Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Takma El Görmek

Rüyada takma el görmek neye delalet eder?

protez elRüyamda eşimle beraber bizim arabaya binmişiz, eşim arabayı kullanıyor ve benim köyüme gelmişiz. Köy deniz kenarında sayfiyelik bir yer. Biraz gezintiye çıkmak istiyoruz, köyün dışına doğru giderken yoların suyla kaplandığını görüyoruz ancak su pırıl pırıl parlıyor. Biz arabayla suyun üzerinden geçtik, geçerken ben biraz endişe ettim arabaya bir şey olur mu diye ancak birşey olmadı. Daha sonra annemlerin köyde sattıkları bir ev vardı, o eve doğru gittik eve varmadan yolun üzerinde bir bisiklet gördüm, o sırada iki adam bizim yanımıza geldi, biz piknik yapacakmışız “isterseniz sizin etleri biz terbiye edelim” dediler, babam da geldi neşeli görünüyordu. Onlar etleri terbiye ederken yolun üzerinde bende bisikletin üzerine tırmandım oturdum, çünkü bisikletin boyu yüksekti. Hatta adamlardan biri bana bisiklete otururken yardım etti, o da bisikletin üzerine çıktı ama ben tek başıma oturmak istediğimi söyledim, o da inmeye çalıştı, ancak bisiklet çok yüksek olduğu için ben elinden tuttum, inerken atladı ve bir baktım adamın eli benim elimde kalmış, çok korktum ama bana “korkma” dedi “benim elim takma el zaten” dedi.

Daha sonra onlar etlerle uğraşırken benim aklıma annem düştü, iki gündür buralarda geziyoruz anneme bir uğrayamadım diye içimden geçirdim, sonra bisikletten indim oradakilere “ben anneme gidiyorum, hemen gelirim” dedim. Eve gittim, bu ev annemlerin şimdi oturdukları ev değil, sattıkları ev ama annem o evde oturuyordu. İçeri girdim annemi gördüm, elini öptüm, annem çok gülümsüyordu. Yüzünde güller açmış. Ama bir baktım boyu kısalmış ya da benim boyum uzamış. “Anne sen kısaldın mı” dedim o gülümsemeye devam etti. Sonra odaya girdim bir baktım ev misafirlerle dolu. Çoğu bizim anne tarafından büyük akrabalar, onlar pek neşeli durmuyorlardı ama ben gittim hepsinin ellerini öptüm”Hoş geldiniz” dedim, bir tanesi tanımadığım bir bayan sarılmak istemedi, bir diğeri onu da tanımıyorum böyle esmer bayanlarda o da üç kere sarılmak istedi, daha sonradan başka bir odaya geçtim annem duvarları hep seramik kaplatmış minik minik güzel seramikler idi, anneme dedim “anne ne güzel olmuş bu oda” o yine bana gülümsedi. Anneme pikniğe gideceğimizi söyledim, o sırada babam da geldi oturdu, babamı şahit tutarak “babam da oradaydı, etlerle uğraşıyor herkes” dedim. Daha sonra ben dışarıdakileri hatırladım, gitmem gerektiği aklıma geldi, izin istedim herkesi selamladım çıktım.

Çıkarken ayakkabıma bir baktım normal uzunluğunun yarısı kadar, onu ayağımla düzeltmeye çalıştım. Düzeltirken ikisi de kenarlarından yırtıldı. Üzüldüm “tüh” dedim “çoraplarım görünüyor bu ayakkabılardan” dedim ama geç kaldığım için onları giyip koşa koşa eşimin yanına vardım. Bu sefer ne araba ne bisiklet vardı, herkes bir traktör üzerine binmiş beni bekliyorlardı. Etleri terbiye eden adamlar gitmiş, yerine teyzemle eniştem gelmişti. Teyzem beni azarladı “nerede kaldın” dedi. Ben özür diledim ve traktöre bindim. Eşim kullanacaktı ona baktım bana kızgın mı diye ama kızgın değildi. Sonra eniştemi uzaktan gördük o da beni beklerken sıkılmış koşmaya gitmiş “koşudan geliyorum” dedi, o da bindi biz gittik. Hayır olsun inşallah yorumlarsanız çok sevinirim.  38, Kadın, Evli, Öğretmen, , “Ruh hali: sakin rahat

Rüyada takma el görmek neye yorulur?

Değerli okurum, bu kadar uzun bir rüyayı bu kadar detaylı bir şekilde hatırlamak sizin çok sağlıklı ve iyi dinlenmiş bir zihne sahip olduğunuzu göstermektedir. Günümüzün ağır yaşam şartlarında böyle berrak düşünebilen, sağlıklı zihinlere rastlamak çok zor, bu bakımdan çok şanslısınız.

Rüyanızda bir çok olay geçmekte ancak rüyanın ana unsuru köyünüze gitmiş olmanı, anne ve babanızı görmeniz ile normal yaşamda fazla karşılaşılmayan takma elli bir adam görmenizdir. Bunların dışındaki olaylar tali olaylar olup senaryoyu güçlendirme vazifesi görmektedir.

Rüyada köyüne gittiğini görmek rüyayı gören kişinin yoğun çalıştığını ve çok yorulduğunu, biraz dinlenmesi gerektiğine yorumlanır. Ancak bunun bir fiziki yorgunluk olduğu akla geliyor çünkü zihnen dinlenmiş görünüyorsunuz. Rüyada babayı ziyaret ettiğini görmek gerçek hayatınızda bir durum karşısında kendinizi güçsüz hissettiğinizi, babanızdan güç almak veya bir tehlike karşısında onun kanatlarının altına sığınarak korunmak duygusu içinde olduğunuzu gösterir. Rüyada anneyi ziyaret ettiğini görmek reel yaşamda başka kişiler yüzünden, hiç sorumluluğunuz olmadığı halde üzüntü yaşadığınızı, sizi rahatsız eden bir şey ya da biri olduğunu, bunlar karşısında sığınacak bir yer aradığınızı, fakat sabır ve çabayla bunları atlatacağını temsil eder.

Rüyanın diğer ana unsuru olan takma elli adam veya o adamdaki protez el ise güzel gelişmelere işarettir. Rüyada takma el görmek hayal ettiğiniz, hakkınızda bazı iyi gelişmelerin olacağı yeni bir döneme girdiğinizi ve bu dönemde yapmak istediğiniz bazı şeyleri gerçekleştirme imkanı bulacağınızı temsil eder. Dilerseniz bisiklet, boy, traktör sayfalarını da okuyabilirsiniz.

“Rüyada Takma El Görmek” için bir yanıt

Teşekkür ederim, umarım gelecek, umudu yeşerten ve güzelliklerin kapılarını açan yeni olaylarla yüzümüzü güldürür, ülkemize dirlik ve barış gelir. Yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir