Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Sokak Çocukları Görmek

Rüyada sokak çocukları görmek neye işarettir?

Ben bu gün sabah ezanından sonra gördüm. Şu an yaşadığımız evdeydik, benim annem 5 yıl önce vefat etti, o da rüyamda idi, bizim evin koridorunda duruyordu. Teyzem ve bir kaç tane daha cenaze vardı salonumuzda. Annem yıkıyormuş sanırsam onları. Teyzem ufacık kalmıştı bir şeffaf poşete yanında bir kedi veya bir bebekti bıraktılar ve bir baktım ki mutfak kapısından 3 tane simsiyah çarşaf gibi bir şey ile örtülmüş varlık çıktı, ortadaki daha heybetliydi. Sonra normal insan suretine büründüler. Meğer salondaki ölüleri bizim mutfak dolaplarının alt kısmına bırakıyorlardı. Ben Azrail (a.s) ile konuştum, önce “konuşamam” dedi sonra, çok ısrar ettim ve “ben öldüğümde bana nasıl görüneceksin? kabir azabı çekecek miyim? kabir azabını ne yaparsam yaşamam? ve bana güzel görünürsün ” dedim, cevap vermedi ama daha sonra bir baktım biraz ötede tartışan iki sokak çocuğu gördüm, Azrail bana onları gösterdi “işte böyle” dedi, sonra bizim apartmanın önüne geldik, merdivene doğru yürüyorduk, merdivene gelince annem geldi ona sarıldım, onu özlediğimi söyledim, Azrail ( a.s ) yanımızdaydı hala ve rüyamda hiç korkmadım iyi şeyler hissettim hep, sizce bunlar ne anlama geliyor?

Rüyada sokak çocukları görmek neye çıkar

Rüyada ölen anneyi canlı görmek anneye olan sevgi, ona olan özlemi gösterirken,  rüyada ölü anneyi diri görmek onu kaybetmiş olmanın acısıyla başa çıkmanın yolunu henüz bulamadığını ve elinde kalan sevdiklerini kaybetme korkusu taşıdığını temsil eder. Bu tür rüyalar insanın kendini yalnız hissettiği, umutsuzluk duygusunun yoğun olduğu yaşam dönemlerinde sık görülür. Rüyada başkasın ait cenazeler görmek eski bir ilişkinizi bitirmeyi ve geçmişin kapağını kapatmayı simgeler. Rüyada varlık görülmesi rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında bazı şartlar ya da kişiler tarafından kontrol edildiğini ifade eder.

Rüyada Azrail’i görmek kişinin manevi bakımdan iç huzuru bulduğunu ifade ederken, mutlu ve sağlıklı bir yaşamın onu beklediğini simgeler. Rüyada Azrail’le konuşmak, gerçek hayatınızda üzerinizdeki ölüm korkusundan kurtulmanız, yaşam – ahiret ya da hayatın maddi – manevi yönleri arasında daha güzel bir denge kurmanız gerektiğini belirtir.

Rüyada sokak çocukları görmek rüya sahibi insanın güvensizlik, kayıp, yitik duygularına sahip olduğunu gösterir ve şu an kendinden emin olmadığını, güvensizlik duyguları yaşadığını işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir