Rüyada Şiir Görmek

Rüyada şiir görmek neye delalet eder?

Rüyamda bir şiir yarışmasına katılıyorum birinci oluyorum, okullar tatil olmasına rağmen okul açıkmış ve okuldan beni arıyorlar, ödülümü almaya çağırıyorlar. Hem çok seviniyorum hem de tatilimi böleceğim için üzülüyorum. Çaresiz İstanbul’a dönüyoruz. Sabah heyecanla uyanıyorum, güzel bir kahvaltı yapıp okula yola çıkıyorum. Okul zamanlarında servisle gitmenin kıymetini bindiğim minibüsteki eziyeti görünce anlıyorum.  Sabah saati olmasına karşın hava çok sıcak ve minibüsün içinde hava almakta zorlanıyoruz neyse ki yolla boş ve kısa sürede okula geliyorum ve o minibüsten kurtuluyorum ama araçtan inerken elimi kapı kısmındaki bir metale sürtüyorum ve parmağım kanamaya bağlıyor.

Cebimden çıkardığım bir kağıt mendille kanayan parmağıma baskı yapıyorum ve bu arada okula ulaşıyorum. Okul kapısında her zamanki yaşlı, tonton görevli yok, onun yerine 17 yaşlarında, esmer, uzun boylu, sürmeli gözlü, ekrandan çıkmış gibi yakışıklı bir genç var. Bana “hoş geldiniz, ne istiyorsunuz” dedi,  bende okulun öğrencisi olduğumu ve şiir yarışmasını kazandığımı, ödülümü almak için okula geldiğimi söyledim. Bu sırada elimi gördü ve “eliniz kanıyor” dedi, bende “evet, minibüsten inerken oldu” dedim. Beni güvenlik odasına davet eti, pansuman yapması gerektiği söyledi, ilk yardım çantasında pamuk ve bazı ilaçlar getirdi. Elimi tuttu, kanayan yeri ilaçlı pamukla temizledi ama elimi tuttuğunda içim bir tuhaf oldu. Böyle bir şeyi daha önce hiç hissetmemiştim. O anda uyandım ama “keşke bu rüya hiç bitmeseydi” dedim. Bu rüya neye işaret acaba? 17, kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada şiir görmek yorumu

Rüyada şiir görmekSevgili Mehtap, rüyada şiir görmek şiirde yazanlarla alakalı olmakla birlikte genel anlamda hayatta birinin size söylemek istediği ancak söyleyemediği şeyler olduğuna delalet eder. Şiir yazmak rüyayı gören kişinin iç dünyası hakkında bilgi verirken, şiir yazdığını görmek aslında sizin etkilemeye çalıştığınız kişiye karşı dürüst davranıp duygu ve düşüncelerini açıkça söylemenin en iyi yol olduğunu anlatır. Şiir yarışmasına katıldığını görmek rüya sahibinin gerçek hayatta gönül ilişkisi olan birine karşı bir şeyleri kanıtlama ihtiyacı çektiğini anlatırken yarışmayı kazanmak ise bunu başaracağını gösterir. Şiir okumak neşe ve mutluluğu temsil eder. Bir diğer taraftan hayatınızda güzel bir gelişme olacağının müjdesi olabileceği gibi etrafınızda dönen hile ve yalanların da tezahürü olabilir. Rüyada şiir dinlemek rüyayı gören kişiye değer veren ve onu seven birinin varlığına delalet eder, kişinin sevildiğini bilmesi ve ona göre davranması gerektiğini temsil eder. Rüyada şiir kitabı almak sevgiliden veya değer verdiğin birinden haber almak anlamına gelir.

Rüyanın devamında gelişen olaylar ise sizin hayattaki gelişiminizin ifade olup, bir sebeple zihninizde önemli bir yer edinen ölüm korkusunu üzerinden atıp, normal yaşama daha iyi odaklanacağını ve başarılı bir hayatın seni beklediğini ifade etmektedir.

Rüyada ezgi görmek toplumdan kopuk olduğunuzu gösterir. Ezgi söylemek, ezgi söylediğini görmek etrafınızdan basınç hissi aldığınız anlamına gelebilir. Rüyada nağme görmek, güzel nağmeler duymak, arkadaş veya dostlarınız ile bir araya gelip eski hatıralarınızı birlikte anacağını işaret eder.

Rüyada kaside görmek yani birini övmek veya birisini yermek amacıyla yazılmış şiir görmek gerçek hayatınızda yaşamakta olduğunuz bir ilişki ya da durumu düzeltmeye çaba göstermeniz gerektiğini, sadece sözle, konuşarak bir yere varamayacağınızı simgeler. Rüyada kaside yazmak, kaside yazdığını görmek duygu ve düşüncelerinizi bütünleştirmek ve bilincin çeşitli yönlerini bir araya gerektiğini gösterir.

“Rüyada Şiir Görmek” hakkında 1 yorum

  1. 28 yaşında bekar işi gücü yerinde biriyim. Birkaç ay önce biriyle görüşmeye başlamıştım. Farklı şehirlerdeydik. İlk zamanlarda her şey yolundaydı ama sonradan ilgisizlik başladı, bunun üzerine ben de görüşmeme kararı aldım, uzun süredir görüşmüyoruz. Bu gece de rüyamda o kişinin bana şiir yazdığını ve mesaj attığını gördüm. Ne anlama geldiğini merak ediyorum. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir