kadın adamla konuştu ve barıştı. Adam da baya pişman gözüküyordu bir şey diyemedim. Karavana “hey guys” başlığı altında bir mektup yazdım. Gözlüğümü de kapıp çıktım karavandan. Gitmeden kaynaştık adamla. Karavanı istedim bunca zahmete karşılık, güldü sadece. Oyun koleksiyonunu isteyince de ciddileşti. Vermedi hiçbir şey.

Karavana binip gittiler. Ben yorgun argın arkalarından bakarken elim bomboş diye düşünüyordum. Sonra bir sürü kıyafet ve koltuğa konduğumu fark edip sevindim. Eve geldim ondan kalanlara sarıldım. Bir sürüydü. Bayan 31 yaşında Bekarım.

Rüyada şiddet yaşamak neye yorumlanır?

Rüyanızdaki unsurlar ve olaylar birbiri ile çok ilgisiz, bu kafanızın çok karışık olduğunu, adeta bir iç kaos , duygusal fırtınalar yaşadığınızı, huzura ermek için olayları sakin kafa ile değerlendirmeniz gerektiğini, içinizdeki öfkeyi kontrol etmeyi başarmanız gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyada şiddet görmek, şiddete uğramak, şiddet yaşamak, iç dünyanızdaki olumsuz duygu yoğunluğunun adeta yüzeye çıkarak bir patlama seviyesine geldiğini simgeler. Bu önemli bir rüya olup, bu duruma sebep olan faktörleri tespit edip, kendinize zarar verecek seviyeye gelmeden acil önmel almak gerektiğini temsil eder

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir