Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Sığınak Görmek

Rüyada sığınak görmek neye delalet eder?

Rüyamda savaş çıkmış bende sığınak arıyorum, kendimi bir su kuyusunun önünde buluyorum. Kuyunun ağır kapağını açmaya çalışıyorum, kuyudan bir ses geliyor “bu kapıyı açmaya senin gücün yetmez” diye bağırıyor. “Siz kimsiniz” diye sorunca saçı sakalı birbirine karışmış bir tamirci kuyudan çıkıyor ben içeri giriyorum. Minare merdiveni gibi dar küçük basamaklardan aşağıya iniyorum, Kuran okuyan çocukların seslerini duyup sese doğru gidiyorum. Karşıma çıkan kapıdan içeriye bakıyorum yüzleri bana dönük talebeler ve karşılarında bir hoca ama bana sırtı dönük, çocuklar “hocam hanımınız geldi” diyorlar beni görünce. Arkama bakıyorum benden başkası yok, oda eliyle işaret parmağını kaldırıp 1 dakika bekle işareti yapıyor, anlıyorum ki bir camideyim. Bir odaya girip beklerken etrafın çok güzel koktuğunu duyuyor ve heyecanla bekliyorum. Hoca gelip karşımda duruyor, benden daha genç ve çok güzel ama hiç tanımadığım bir yüz. “Siz kimsiniz” derken “ben senin eşinim” diyor. “Sana o kuyunun kapılarını kim açtı zannediyorsun” diyor “o kapıları açanda bendim” diyor. Sarılıyoruz birbirimize içimden Allah’a şükrediyorum, sevinç ve mutluluk içinde uyanıyorum. 32, Kadın, Evli, Ev hanımı, pişman.

Rüyada sığınak görmek yorumu

Rüyada savaş çıktığını görmek en hayırsız rüyalardan biridir ve ülkede fitne ve fesat çıkmasına veya veba, kolera gibi salgın bir hastalık meydana gelmesine ya da kıtlık, sel veya deprem gibi bir felaket meydana gelmesine rivayet edilir.

Rüyada sığınak görmek rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında kendisini korkutan, derin endişeler yaşamasına sebep olan bazı gelişmelerin varlığına yorulur. Sığınağa girmek, sığınakta olmak günlük yaşamınızdaki kimi endişeleriniz karşısında korunma duygusu eksikliğini, kendini güvende hissetmediğini, başınıza her an bir kötülük geleceğini düşündüğünüzü işaret eder. Rüyada sığınaktan çıkmak, sığınaktan çıktığını görmek gerçek yaşamınızda taşıdığınız endişeleri üzerinizden atmaya başladığınızı ifade eder.

Rüyanın devamında meydana gelen olaylar, yaşananlar, konuşmalar ise hayatınızın manevi yönünü güçlendirdiğinizde tüm korku ve endişelerden uzaklaşıp, manevi huzura kavuşacağını ve yaşamındaki sıkıntıların sona ereceğini ifade etmektedir.

“Rüyada Sığınak Görmek” için bir yanıt

Rüyamda eşim ve çocuklarımla birlikte farklı bir evde oturuyorduk. Eşim bir kaç taşa dokundu ve taşlar hareket etti, evin içinde gizli bir oda bulduk. Oda çok eski ve tozluydu ama çok sağlam eski bir yapıydı, odayı incelemeye başladım kurcalarken altından böcekleri fark ettim ve toplamaya başladım. Böcekler altın olmasına rağmen çok sert değildiler ve sayı olarak fazlaydılar. Sonra eşime burayı da temizler savaş durumunda sığınak olarak kullanırız dedim ve uyandım. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir