Kategoriler
Renkler

Rüyada Siyah Görmek

Rüyada siyah ne demektir?

Gerçek hayatta siyah renk, ölüm, başkaldırı, güç ve karşı durmanın rengidir. Haşmeti ve tutkuyu simgeler. Diğer yandan evren ve uzay boşluğunu da temsil eder, renklerin yokluğudur.

Rüyada siyah görmek neye yorulur?

Rüyada siyah renk görmek her ne kadar ağırbaşlılığın ve soyluluğun ifadesi olsa bile şaşkınlığın, karışıklığın, üzüntünün kaybetmenin ve yas tutmanın da rengidir. Hırslı inatçı ve şartları zorlayan insanlar siyah rengi çok severler. Var olma ve başkaldırışın rengi olan siyah gücü ve tutkuyu da temsil eder. Bu nedenle tüm makam arabaları veya güç simgesi olan araçlar siyahtır. Çocukların bulunduğu ortamlarda vurgu amacıyla siyah rengin kullanımı basitlik ve saflık etkisi yaratır. Siyahın yoğun kullanıldığı bir oda gereğinden fazla etkili olabilir ve çocuk üzerinde ağırlık duygusuna ve depresyona neden olabilir.

Rüyada siyah görmekKorku ve umutsuzluğun yanı sıra ölümü de çağrıştıran siyah ölçülü kullanıldığında, dekorasyonda zarafetin de işaretidir. Uzmanlar kullanılacak boya renginin, kullanılış amacına göre belirlenmesi gerektiğini, renklerin, yansıttığı ışık ve hissettirdiği duygularla kişiler üzerinde çeşitli etkiler yapabileceğini belirtir. bu sava göre beyaz, enerji sistemini dengeleyip geliştirirken, siyah yoğun bir enerjiye sahip olduğu için tek renk olarak kullanıldığında aşırılıkları dengeler.

Rüyada siyah görmek kimi kültürlerde bilgeliğin rengi olarak kabul edilir ve bu kültürlerde  siyahı seven kişilerin iş hayatında başarılı oldukları gözlenmiştir, çünkü siyah aynı zamanda güç ve otorite simgesidir. Öz güveni temsil eder, ağırlığı ve büyüklüğü. Tüm bunlara siyahın saygınlığına rağmen, gizemli ve seksi bir görünüm verdiğini de ekleyebiliriz.

Siyah renk merkez düzenli çalışan insanlar hareketli ve çok canlı tiplerdir. Merkez düzenli çalışmadığı zaman ise başka kişiler tarafından olumsuz yönde etkiler. Bu tür kişilerde akıl hastalıkları ve psikomatik hastalıklar oluşur. Bu renkle ilgili tedavilerde uzmanlar hastaların üstlerinde gümüş ve platin gibi çok değerli madenler bulundururlar. Gıda maddelerinden ise siyah zeytin ve siyah erik gibi besinler tavsiye edilir.

Siyah, ışığı yok ettiği için algıyı dağıtan unsurların etkisini en aza indiren ve dolayısıyla konsantrasyon sağlamakta kolaylığıyla da tanınan bir renktir. Bazı ünlü düşünürlerin veya sanatçıların, ışıksız, karanlık bir odaya girerek konsantre oldukları söylenir. Siyah seven insanlar olayları kendi süzgeçlerinden geçirip değerlendirirler ve kendi sistemlerine uymayan olaylara karşı direnç gösterirler. Bu sessiz bir karşı koymadır, büyük reaksiyonlardan önce gizli inatçılık güderler. İnandıkları için sonuna kadar uğraşır ve asla yılmazlar. Dolayısıyla siyah öz güveni en çok motive eden ve olumlu yönde etkileyen renktir.

Siyahla büyüyen çocukların normlarına başkaldırdığı görülmüştür. Kararlarını kendi vermeyi seven, inatçı ve hırslı çocuklar siyah rengi tercih ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir