Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Şifa Dağıtmak

Rüyada şifa dağıtan birini görmek neye çıkar?

Rüyamda eski sevdiğim kişi ile tanımadığım büyük bir evdeyiz, güya burası şifa dağıtan bir ermiş birinin eviymiş, bizde ermişin elini öpmeye şifa bulmaya gelmişiz. Yanımızdaki insanlar arasında çeşitli konuşmalar geçiyor, birisi geçen sene ermişin elini öptüğünü ve oğlunun iş bulduğunu bir diğeri de kızının koca bulduğunu anlatıyor. bunlar bana saçma geliyor ve beklemekten sıkıldığım için sevgilime artık gidelim diyorum, yanımızdaki bir kaç kişiyle tokalaşıp görüşürüz diyerek ayrılıyoruz. Sonra yola çıkıyoruz,  onun beyaz renkli arabasına biniyoruz, arabayı ben sürüyorum ancak arabayı aşırı süratli kullanıyorum fakat bu kendi isteğimle olmuyor, aracı durduramıyorum. Biz bu korkuları yaşarken eski sevgilim “bak ermişe inanmadın, bunlar başımıza geldi, çarpıldık” diyor. Sonra kan ter içinde uyanmışım.

Rüyada şifa dağıtmak yorumu

Berna selam, bu önemli rüyayı paylaştığın için teşekkür ederim. Gördüğün rüyanın sosyolojik yönü oldukça ağır basıyor. Anladığım kadarıyla sen aydın bir insansın ama rüyada dahi olsa şifa dağıtan sahtekarlarda ne işin var ilginç, büyük ihtimalle bu adamlardan çare, şifa bekleyen zor durumdaki gariban insanların düştüğü tuzağa düştün ve bir zayıf anında birilerinin desteğine ihtiyaç duydun.

Şifa dağıtmak, özellikle gelişmemiş kültürlerde çok yaygın bir insanları sömürme yöntemidir. Sahtekarın biri çıkar, yanına da kendi adamlarını toplar ve o adamlar, kişinin din büyüklerinden birinin soyundan geldiğini, bilmem kimin kaçıncı kuşaktan torunu olduğunu, geleni okuyup üflediğinde tüm dertlerinin bittiğini, hastaların iyileştiğini, evde kalan kızların hemen koca bulduğunu anlatırlar (pazarlarlar). Aslında bunların gerçekleştiğini söyleyen kişiler o şarlatanın iş ortaklarıdır. Çevresinde bu konuşmaları duyan cahil, çaresiz, zor durumdaki insanlar bu şifa dağıtıcılara hediyelerini ( para, altın ve kıymetli metal götürmek en çok sevap getiren hediyelerdir!) götürüp, yalvar yakar sırasının gelmesini beklerler, şansı yaver gider ve kendini bir üfletebilirse ondan sonra sıkıntısının bitmesini bekler.

Çok ilginçtir bu üflemelerin büyük bir kısmı başarılı sonuçlanır ama başarının gerçek sebebi anlaşılamaz ve sözde ermişe mal edilir, adamın – kadının ünü gittikçe artar, üfleme ücreti yükselir. Sistem o kadar büyür ki ABD de bazı örnekleri görüldüğü gibi sistem tarikatlaşmaya, bir kasaba veya şehre sahip olmaya ya da sanayi – ticaret holding sahibi olmaya kadar gider. Şimdi gelelim üflemenin başarı sırrına.

Birinci kural; hayatta ölüm dışında her şeyin çaresi vardır. Allah hiç bir kulunu çaresiz bırakmaz ve her şeyin bir çaresini vermiştir. Yeter ki biz kullar iyi insan olalım, istemeyi bilelim. Diyelim ki siz evde kalmış bir bayansınız ve koca arıyorsunuz. Hoca sizi üflediğinde koca bulacaksınız. Adam sizi okuyunca zaten bilinçaltında koca bulacağınıza inancınız artacak ve bunu daha güçlü istemeye başlıyorsunuz, aynı zamanda düşünce tarzınız değişiyor, olumlu düşünmeye geçiyorsunuz. İstemek ve olumlu düşünmek işin en önemli kısmıdır ve böyle yapmakla olayların akışı pozitif yönde değişmeye başlar ve kısa zamanda koca bulursunuz ve hocanın reklamını siz de yapmaya başlarsınız. Ancak düşünün, işin sırrı kendini üfletmekte mi yoksa isteyip – olumlu düşünmekte mi?

Özellikle çocukluk ve gençlik yıllarımda bu tür adamlarla tanışma fırsatım oldu. Örneğin dalak kesen adamı unutamıyorum. Çocukluğumda (10 yaşları) koştuğum zaman nefesim hemen kesilirdi, yorulurdum. Nedense beni doktora götürmek babamın hiç aklına gelmedi! “çocuktur az koşarsa yorulmaz” derdi. Rahmetli babaannem beni dalak kesen bilmem ne hocaya götürdü (adını hatırlamadığım için böyle yazdım). Hoca benim dalağımın üzerine bir bıçak koydu ve bilmediğim dualar okudu, arkasından suratıma bir güzel üfledi ve “Allah’ın izniyle dalağını kestim, artık nefesi kesilmeyecek” dedi. Babaannem bir kağıt para verdi, dualar ve teşekkürlerle ayrıldık (bu kişilerin ortak özelliği Allah’ın adını ağızlarından hiç eksik etmezler) . Bu anlattığım gerçek hikaye 45 yıl öncesine aittir. Nedense benim nefesim hiç düzelmedi. Hayatımın ileri dönemlerinde yaptığım araştırmalarda akla hayale gelmeyen üflemecileri tespit ettim, bunları ileride paylaşacağım.

Rüyada şifa dağıtmak, şifa dağıttığını, hastaları iyileştirdiğini görmek mükemmellik ve kusursuzluk arayışının simgeler. Bu rüya aynı zamanda hedeflerinize ulaşmak için zor görevleri gerçekleştirmek, kendinize övgü veren bir yolu ifade eder. Rüyada şifa dağıtan birini görmek, ondan şifa dilemek Sizi kısıtlayan bir konu ya da durumdan kurtuluşu temsil edebilir. Bu rüyalar sık sık önemli bir değişikliği veya hayatınızın dönüşüm noktasına işarettir.

“Rüyada Şifa Dağıtmak” için 4 yanıt

Ruyamda bir arkadasimin atesli hasta oldugunu gordum. Atesler icinde yaniyordu. Bende iyilesmesi icin annesine yardim ettim, okunmus bir ortuyu arkasina serdik ve benim elim degdigi icin sifali geldim, atesi dustu. Ne anlama geliyor lutfen aciklar misiniz?

Rüyada hasta birini iyileştirdiğini görmek sayfada anlatıldığı mükemmellik ve kusursuzluk arayışının simgesidir. Bu rüya aynı zamanda hedeflerinize ulaşmak için zor görevleri gerçekleştirmek, kendinize övgü veren bir yolu ifade eder.

Selamın aleykum, rüyamda üç tane genç bayan evimize yatıya misafir gelmiş, aynı yatakta yatıyoruz, annemde kahvaltı hazırlıyor. Evde ölen abim babam ve ceza evindeki kardeşim vardı, sonra sevgilimle yatakta yatıyorduk sarılıyorduk. Sonra eski çorap giydim çıkardım ve başka bir eve taşınmışız, biraz karışık kusura bakmayın.

Serhat merhaba, gördüğün rüya bir mesaj vermiyor sadece gerçek hayatta büyük bir kafa karışıklığı yaşadığını gösteriyor. Çünkü rüyadaki unsurlar arasında bir uyum bir bağ yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir