Rüyada Sünnet Görmek

Rüyada sünnet görmek neye delalet eder?

Admin, Ben erkek olmadığım halde rüyada sünnet olduğumu gördüm. Yaşım aynı idi genç ya da yaşlı değildim (yaş 31).  Sanki kadın hastalıkları doktoruna muayene olur gibi yatıyordum. Çok büyük bir oda idi hiç ama hiç eşya yoktu her yer beyazdı ve tam ortada benim üzerine uzandığım muayene koltuğu vardı. Benim üzerimde beyaz örtüler ve çarşaf vardı ve doktor bana acıyı hissetmemem için iğne yaptı ve nasıl sünnet olacağımı anlattı, ben de dinledim ve ne derse yaptım, sonra çok şiddetli bir acı hissettim, sünnet olmuştum o acıyla birlikte ama kan görmedim. Ama buna rağmen ikinci bir iğne daha yapması gerekti sanki işlem tamamlanmamış gibi, sonrasını hatırlamıyorum.

Bu ne demektir? Bir de rüyayı anlatmak rüyayı bozar derler doğru mu? Enteresan bir rüya görünce ne yapmalıyız? Teşekkürler, Özlem.

Rüyada sünnet görmek nasıl yorumlanır?

 Rüyada sünnet olmak, sünnet olduğunu görmek yaşamınızda yeni bir dönemin başladığını işaret eder. Bu başlangıç genellikle iyidir ancak dikkatli olmazsanız elinizdekileri de kaybetme olasılığı bulunmaktadır. Rüyada sünnetçi görmek rüyayı gören kişinin hayatının geleceğini etkileyecek, onun yeni bir girmesine sebep olacak birinin işaret eder. Rüyada yeniden sünnet olduğunu görmek rüyayı gören kişinin hayatında büyük ihtimalle aile ve özel yaşamında yeni bir sayfanın açıldığını işaret eder. Rüyada sünnet olmadığını görmek, sünnetsiz olduğunu görmek maddi yaşama önem verip, manevi yönden zayıf kaldığınızı ve bunun üzüntüsünü yaşadığınızı işaret eder.

Bir başkasının sünnet olduğunu görmek içsel duygular, inançlar, ya da korkularınızdan kaçma isteğiniz olduğunu ancak bundan kaçmanın mümkün olmadığını onları yaşamanız, yeni şeyler denemeniz gerektiğini işaret eder. Rüyada bir kadının sünnet olduğunu görmesi yukarıda anlatılan erkeğin sünnet olması gibi anlam taşır tek farkı hayatındaki yeni başlangıcın hiç beklemediği güzel ve büyük sürprizler olacağını temsil eder.

Rüyada başkasının sünnet düğününü görmek, sünnet düğününe katılmak, katılmış olduğunu görmek, yaşamınızda yakın çevrenizle birlikte güzel bir döneme girdiğinizi, güzel gelişmeler olacağını simgeler. Kendi sünnet düğününü görmek yaşamınızda yenilikler istediğinizi, her şeyin gönlünüzce gelişeceği yeni bir döneme girmek istediğinizi ifade eder. Rüyada oğlunun veya torununun sünnet düğününü görmek rüyayı gören kişinin hayırlı evlada sahip olduğunu ve yaşamı boyunca onunla gurur duyacağını temsil eder.

“Rüyada Sünnet Görmek” hakkında 4 yorum

 1. Ben bu rüyamı 7 veya 8 sene önce görmüştüm fakat hala unutmam ve yorumlatma imkanım olmamıştı, 7 sene önce kardeşimin sünnet zamanıydı, 2 kardeşiz ben aslan burcuyum, kardeşimin sünnetinin üstünden 2 hafta geçmişti, rüyamda rahmetli ananem ve dedemi gördüm, sünneti evde yapmadık ama rüyamda evde yapıyorduk, ananem ölmeden önce felçliydi, rüyamda da tekerlekli sandalyede oturuyordu dedemde sağında ayakta dikiliyordu, biz mevlüt okuturken onlarda uzaktan bize bakıyorlar evin içinde değiller onları bir tek ben görüyorum. Rüyamda ölmüş olduklarının farkındayım şaşırıyorum görünce yanlarına gidiyorum sarılıyorum diyorum annemede haber veriyim oda gelsin çok sevinecek size görünce diyorum ananem hiç konuşmuyor dedemde bizi senden başka kimse göremez diyor ve kırmızı bir arabaya binip gidiyorlar çok etkisindeyim hala bu rüyamın şuan 20 yaşımdayım gördüğüm zaman 14 falan. 20, Kadın, Bekar, Öğrenci

  1. Gül merhaba, gördüğün rüyanın ana unsurları rahmetli anneanne ve dedeni görmüş olmandır. Sünnet düğünü, sünnetin evde yapılması, mevlüt okutmak, kırmızı araba ve diğer tüm olaylar sadece senaryoyu güçlendirme amacı taşımaktadır. Rüyada nine ya da dede gibi rahmetli aile büyüklerini görmek iki anlam taşır:
   * Birincisi onları çok sevdiğinizi, çok özlediğini gösterir ki gerçekten onlar çok tatlı insanlardır. İnsanlık tarihinde genellikle insanlar gençlik – acemilik sebebiyle çocuklarına yeterli zaman ve ilgiyi veremezler, yıllar geçince bunun önemi kavrar ve çocuklarına veremedikleri sevgi, ilgi ve şefkati torunlarına verirler ve bu nedenle dünyanın en tatlı insanları olurlar.
   * İkincisi ise gerçek yaşamınızda size yol gösterecek, rehberlik edecek, güveneceğiniz birine ihtiyaç duyduğunuzu gösterir. Siz aynı rüyada hem rahmetli anneanne hem de rahmetli dedenizi görmüşsünüz. Bu, o dönemde oldukça yalnız kaldığınızı, rehberlik edecek birine derin bir ihtiyaç duyduğunuzu göstermektedir.
   Bu mesajı okuyan tüm anne, babalara duyuru: lütfen çocuklarınızla arkadaş olmayı başarın. Bir sıkıntısı, sorunu, korkusu, isteği olduğunda mutlaka ama mutlaka sizinle ya da öğretmeniyle paylaşması gerektiğini öğretin. Bunu anlatmaz, öğretmezseniz çocuk korkusunun, isteğinin çözümünü ya başka yerlerde arar ki bu çok tehlikelidir, ya da içine atar ki bu da kötüdür ileride korku, kendine güvensizlik, mutsuzluk, içine kapanma olarak geri döner. Ço – cuk – la – rı – nı – zı dinleyin, onlara değer verin, saygı duyun ki onlarda size bunları mutluluk olarak yaşatsın.

 2. ben de dün gece rüyamda eve gelen bir sünnetçi kadın tarafından sünnet edildiğimi gördüm. Ayrıca ben de özlem hanım gibi kendi yaşımdaydım(28) Çok heyecanlıydım ve biraz da korkuyordum. Sünnetçi lokal anastezi yaparak sünnet etti beni ve canım yanmadı ama hala rüyanın etkisindeyim. Bir kadın olarak böyle bir rüyayı nasıl gördüğümü anlayamıyorum.

 3. Nisanlanma telasi var, herkes hazirlik yapiyor ama istemigim belli. Sünnet olmam gerekiyormuş, sorup duruyorum “cok mu acidi” diye, sonra o arada minik bir kiza mavili küpeler hediye ediyorum. Sonra eski sözlüm geldi aglayarak “2 gün sonra evleniyorum” dedim “bende” dedi. Öpüyorum gözlerinden yaslarindan. Üzgündü oda bende. Sürekli görüyorum rüyamda haftada iki kez. 27, Kadın, bekar, ögrenci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir