Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Şövalye Görmek

Rüyada şövalye neye çıkar?

Rüyamda eşimle eski zamanlardayız, büyük bir parktan geçiyoruz, sağımızda solumuzda büyük eski taş sütunlar var, kale kalıntısı gibi şeyler ve sütunların önünde bekleyen bir sürü şövalye görüyorum. Ben buralara insanlar küçük abdestini yapmıştır diyerek destur getiriyorum eşimden de getirmesini istiyorum. Destur getirerek yola devam ederken kale sütunlarından birinin arkasında 5-6 tane kedi yavrusu görüyoruz.

Gidip onları sevmeye başlıyoruz ben birisini iki avucumun arasına alıp sallamaya başlıyorum, ben salladıkça kedi mayışıp uyku haline geçiyor ben tekrar severek uyandırıyorum. Eşimde diğer yavrularla benim yanımdayken oynuyor. Yorumlamanız mümkünse ricam olarak kabul etmenizi dilerim.

Rüyada şövalye görmek yorumu

Dilek selam, rüyada eski zamanlarda olduğunu görmeniz geçmişten ders alarak tertemiz, aydınlık günlere ulaşacağınızı işaret etmekte aynı zamanda kötü insanlardan uzak durmak gerektiğini hatırlatmaktadır.

Rüyada şövalye görmek rüya sahibi için onur, koruma ve güvenlik duygularını ifade eder. Rüyada şövalye olmak, şövalye olduğunu görmek yakınlarınız ve çevreniz tarafından bir kurtarıcı olarak görüldüğüne işaret eder. Rüyada şövalye kılıcı görmek onur, koruma, şeref ve asillik anlamlarını simgeler. Şeref ve onurunuzla hareket ettiğinizi, çevrenize karşı da bu tutum içerisinde davrandığınızı ifade eder.

Rüyanın devamında gelişen olaylar çevrenizde sizin ilgi ve desteğinize ihtiyacı olan, sizin yardımlarınızla rahata erecek birileri olduğunu ve bunları o kişilerden esirgememek gerektiğini temsil etmektedir.

Şövalye nedir? Ortaçağ Avrupa’sında seçkin ve profesyonel bir atlı asker sınıfı (süvari) . Şövalyelik günümüzde, bazı ülkelerde önemli bir hizmet nedeniyle verilen bir unvana dönüşmüştür. Şövalye sözcüğü Türkçeye, Fransızcada aynı anlama gelen chevalier kavramından geçmiştir. Sözcüğün kökleri Ortaçağ Latincesindeki caballus (yük atı) ve caballarius (atlı) sözcüklerine dayanır. Modern İngilizcedeki cavalry (süvari) sözcüğü de aynı kökten gelir.

Ortaçağdaki ilk şövalyeler profesyonel atlı askerlerdi. Bir kısmı feodal bir beyin veya hükümdarın -tımar sistemine benzer şekilde- toprak tahsis ettiği vasallardı ve gerektiğinde efendilerinin birliklerinde savaşıyorlardı; ancak toprak tahsis edilmeyen şövalyeler de vardı. Bazen efendi, şövalyeleri tek tek hizmetine alıyor ve onlara toprak tahsis ediyordu; bazen de kendisine toprak tahsis edilen bir şövalye, yanında başka şövalyeleri getiriyordu.

Şövalye efendisine korumalık yapıyor, keşiflerde eşlik ediyor, şatosunda bekçilik yapıyor ve gerektiğinde onun adına savaşlara katılıyordu. İngiltere’de sadece hükümdarın şövalye istihdam etmesine izin veriliyordu. Fransa’da ise diğer soylular da şövalye istihdam edebiliyordu. Bu durum zamanla bazı soyluların çok güçlenmesi sonucunu doğurdu.

Önceleri şövalyeler yılda sadece 40 gün çalışıyorlardı. 12. yüzyıldan itibaren şövalye sayısında azalma görüldü ve hizmet süreleri uzadı. Şövalyeler askerî hizmet yerine “scutage” (koruma parası) denen bir vergiyi vererek, seferlere katılmamaya başladı. 14. yüzyıla gelindiğinde, savaşta süvarilerin öneminin azalması, paralı askerlerin tercih edilmesi, toprak kiracılarının isteksizliği gibi nedenlerle şövalye sayısında ciddî bir azalma görüldü.

Kaynak: Vikipedi

“Rüyada Şövalye Görmek” için bir yanıt

ruyamda mehmet ali erbili eski karisi perihan savas i gordum bunlar kalabalik icindeydiler mehmet ali erbil capkinlik yapiyordu bi kopru vardi bu adam bir anda seytan oldu sonra koprunun ucunda anne ve babasi vardi babasi benim oglum kotu degil dedi mehmet ali sovalye oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir