Rüyada soykırım görmek

Rüyada soykırım neye delalet eder?

Rüyada soykırım görmekRüyamda savaş olan bir ülkedeyim, sanırım Suriye idi orası. Bulunduğum köyde bir soykırım yapılmış köyün tüm insanlar bebek yaşlı denmeden vahşice katledilmiş. İçinde olduğum grupla cesetleri gömüyoruz. Korkunç, dayanılmaz bir acı manzara vardı. Bir cam kasenin içinde herkesin dua ettiği bir mavi su vardı, herkes ona dua ediyor, ölülere bu sudan serpiştiriliyor ve ondan sonra ceset toprağa gömülüyordu.  Oranın inanşı öyleymiş. Bende kasedeki suya dua etmek için gittim, kasedeki suya dua ederken suyun içinde bir genç kadın veya kız suratı belirdi, hayatımda görmediğim kadar güzel bir kadın yüzüydü, bana “hepiniz kardeşsiniz, aynı atadan geliyorsunuz, neden birbirinizi yok ediyorsunuz, böyle giderseniz Allah hepinizi cezalandıracak, tümünüzü yok edecek, bunu herkese söyle” dedi. “ama” dedim “insanlar bana inanmaz ki, sen kimsinde bunları söylüyorsun, işine bak derler” dedim. Sudaki kız bana bir zincire takılı yıldız şeklinde mavi taşlı bir kolye vererek “al bunu insanlara göster, bu kolyeyi incelesinler, o zaman sana inanacaklar, inanmazlarsa tümden yok olacaklar, bu son ikazdır” dedi.

Kadının dediğini yaptım, yaşadıklarımı ve kadının söylediklerini herkese anlattım, ama kimse beni ciddiye almadı. Ölüleri gömen insanların arasında her milletten insanlar vardı. Hangi ülkeden olduğunu bilmediğim genç bir adam benimle ilgilendi “bunu araştırmak lazım” dedi, kolyeyi ülkesine göndermek için izin istedi ve bende verdim. O ülkeden çıktım, memleketime döndüm ama aklım fikrim hep o kolyedeydi, bu arada savaş olan ülkede çatışmalar artmış her gün binlerce insan ölmeye başlamıştı. Bazı günler bir kaç bin kişinin öldüğü söyleniyorsun. Bir kaç hafta sonra kolyeyi alan kişiden bir mesaj geldi ve kolyedeki mavi taşın dünyada hiç olmayan, daha önce bilinmeyen bir element olduğunu bu yüzden bu konunun yöneticilerin dikkatini çektiğini, benimle acilen görüşmek istediklerini, bunun için bir uçağın yola çıkarıldığını yazıyordu. Gerçekten rüyada beni almak için bir uçak gelmişti, uçağa bindim ve bilmediğim o ülkeye doğru yola çıktık. Uçakta havada giderken çok uzaklarda bir yerden atom bombasının toz bulutuna benzer mavi bir ışık patlaması olduğunu gördüm ve bir anda her yer ve her şey yok oldu.

Kusuruma bakmayın, çok uzun oldu, belki bir şeyleri unutmuş olabilirim, ama rüyanın özü böyleydi. Bir anlamı olabilir mi? bu rüyayı gördüğüm günden beri uyku uyumuyorum, saygılar. 19, erkek, bekar, öğrenci.

Rüyada soykırım görmek yorumu

Bilal merhaba, bu rüya ilahi bir mesaj içeriyorsa bunu bizim idrak etmemiz çok zor, bizim bilgimiz bunu çözemez. Ama benim düşüncem bu rüya senin gibi idealist bir gencin beyninin; insanlık hakkındaki endişelerini ve gelecek hakkındaki düşüncelerini yansıtmasına benziyor. Benim de kişisel inancım, insanlık kendi kendini yok edecek şeklinde.

Rüyada soykırım görmek bilinç altınızda merak ettiğiniz kimi şeyler olduğunu, onların cevabını bulamamanın sizi öfkelendirdiğini, onları çözmek için çok derin bilgilere ulaşmanız gerektiğini temsil eder. Soykırım yaptığını görmek hayatınızdaki bir şey hakkında sona yaklaşmakta olduğunuzu simgeler. Soykırıma uğramak veya soykırıma uğradığını görmek, gerçek yaşamınızda ciddi bir olay ya da üzücü bir durum hakkında derin endişeler taşımakta olduğunuzu ifade eder.

Rüyada genosit, imha, itlaf, katliam, kıya, kıyım, linç, ortadan kaldırma, recim, telef etme, yok etme terimleri de aynı manalara gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir