Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Suya Düşmek

Rüyada suya düşmek neye işarettir?

Ben 21 yaşındayım, paramedik mezunuyum, sınava girdim atama bekliyorum, erkek arkadaşım var, ailemle sıkıntılar yaşıyorum, çok sıkıntılı bir dönemdeyim. Rüyamda iki kız arkadaşımla birlikte okyanus diye düşündüğüm bir yerde kayalıkların üzerinde oturuyoruz, her yerde kara parçaları var, su çok yüksek değil. Ben bir kara parçasının ucunu ata benzetiyorum, onu anlatırken vaktin bayağı geçtiğini fark ediyorum, o kara parçası çok büyük ama suda yavaş yavaş ilerlerken birden yön değiştiriyor, onun yüzünden dev dalgalar oluyor, o da bizim üzerimize çarpıyor.

Bu durum birkaç kez daha oluyor, sonra “artık gidelim” diyoruz arkama bakıyorum su var ama kaya parçaları da var, biz buraya nasıl geldik diye düşünüp hatırlamaya çalışıyorum. Sonra kayalara basa basa kıyı sandığımız yere geliyoruz, ağaçlar toprak falan baya gidiyoruz, bu kez bir anda karşımıza yemyeşil dümdüz bir su çıkıyor. Karşı kıyıda insanlar var, iki kıyı birbirine çok uzak değil ama suyun dibi görünmüyor. Biz yüzme bilmiyoruz, ben boğulmaktan çok korkuyorum, birden kendimi suya atıyorum, tam kıyının dibine düşüyorum, meğer derinlik çok azmış, ayağım yere değiyor, kıyıdaki kişi de kadın mı erkek mi hatırlamıyorum ama Türk değildi, elini uzatıyor onun elini tutacakken dengemi kaybedip geriye doğru suya düşüyorum, korkuyla çırpınırken uyandım.

Rüyada suya düşmek nasıl yorumlanır?

Değerli arkadaşım, görmüş olduğun rüya tamamen şu anda içinde olduğun ruh halini yansıtmakta; karşında bazı sıkıntılar ve zorluklar olduğunu, bu yüzden büyük duygusal dalgalanmalar yaşadığını ancak içindeki umudu hiç kaybetmediğini anlatmaktadır.

Rüyanın ikinci bölümü gerçek hayatta bazı şeylere karşı kendini hazır hissetmediğini ya da o zorlukları aşacak gücü kendinde bulamadığını ancak bu konuda sana yardım edecek birileri olduğunu belirtmektedir. Rüyada suya düştüğünü görmek ise şu anda rüyayı gören kişinin aşka olan özlemini ve yeni bir sevgili bulmak veya daha fazla sevgi görmek konusunda derin arzusunu ifade ederken bazı yorumcular ise kişinin kendine uygun bir sevgili bulma konusunda hatalı karar vermiş olabileceğine yorumlamaktadır. Bakınız Rüyada düşmek analizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir