Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Sivilce Patlatmak

Rüyada sivilce sıkmak neye işarettir?

Rüyamda alnımdaki sivilceyi patlattım, yere büyük bir parça bir şey düştü, korku ve telaşla baktım düşen cerahat kocaman bir kedi, yabani kediye benziyor. Öldürmek istiyoruz bir kaç kişi ama bize saldırmaya hazırlanıyor, çok çirkin ve değişik bir yaratıktı. Başımda bunun nasıl barındığını düşünmeye başlıyorum “tam başımın üstündeydi demek ki” diye düşündüm ve tiksintiyle karışık korku hissettim. Öldürmedik onu, yanında bir kaç kedi daha vardı ama onlar zararsızmış. Kapıyı açıp yollamaya çalısırken uyandım. Teşekkür ederim. 38, Kadın, Boşanmış, Ev hanımı

Rüyada sivilce patlatmak tabiri

Rüyada alnında sivilce görmek rüyayı gören kişinin karşısındakilere kendini daha doğru, gerçek yönlerini ile anlatması gerektiğini ifade eder. Kısacası bir iletişim sorununa dikkat çeker. Rüyada sivilce patlatmak kendi kendiyle yüzleşme simgesidir ve hayatınızdaki bazı olumsuz duyguların ifade edilmesi gerektiğini ve bu duyguları kabul etmek gerektiğini temsil eder.

Rüyanın esas ilginç kısmı alnındaki bu sivilcenin patlatılması sonucu ortaya çıkan büyük cerahatin yabani kedi benzeri bir yaratığa dönüşmesidir. Rüyada cerahat görmek genel anlamda hak etmediğin malı almak, kötü bir iş yapmak manalarına gelir. Hemen hemen tüm kültürlerde olumsuz mana taşır ve rüyayı görenin içinden kolay çıkamayacağı ve kafasını sürekli kemirecek bir durumun ya da bir olay yaşayacağına rivayet edilir. Rüya sahibi kişinin bu durumdan kurtulabilmek için konuda tecrübeli bir takım kişilerden yardım istemesi gerekeceğini ama bunun ona zor geleceğini (yardım istemek) gösterirken, kibri bırakıp o insanların tavsiye ve telkinlerine kulak vermesini şart olduğuna yorulur. Bu cerahatin bir yaratığa dönüşmesi ise bu durumu hemen çözmek gerektiğini aksi takdirde sürekli hayatınızı olumsuz etkileyeceğini temsil etmektedir. Çünkü rüyada yaratık görmek, yaşamınızda kimi şeyleri kabul etmediğinizi, reddettiğinizi veya onlarla yüzleşmek, karşı karşıya gelmek istemediğinizi ifade eder. Ancak bundan kaçmak imkansızdır, onlar hayatınızın gerçekleridir şeklinde rivayet edilir.

“Rüyada Sivilce Patlatmak” için 2 yanıt

Rüyamda oturduğum yerde yüzümdeki bir noktanın sızladığını hissediyorum, güya o nokta bir benmiş. Ancak o ben zonklayarak büyüyor ve içimden insan dışkısına benzer bir cerahat düşüyor yere. Ben korkarak aynaya bakıyorum sanki sivilce gibi orası tekrar cerahat topluyor ve ben sıkmaya başlıyorum orayı devamlı yine o siyah akıntı geliyor. Sonra anneme sesleniyorum ve gelip bakıyor ama yara kapanmış oluyor o sırada.

Akşam ailecek salonda oturuyormuşuz, ben banyoya geciyorum, yüzümde sivilce varmıs onu sıkıyorum, sonra sivilcenin içinden parca parca kesilmiş saçlar cıkıyor, korkuyorum bir bez parcası bulup babama göstermek için sarıyorum, o sırada yengem geliyor bana gülümsüyor. Bende konuşmadan babamın yanına gidiyorum tam babama göstercem elektrikler kesiliyor, mum varmış onu alıyorum dua okuyarak babama göstermek için beze doğru getirdiğimde mumda sönüyor gösteremiyorum. Bir anda elektrik geliyor ve elimdeki kıllar kesik bez parcasına dönüşmüş oluyor. Babam sonra odasına gidip yatağına yatıyor. Ben abim annem ve kardeşim salonda oturuyoruz yine elektrikler gidiyor. Bir anda tuhaf sesler duyuyoruz babam mavi kapı diye bir şeyler diyor. Salonun kapısını aralayıp babamın yattığı odaya bakıyoruz, yengem babamın başında gülümsüyor. Bende abime “gel babamı uyandıralım” diyorum korkuyor karanlık diye, dua okuyarak gidiyoruz babamı uyandırıyorum, mavi kapı mavi kapı diyor sadece ve ben uyanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir