Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Şişlik Görmek

Rüyada şişlik görmek neye işarettir?

Rüyada şişlik görmekRüyamda bir evde annemle beraber muhabbet ediyoruz, ellerimde birden üç santim uzunlugunda ıkı santım aralarla şişlikler cıkıyor, sonra kollarımda ayaklarıma bakıyorum ayaklarımda, sonra göbeğimde. Anneme donup “3 dakikaya kadar gecmezse acile gidiyoruz” diyorum. Sonra başımda saclarımın arasında cıkıyor ve ben agrıyla kendımı yere atıyorum, aglıyorum, canım çok yanmaya başlıyor, yerde kıvranıyorum. Annem kollarıma kolonya dokuyor, kolonya doktugü yerden küçük küçük öbek halinde toparlanmış böcekler çıkıyor, grimsi renkteler. Ben ayaga kalkıyorum bu sefer tüm vücudumda 5-10-15 cm boylarındaa bir sürü ayagı olan bocekler, kahve rengı krem beyaz sarı acık kahve renkteler, babamla annem onları tutup atmaya başlıyorlar, iç çamasırımın içinde kalan böceklere gelince ikisi de duruyor, ben “anne beni kurtarın, alın bunları” dememe ragmen almıyor bana bakıyorlardı. Çok korktum uyandıgımda bıle bagırarak, sayıklayarak uyandım, acı korku endişe hepsi vardı. 19, Kadın, Sözlü, Acil tıp teknisyeni.

Rüyada şişlik görmek neye işarettir?

Değerli arkadaşım, gördüğün rüya büyük ihtimalle uyanık hayatında işin dolayısıyla yaşadığın, şahit olduğun olaylardan negatif etkilenmenin uykudaki yansımasına benziyor. Bunlara birinci tür rüyalar diyoruz. Yine de rüyada geçen önemli unsurların anlamını yazıyorum.

Rüyada vücudunun bir yerinde şişlik görmek genel olarak şişliğin görüldüğü organ ile açıklanır ve o organ hakkında bir hastalığa, rahatsızlığa ya da bir farklı gelişmeye işaret eder. Vücutta görülen şişlikler çoğu zaman bir fikrin veya projenin istendiği şekilde gitmediğini ifade eder. Bu tür rüyalar bazen çalışmaya devam edin, elbette bunun karşılığını alacaksınız şeklinde bir mesaj verebilir. Size gittiğiniz yolu değiştirmek veya sizin için önemli ve değeri bir şeyi kaybetme riski olduğunu da ifade edebilir.

Rüyada kolonya görülmesi rüyayı gören kişinin reel hayatında bir iyileşme, rahatlama dönemine girdiğini işaret eder. Vücuduna kolonya sürdüğünü görmek sıkıntı ve dertlerinizin olduğuna bu dertlerin bir süre daha devam etmesi olarak yorumlanır.

Vücuttan böcek çıktığını görmek ilgili organ ya da o organla ilgili bir olumsuz durumun düzeleceğini simgeler. Genel anlamı ise hastalık, sıkıntı veya stresten uzaklaşmaktır. Bu konuda detaylı bilgi böcek rüya analizi sayfasında yer almaktadır.

“Rüyada Şişlik Görmek” için 2 yanıt

17 yaşında bir kızım. Sevgilim var ama onu eskisi kadar sevmiyorum. Başarılı bir öğrenciyim. Biraz sıkılmış bir durumdayım ve hayatımda değişiklik istiyorum. Rüyamda gördüklerim ise şunlar.
Dedem ve anneannemin evinde kalıyoruz, ailece onları ziyarete gelmişiz. Ama ben, yengem ve dayımın çocuğunu karnımda taşıyorum, bir nevi taşıyıcı annelik yapıyorum. Sonra bir ara uyandığımı görüyorum rüyamda. Uyandığımda karnımda bir bebek yok ama hala şişlik var. Elimi atıyorum bir çıkıntı var gibi. Annem diyordu ki bebek doğdu. Bende nasıl doğdu diyorum. Sana sezeryan yaptık diyorlar. Hüngür hüngür ağlıyorum. Ben sezeryan doğum istemiyordum beni kestiniz diye. Yengem biraz mutsuz oluyor beni görünce ama Diğerlerinin umrunda değil. Uzun bir süre deli gibi bağırarak ağlıyorum sonra ölüm korkusu kaplıyor içimi. Ben evde nasıl sezeryan doğum yapabilirim yanlış Şeyler yaptınız ölücem diye ağlıyorum bu sefer. Dedem geliyor yanına gidiyorum. Bulunduğumuz yer köy yeri gibi bir yer olduğu için beni merkeze götür hastaneye Götür diye yalvarıyorum. Dedem torununu sevmeye gelmiş. Tamam diyor ama bir üzüntülü oluyor bende diyorumki önce sev istersen dede sonra hemen gidelim. Ama ben daha bebeği görmemişim cinsiyetini bilmiyorum. Dedem eve giriyor bu sefer anneannemin seslerini duyuyorum “Abartıyor, bir şeyi yok, yüz verme fazla” diyor dedeme. Hemen eve gidiyorum dedem bana bakmıyor. Sonra babam geliyor ona yalvarıyorum. Midem bulanıyor hatta başım dönüyor ağlıyorum öleceğim için. Babam beni götürecek oluyor o sırada ağlayarak uyandım zaten. Çok etkisinde kaldım lütfen yorumlayın.

Gamze selam, görmüş olduğun rüyada bir çok unsur geçiyor ancak bunlara birer birer bakmak rüyanın ana temasının gözden kaçmasına neden olur. Bu yüzden rüyanın temel mesajını yazacağım. Gördüğün rüya vereceğin bir karar ya da başlayacağın yeni bir projenin sevdiğin insanları negatif etkilemesinden korktuğun için karamsarlık duygularına kapıldığını göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir