Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Suret Görmek

Rüyada suret görmek ne demektir?

Sabaha karşıydı. Henüz hava aydınlanmamıştı ve ben uyur uyanık vaziyetteydim. Aslında tam uyumadığımı düşünüyorum. Bir ara gözümü hafif araladım ve sanki kapıda eşimi dikilir vaziyette gördüm. Rüyasında bir şey görüp yanıma geldiğini düşündüm. (Hamileliğimin son ayında olduğum için yatakta rahat yatamadığımdan başka odada koltukta yatıyordum. Bu yüzden eşim yoktu yanımda.)

Eşimi araladığım gözümle gördüm fakat yüzünü görmedim. Sadece üzerindeki pijaması ile gördüm. Ve yanıma geldi. Yüzüme dokundu “aşkım” dedi ve yanağımdan öptü. Hatırladığıma göre ben o geldiğini sandığım için uyuyor gibi yapıyordum. Ve sonra gözlerimi açtığımda kimse yoktu. Acaba eşimin suretinde biri mi göründü bana.

Sabah eşime sorduğumda gelmediğini söyledi. Ben de çok korktum. Bundan birkaç sene önce de evde yalnız uyuyordum, Eşim gece vardiyasındaydı. Sabah henüz gelmemişti. Ama aydınlıktı. Ben yatıyorken, biri yorganı açıp yanıma girdi yatağa yatarken o sarsıntıyı bile hatırlıyorum. Sonra da yanağımdan öpüp gitti. Ve ben eşim olduğunu düşündüğüm için o an gözlerimi açamadım. Gözlerimi açtığımda kimse yoktu ve eşim henüz gelmemişti 10-15 dk sonra geldi. Bu durumu anlattığımda o da korktu. Sizce bu ne olabilir. Yani en son yaşadığım olay. Ben rüya görmüş alabilir miyim. Çok gerçek gibiydi bana öyle hissettirildi. Pırlanta taşı, 32, Kadın, Evli, Ev hanımı, Mutsuz

Rüyada suret görmek nasıl yorumlanır?

Merhaba. Hamilelik bir kadının yaşamında çok özel bir öneme sahip bir yaşam evresidir. Bu dönem bir mucizenin yaşandığı, bir canlının yoktan var edildiği bir dönemdir. Böylesine önemli bir olay öncesi hamile kadınlar hamileliğin değişik dönemlerinde değişik konularda yoğun duygular yaşar ve farklı rüyalar görürler.

Son rüyanızda eşinizin suretini gördüğünü düşündüğünüz konu aslında sizin duygusal yoğunluk yaşadığınız ruh haline sahip olduğunuz bu dönemde eşinize sarılma, ona dokunma, onu yakınınızda hissetmek isteğinizin yansımasıdır. İnsan beyni o kadar güçlüdür ki kimi olaylar sanki canlıymış gibi senaryolaştırabilir.

Bir önceki rüyanızda aynı şekilde eşinizi yanınızda hissetme arzusunun beyniniz tarafında senaryolaştırılmasıdır. Siz, ister ilk rüyada, isterse son rüyanızda, gerçekte eşiyle birlikte uyuyan, ona dokunan bir zamanda böyle bir rüya görmüş olsaydınız rüyanız o zaman rüyada suret görmek anlamı taşırdı.

Rüyada suret görmek, insan sureti görmek, hayatınızda kimi soruların cevabını bulamadığınızı gösterir. Yaşamınızda kimi sorunların sebebini anlayamadığını ya da bu soruna kimin sebep olduğunu bulmaya çalıştığınızı simgeler.

Suret ne demektir?

1. Görünüş, biçim; yüz, çehre.
2. Yazı ya da resim kopyası, nüsha; resim, fotoğraf.
3. Biçim, yol, tarz; İslam felsefesinde, varlığın görünen yanına, beş duyu ile algılanan yönüne verilen ad.

“Rüyada Suret Görmek” için bir yanıt

Rüyamda yaşlı bir kadın bana insanlara dikkatli bakarsam şimdiye kadar işledikleri günahları yanında insan sureti olarak taşıdığını söyledi. Kendi çevreme baktığımda yerde parlayan kulak gördüm. Bana yaşlı bir kadını gösterdi bak bu çok günahkar dedi. Kadın yanında bir kişiyi daha taşıyordu. Daha sonra babamı gördüm belden aşağı bir insan vardı yanında. Babama namazlarını kılması gerektiğini söylerken uyandım.
18, Kadın, Bekar, Öğrenci, endişeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir