Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Tarih Görmek

Rüyada tarih görmek neye delalet eder?

Rüyada tarih görmekBen evli bir kadınım ve iki yıl kadar önce rüyamda çocuğumun olacağını ve bana net olarak bir dedenin tam  tarih verdiğini görmüştüm. Bu dede bana rüyamda “2017 yılında çocuğun olacak” demişti. O verdiği tarihe yaklaştım, çocuğumun olmasını istiyorum acaba bu bilinç altı bir şey mi, fakat tarih bile verildi. Şeytani bir rüya olabilir mi? Rüyada çocuğunun olacağı tarihi görmek sizce neye işaret?

Rüyada tarih görmek yorumu

Selma merhaba, rüyada görülen sayılar ve tarihler bazı zamanlar çok önemli mesajlar verebilmektedir. Ancak burada bilinçli olmalı, duyguların esiri olmadan olaylar objektif olarak değerlendirilmelidir.

Demek ki bu rüyayı siz 2013 yılında görmüşsünüz ve 4 yıl sonraki bir tarihte bebek sahibi olacağınız söyleniyor. Günümüz koşullarında aydın, bilinçli, çocuğuna iyi bir gelecek sağlamak isteyen aileler böyle 3 – 4 – 5 – 10 yıl sonrasını hesap etmekteler. Bilinç düzeyi düşük aileler ise yapabildikleri kadar çocuğu doğurup, sokağa bırakmakta ve “nasıl olsa Allah rızkını verir, devlet de ilkokulu bitirene kadar kitap kırtasiyesini verir, ondan sonrası kısmet” mantığıyla hayata devam etmektedir.

Rüyanız iki açıdan ele alınabilir. Birincisi sizin aydın bir aile olduğunuzu kabul ederek, bilinçaltının bir yansıması olma ihtimali çok yüksek. Beyniniz sizin kontrolünüz dışında çalışıp, hesap kitap yaparak en uygun tarihin 2017 yılı olduğunu öngörmüş ve size bu tarihi göstermiş olabilir. İşin içine birde dede katarak olayı gizemli hale getirilmiş olabilir. Çünkü hocalar, dedeler, doğaüstü varlıklar bizim kültürümüzün iliklerimize kadar işlemiş gerçekleridir. Bir sağlık sorununda toplumumuzun yüzde ellisinin hocanın, üfürükçünün dediklerine önem verdiğine, diğer yarısının doktorun dediklerine değer verdiğini düşünüyorum. Dolayısıyla dede bu bağlamda rüyada yer almış olabilir. En aydınımız dahi bunların etkisinden tam çıkamamıştır.

İkincisi ise rüyanız gerçekten ilahi bir mesaj taşıyabilir, bu tarih size bildirilmiş olabilir ki bunu bizler bilemeyiz, sadece her şeyin hayırlısını istemenin doğru olduğuna inanırız. Lütfen siz de Allah’tan hayırlısını dileyin, o sizi duyacak gönlünüze göre verecektir.

Rüyada bir tarih görmek önemlidir ve doğum tarihi, ölüm tarihi, evlenme tarihi, kurtuluş tarihi gibi özel zamanlar için anlamaları farklıdır ve ilgili rüya yorumu incelenmelidir. Genel anlamda rüyada bir tarih görmek eski zamanlar ve eski anıları simgeler. Sizin eskileri anımsamak veya yeniden yaşamak isteğinizi ifade eder. Bu rüya içinden gelen sese biraz daha fazla ses vermenin yararlı olacağını da işaret edebilir.

“Rüyada Tarih Görmek” için 3 yanıt

Ruyamda bir yere gidileceginden bahsediliyor ama ayin 45 inde gidilecegi soyleniyor, daha sonra kuzenim dayı kızına “ayin 45 i ne zaman” diye soruyorum, o da yakin bir arkadasimin dogum gununu soyluyor ama yanlis soyluyor “ondan sonraki gun” diyor ama arkadasimin dogum gunu degil, onun dedigi tarih ve tarih de soylemiyor, gun diyor ve ay olarak temmuz ayindan bahsediyor ama haziran dogumlu o arkadasim, ruyam bu kadar yorumlarsaniz sevinirim, simdiden çok tesekkur ederim.

1 yıl önce rüyamda eskiden oturduğumuz evin camisinin yanında sanki bir yeri kazımışlar gibi hafif ıslak toprak yığını vardı. Ben orada duruyorum elime bir yerden hızlıca koparılmış bir kağıt parçası geçti ve üzerinde gün ay yıl ve saat ve dakikasına kadar bir tarih yazıyordu. Yıl olarak 2020 yazıyordu. İlk başta 2020 olduğunu görmeden ah ve güne baktım. Aaa tarih geçmiş. Tüh ya oraya gitmeyi çok istiyordum. Diyim üzülüyorum ama 2020 yi görünce ohh daha varmış o zaman gelince giderim diye seviniyorum. Ya i benim o tarihte bir yere gitmem lazım ve kesinlikle gitmem lazım gibi hissediyordum ruyamda. Ben tarihi bir kağıda ne olur ne olmaz diye yazdım ama bu rüyanın ne anlama geldiğini yazar misiniz. Şimdiden teşekkürler.

Rüyamda denizde mutlu bir şekilde yüzdüğümü gördüm sonra bir arkadaşım arabayla eski sevgilimin yanına bırakıyordı ve ailesinin elini öpüyordum sonra 16 haziran diyip 25 haziran doğum günüm 9 gün kalmış diyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir