Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Sıkıntı Yaşamak

Rüyada sıkıntı yaşamak neye işaret eder?

İyi akşamlar. 2007 yılında bir rüya gördüm. Rüyamda tam göğsümde küre şeklinde bir sıkıntı varmış, karşımda da birisi var. Önce ona doğru gittim, sonra elinde şırınga (enjektör) olduğunu gördüm. Korktum canım yanacak diye, arkamı dönüp geldiğim yöne doğru gitmeye başladım, sıkıntı daha da arttı. Tekrar o adama doğru gittim mecburen, benden kan aldı ya da bana iğne yaptı, tam hatırlayamıyorum, hiç canım yanmadı, sıkıntı geçti. Bir de sonrasında elleri beyaz birisini görüyorum. Bir de elinde dış kapağı beyaz bir kitap var, hepsi bu. O sıralar üniversitede derslerimin tamamından kalmıştım, çok sıkılıyordum.

Okulu bıraksam mı diye düşünüyordum. Ayrıca depresyona benzer bir durumdaydım. Aşağı yukarı o günden beri sıkıntıdan patlıyorum. Rüyamı yorumlayabilirseniz sevinirim. Adım Murat, 29 yaşındayım, bekarım, elektrik elektronik mühendisiyim, iş arıyorum, şu an bir işte çalışmıyorum.

Rüyada sıkıntı yaşamak tabiri

Murat merhaba, bir genç meslektaşımın bu sıkıntıları yaşamasına üzüldüm. Mesajın bana ulaştığında yaklaşık 35 yıl geriye gittim, yaşadığım benzer şeyleri yeniden hatırladım. Hemen bir şey belirtmek istiyorum; sen bu rüyayı gördüğün için sıkıntıya girmedin, tam tersine sıkıntıda olduğun için bu rüyayı gördün. Çünkü rüyanın bilimsel tanımı; rüyaların kişinin ruh halinin yansıması olduğunu söylemektedir. Tamamen gerçek şeyleri anlatan rüyada ölümü yaşamak yazısını okumanı rica ediyorum.

Görmüş olduğun rüyanın ana unsuru sıkıntı yaşamak olup rüyada sıkıntı görmek yaşamdaki engeller karşısında rüya sahibinin kendini başarısız hissettiğini işaret eder. Bu engeller her zaman olacaktır önemli olan onları aşmak, sorunları çözmek olarak yorumlanır. Şeklinin küre şeklinde olması ise bu sıkıntıların maddi konularda olduğunu işaret etmektedir çünkü rüyada küre görmek yaşamın katı ve sert yüzünü, hayatın maddi tarafını temsil eder ve rüya sahibinin mal, mülk ve kazanç peşinde koşarken diğer güzellikleri kaçırmaması gerektiğini belirtir. Rüyanın devamında gelişen olaylar ise aydınlık yüzlü bir insanın (bunu anlatırken zorlandım; temiz karakterli, dürüst, namuslu, şerefli biri) vesile olmasıyla tüm sıkıntılardan uzaklaşıp, aradığın huzura ve başarıya kavuşacağını ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir