Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Silah Görmek

Rüyada silah görmek neye işarettir?

Rüyamda bir arkadaşımla uçakla seyahat ediyorduk. Uçakta başka tanıdıklarımız da vardı. Yanımdaki arkadaşın kafasına tanımadığım biri silah dayadı ben de onu korumak için hamle yaptım ve adamı etkisiz hale getirdim. Bu arada diğer arkadaşım o adamı uçaktan aşağı attı, daha sonra polis korkusuyla kendisi de atladı.

Biz aşağıya indikten sonra bütün arkadaşlar bir şekilde aynı ortamda buluştuk. Rüyada ben de dahil olmak üzere 3 erkek, 2 kız toplam 5 kişiyiz. Daha sonra bir arabaya biniyoruz, kız arkadaşlardan biri arabayı kullanırken ben el freni çekmesini söylüyorum, bir hata yapıyor ve herkes bana suçluymuşum gibi bakıyor. Akabinde polis geliyor ve gidiyor, rüya bu. Şimdi benim sorum nedir bunun alameti? Rüyada bulunan 2 kızdan birinden hiç bahsetmedim onun durumu ya da olayı nedir? o detay önemli arkadaş için.

Name:excaliboor
Cinsiyetiniz:erkek
Yaşınız:20
Medeni durumunuz:bekar
Şu anki ruh haliniz:uykusuz
Subject:uçakta gelişen olaylar
Anahtar kelimeler: uçakta silah, el freni, birini uçaktan atmak, polis

Rüyada silah görmek yorumu

Rüyada silah görmekRüyada silah görmek güç, kuvvet, düşmanları yenmek, rakipleriyle başa çıkmak, zorlukların üstesinden gelmek anlamına gelir. Birisinin arkadaşına silah dayaması arkadaşının gerçek yaşamda birisinin desteği ile güçleneceğini ifade etmektedir. Sorduğunuz soruya yanıtlamak mümkün değil, çünkü hiç bir bilgi yok.

Rüyada silah konusunda ilave bilgiler

Rüyada silahla tehdit edilmek veya kendine silah çekildiğini görmek rüya sahibinin rüya sahibi kişinin reel hayatta kendini bir konuda yetersiz ya da çaresiz gördüğünü ancak birinin etkisiyle kendine gelerek bunların doğru olmadığını göreceğine, kendine geleceğine işaret eder. Silahı olduğu halde kullanmamak olgun bir insan olduğuna, murada ermek olarak yorumlanır.

Rüyada silah sesi duyulması çok olumlu mesaj vermez, bir ilgisizlik habercisidir. Bu ilgi eksikliği, sevgisizlik veya şefkatsizlik karşısında bağırmak, haykırmak, sesinizi yüksek sesle duyurma arzularınızı simgeler. Tabanca sesi, tüfek sesi aynı manadadır.

Rüyada silahla ateş edildiğini görmek ani bir gelişme sonucu karşısına hayallerinin gerçekleşmesi ve hedeflerine ulaşmak konusunda yeni imkanlar çıkacağını, bunun sayesinde yaşamının istediği istikamette ilerlemeye başlayacağını, işlerinin açılacağını ve yaşamının güzelleşeceğini işaret eder. Rüyada birine veya bir şeye ateş etmek güç elde etmek, kuvvet kazanmak, düşmanları yenmek, rakipleriyle başa çıkmak, zorlukların üstesinden gelmek için tutku, arzu veya öfkenize hakim olmak gerektiğini ifade eder.

Rüyada namlu görmek hızlı gelişen olayları simgeler. Silah namlusu görülmesi aynı zamanda başkalarının etkisinde fazla kaldığınızı, olayların akışına fazla kapıldığınızı simgeler. Bu rüya daha dikkatli olmak, ayağını sağlam basmak gerektiğini işaret eder.

Rüyada top silahı görmek o anda acilen yapılması gereken isteklerinize işaret eder. Freud öğretisine göre top erkek üreme organını ifade eder. Rüyada gülle görmek uzun süredir arzuladığınız seyahate çıkacağınızı işaret eder. Rüyada gülle atmak kişinin bir yerden başka bir yere taşınacağını ifade eder. Gülle top güllesi anlamındadır.

Rüyada havan görmek çalıştığınız yerden, şirketten hayır görmemeye işaret eder. Büyük havan çok çıkar sağlamak anlamını taşır, küçük havan az çıkar sağlamak anlamlarına gelir.

Rüyada düello yapmak, düello etmek rüya sahibinin acımasız bir rekabet ortamında olduğunu temsil ederken; silah ile düello ettiğini görmek bekarlar hakkında evlenmeye, evliler için çok kuvvetli olmaya yorumlanır. Kılıç ile düello rakipleri yenmeye, şerefli ve itibar edilen bir insan olmaya işarettir.

“Rüyada Silah Görmek” için 6 yanıt

Sevdiği çocuğa silah çekildiğini görmek
Rüyamda bir harabe gibi evler olan bir yerde kumun üstünde 2 tane adam vardı ve bunlardan bir tanesi benim sevdiğim çocuk idi, karşısındaki kişinin elinde silah vardı ama o adamı tanımıyorum ben, o tanımıyorum dediğim adamın arkasından yan tarafa geçiyorum ve sevdiğim çocuğu görüyorum sevdiğim çocuk bana bakıp “Hatice git buradan” diye bağırdı, bende o sırada uyandım açıklarsanız çok sevinirim, bu ne demektir?

Hatice merhaba,
Gördüğün rüya sanıldığının tersine iyi anlam taşımakta ve birinin destek ve yardımına kavuşacağını göstermektedir.

Rüyamda kafama sıktım
Rüyamda normal dünyanın dışında bir dünyada yaşıyorduk ve zarar görüyorduk, bende bundan çok bunaldım ve silahı kafama dayadım ( fakat silahı görmedim ), arkadaşlarım beni durdurmaya çalıştı ancak ben kafama sıktım, normal dünyada tekrar uyandım ve hayatıma devam ettim bunun ne anlama geldiğini açıklar mısınız lütfen. 16 yaşında erkeğim.

Merhaba. Rüyamda bir adamı öldürmem için bana küçük bir silah veriliyordu, ben de eğer kabul etmezsem -konuyu artık bildiğim için- beni öldürürler diye kabul ediyordum. Bir şekilde öldüreceğim adamın evine gidiyorduk kalabalık olmayan bir grupla birlikte. İçlerinden iki kadın beni izlemek için oradaydı. Silah cebimde olmasına rağmen ufak tefek güvenlik önlemleri alınmış eve giriyordum sadece çantamı bırakıp. Üstüm müsait değil dediğim için aramıyorlardı. Silah cebimde kafamda da peruk gibi bir şapka ile öldürmem istenen adam ve bir grup insanla aynı odada oturup muhabbet ediyorduk. Adam beni çok sevmişti yaşlıca bir adamdı. Beni izlemek için orada olan kadınlardan birisi de kaş göz işareti yapıyordu ne zaman işi yapacaksın diye. Benim de aklımda adamı öldürmek değil o kadınları ele vermek var bir şekilde ama nasıl yapacağımı düşünüyorum. O sırada adam odadan çıkıyor bense sürekli cebimden silah görünmesin diye elimle kontrol ediyorum. Derken karşımda oturan bir kız -eski öğrencilerimden birine çok benziyor- gelip bana kanamam olduğunu söylüyor. Bakıyorum gerçekten var, tuvalete gidiyorum kanamam devam ediyor ve on ikiz bebek düşürüyorum. Hepsi birbirine bağlı ve elleri kolları yüzleri net küçücük bebekler. On iki sayısı çok şaşırtıcı geliyor ve kimse inanmaz diye dördüz düşürdüğümü söylüyorum ve bağıramasam da acı çekerek ağlıyorum. Silahla beklemenin stresinden çocuklarım düştü diye düşünüyorum. 25 yaşında evliyim hamileyim çalışıyorum psikolojim normal mutlu hissediyorum. Bu rüyayı pek anlayamadım.

Merhabalar zorlu bi dönemdeyim. Depremden korktuğum için mi bilmiyorum deprem olduğunu gördüm rüyamda kalktım telaşlandım çok da gerçekçiydi. Sonra uyurken yine zayıf bi adam elime silah doğrulttu içimden yapacak hiçbir şey yok dedim elimde acıyı hissetmiştim oysa vurmadı vazgeçti diye düşünmüştüm silahı elimin üstüne bırakmış vuracak şekilde duruyor bi de flaşlı bakıyordu suratıma gitti sandım sonra tekrar camdan baktı kimsin diye bağırscakken uyandım kabus gibiydi biraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir