Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Sınav Duası Görmek

Rüyada sınav duası neye delalet eder?

Merhaba, ben Emel, 19 yaşındayım, liseyi bitirdim, üniversiteye hazırlanıyorum. Bu sene istediğim puanı alamadım, diyetisyen olmak için uğraşıyorum. Bir rüya gördüm hayırdır inşallah size danışmak istedim.

Rüyamda annemle evde tartışıyoruz, annem “sana bulduğum sınav duasını okumadığın için kazanamadın, anne sözü dinlemezsen böyle olur” diyordu, ben de “ama anne bunun duayla alakası yok, zamanında ders çalışırsan, iyi okulda okursan iyi puan alırsın” diyordum ve sinirimden ağlamaya başlıyordum. Gerçekte böyle bir şey olmadı yani annemle aramızda sınav duaları veya sınavda başarılı olunmasını sağlayan dualar ya da sınav başarı duası gibi bir konu da geçmedi, konuşma da olmadı. Bu rüya bana dua etmem mi söylüyor? şimdiden teşekkürler.

Rüyada sınav duası görmek yorumu

Emel merhaba, bu değerli rüyayı yazdığın için teşekkür ederim. Görmüş olduğun rüya hayatının manevi yönünün güçlendirerek huzur bulmanı ve işlerinin yolunda gitmesini sağlamayı tavsiye eden ilahi bir anlam taşıyabilir veya kafanı sınavlara takmış olduğun için bir mesaj taşımayan birinci tür bir rüya da olabilir. Bunu ancak sen anlayabilirsin.

Rüya çeşitleri sayfasında anlatıldığı gibi birinci türden rüyalar olarak insanın uyanık hayatında kafasını çok meşgul eden, berrak düşünmesine mani olan bir şeyin, korku, heyecan veya sevincin uykudaki yansımasına denilmektedir. Örneğin çok borcu olan ve evine haciz gelmesinden korkan birinin rüyasında evine haciz geldiğini görmesi ya da önemli bir sınava girecek birinin rüyada sınava girdiğini, sınavı kazandığını ya da sınavda kaldığını görmesi de bu türdendir. Çünkü kişinin zihni sınav konusuna takılmış durumdadır, bu sınavın endişesini yoğun olarak taşımaktadır.

Öte yandan siz dersinize çalıştınız, sınava kendinizi tam olarak hazır hissediyorsanız yani kafanızı yoğun olarak bu konu meşgul etmiyorsa o zaman hayırlara işaret bir anlam taşıyabilir ve rüyada sınav duası görmek kişinin önündeki zorlukları aşmak için onu Allah’a sığınmaya, ondan yardım istemeye davet edebilir. Bu konuda rüyada sınav görmek sınav görmek sayfası da ilginizi çekebilir.

Rüyada ağlamaya başlaman iyidir ve içindeki sıkıntı ve karamsarlığın sona ereceğine, rahatlayacağına, feraha kavuşacağına işaret etmektedir, bakınız rüyada ağlamak görmek sayfası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir