Kategoriler
Çiçekler

Rüyada Sümbülteber Görmek

Rüyada sümbülteber çiçeği beye işarettir?

Rüyada sümbülteber çiçeği görmek rüya sahibinin hayatının bazı alanlarında istikrarsız davrandığını ve bu durumun kendisini her şeyi yarım bırakmanıza sebep olduğunu simgelerken bu rüya aynı zamanda kişinin keyfe keder yaşayıp, eğlence, lüks yaşam, rahat ve konfora aşırı düşkün olduğuna, sadece gün yaşayıp geleceği düşünmediğine, uzun vadede planlar yapmadığına işaret eder.

Sümbülteber çiçeği nedir?

Soğanı ortalama 4–5 cm boyunda olan yaprakları şerit halinde ve sert, çiçekleri uzun bir sap üzerinde ve sümbüllerin birleşmesinden meydana gelen soğanlı bir bitkidir. Çiçeklerinin rengi beyazdır ve çok güzel kokar. Sümbülteber Ağustos ayından soğukların başlamasına kadar çiçek açar, çiçeklerinin sapı yaklaşık 80 cm kadardır.

Kesme çiçekçilikte kesim yapılırken çiçeğin alt kısımlarında bulunan goncalar patladığında kesilir. Sümbülteber üretimi yavru soğanlarla olur, çiçeğin soğanları nisan – mayıs aylarında 30 cm aralık ve 10 cm derinlikte dikilir. Erken çiçek açması istenirse daha önceden saksılara dikilir. Seralarda havaların ısınmasına kadar korunur ve havalar ısınınca dışarıya çıkarılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir