Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Sorgulandığını Görmek

Rüyada sorgulanmak neye delalet eder?

Rüyamda Allah beni sorguya alıyordu ama Allah’ın ne sesini nede görünüşünü hatırlamıyorum sadece beyaz olduğunu biliyorum. Allah bana sorular soruyor ve ben ağlayarak “Evet yaptım” diyorum. Hiçbir şeyi yalanlamıyorum, sonra yanımda iki kişi var yada bir ama kim olduklarını bilmiyorum beni cehenneme götürüyorlar. Ama hiç ateş falan yok, karanlık ve kirmizimsi renkler taşıyor. Neyse, üstten asılmış bir demir parmaklık hapishanesi var içinde de bir adam var ama adam sadece gölge yani siyah bir adam ne yüzü var ne rengi. Demir parmaklıkların yanlarında da iki kişi var bunlar demir parmaklığı sallıyor. Ve içindeki adam namaz kılmaya çalışıyor ama sallandığı için kafasını oraya buraya vuruyor. 17, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada sorgulandığını görmek yorumu

Değerli okurum, öncelikle söylemeliyim ki insanların yaradılışı Allah’ı görmeye veya duymaya izin vermez. Ancak onu biliriz, hissederiz. Bu konuda Allah yazısı görmek sayfasında aşağıdaki bilgiler yer almaktadır:

Bazı kişiler bilgi eksikliği, heyecan, yorgunluk, dalgınlık gibi nedenlerle rüyalarında Allah’ı gördüklerini düşünmekte, sanmakta veya iddia etmektedirler. Bizim görme yeteneğimiz onun nurunu görmeye yetmez, çünkü bizler bu şekilde yaratılmışız ve her şeyin bir sebebi bulunmaktadır. Aynı şekilde Rüyada Allah’ın sesini duymak, onun elini görmek gibi konularda sadece yanılgı ya da eksik bilgidendir. Çünkü bizlerin duyma kabiliyetimiz onu duyamaz. Rüyada Yüce Allah-ü Tealayı görmek, gördüğünü düşünmek çok derin ve önemli konulardır ve maalesef ortalıkla yalan yanlış binlerce açıklama bulunmaktadır.

Rüyanız gerçek hayatta yaşamınızın manevi yönünde zenginleşme yolunda ilerlediğinizi ve yaşamın amacı konusunda doğru bilgilere ulaşmaya başladığınızı temsil ederken rüyada sorgulanmak aynı zamanda sabır teriminin anlamını ve önemini iyi bilmek gerektiğini simgeler, sakin olma yeteneğini geliştirmek bir şeyler yapmak gerektiğine işaret eder.

“Rüyada Sorgulandığını Görmek” için 2 yanıt

Merhaba, bu aralar maddi ve manevi olarak sıkıntılar çekiyorum. 17 yaşındayım. İşlerle ilgili, ailemle ilgili, sevgilimle dostlarımla kısaca herşeyle ilgili. Bu aralar bebekler hakkında çok fazla rüya görüyorum. sürekli hamile olduğumu ve düşük yaptığımı görmekteyim. Fakat dün gece enteresan bir rüya gördüm.
Köy gibi bir yerde yaklaşık 20 30 kişi falan insan var bir tanesi de benim. Buradan göç etmek zorunda kalıyoruz ve tır gibi uzun ama açık bir aracın üstüne biniyoruz hepimiz. Yoldayken biri aracımızın üstüne atılıyor. Daha sonra arkamızdan birileri bize ateş etmeye başlıyorlar. Bizde aracın üzerine atlayan kişiyi atıyoruz. Sonra birileri bizi durduruyor ve sorguya çekiyor. Sorguya çekilen kişilerden birisi hamile bir kadın. Orada doğum yapıyor. Doğan bebek ikiz bekleniyor. Fakat sadece iki kafalı iri bir bebek doğuyor. Ve de doğan bebek ölü. Aynı zaman bebeklerin suratları büyük erkek yüzüne benziyor. Gözleri açık bebeğin ama ölü olmasına rağmen sürekli bana bakıyor. Sabah uyandığımda çok ürkmüştüm. Ne anlama geldiğini merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.”

Rüyada sorgulanmak
Rüyamda Allah tarafından sorgulandığımı gördüm bana görünmeyen biri dünyada yaptıklarımı sıralıyordu sonra elim kadar büyüklükte bir ayna belirdi önümde, aynaya bakınca hiç bir suret belirmiyordu, aynada bir şey vardı aynanın 10/1 çatlaktı ve aynayı cok küçük parçasını ikiye ayırmış bana da biri o küçük yerde bak diyordu bana bir şey söyledi, sanki vahiy iniyormuş gibi ama o söylediği şeyler aklımda değil. Bende dalga geçtim sonra biri bana seslendi kalbine inan diye bir şey sonra tekrar bir şey oldu biri beni uyandırdı ve boğmaya başladı bu uyku sırasında hep olurdu buna alışıktım . uyumadan önce odadan birilerinin olduğunu biliyordum ama buna da alışıktım normalde birini hissettiğimde uyuyamam ama bu sever gayet güzel uyudum ve son olarak imanın iyi değil bazı şeylere inanmıyorum . sanki biri beni aldı ruhumu ve tekrar geri getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir