Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Taş Fırtınası Görmek

Rüyada taş fırtınası görmek ne demektir?

Merhabalar, adım Burhan, 24 yaşındayım. Bu sabah gördüğüm rüya bir hayli ilginç idi, kısmen rüya tabirlerinde anlam buldum ama rüyamdaki kimi olayların anlamlarını bulamadım hiç bir yerde. Öncelikle, olay kendi köyümüzde, bir kaç akrabam var ve yakın bir kuzenim ile köyde dolaşmaya gidiyoruz. Ama ilginç hava olaylarıyla karşı karşıyayız, çok yükseklerde taş fırtınası var. Dolaşmaya çıkmadan öncede ben tereddütteydim, rüyamda hatırladığım biz 200 km yol gitmişiz, onu nereden biliyorum hatırlamıyorum, ama elimde bir şey vardı ve ona bakıp görmüştüm.

Tabi biz ilerledikçe yüksekteki taş fırtınasıda artık bizim seviyemize indi, artık biz fırtınanın içerisindeyiz. Biraz daha yürüdükten sonra artık geri dönemiyeceğiz endişesiyle bir mağara gördük ve içine girdik, içeride bir tane dibi yarı yarıya kırılmış bir kova, onu alıyorum ve koşarak geri dönmeye çalışıyoruz.

Bu, arada taş fırtınasıda bir hayli artmış durumda, işte bu geri dönüş sırasında bir şeye bakıyorum ve 200 km eve uzak olduğumuzu anlıyorum. Geri dönüş yolunda abime rastlıyoruz, oda araba ile geri dönüyor bizde arabaya binip geri dönüyoruz, o arada telefon çalıyor “nerede kaldınız” diye. Köydeki eve vardıktan sonra uçak biletlerimizi alıyoruz (Daha önceden alınmış bir bilet) kendimi ucakta buluyorum. Bu arada uçak biletini elime alırken kuzenimde yanımda idi, onunda bileti vardı ama uçağın içerisinde onu gördüğümü hatırlamıyorum.

Bu şekil uçak çalışıyor o arada kek servisi yapıyor hostesler, (uçak daha kalkmamış) oradan birisi çıkıp diyor ki “bu kekin parasını ben vermem”, “siz insanları dolandırmayamı çalışıyorsunuz” diye sitem ediyor, olay çözülüyor her nasılsa. Ama asıl konu dışarıda korkunç derecede bir taş fırtınası var, ve ben düşünüyorum bu uçağın türbün’üne kuş girdiği zaman patlıyorsa taşın girmesini nasıl engellicekler, fırtınanın içindeyiz taş yağıyor.

O arada uçak hızlanıyor, hızlanıyor hızlanmasına ama, ne yazıkki kalkamıyoruz. Pistin bitmesine son anda pilot uçağı durduruyor, kalkamicaz diye.. sonra acil çıkış kapısı açılıyor ve görevliler kanatlara doğru gidiyorlar bakım gibi bişiler yapacaklar, o arada ben olayı dışardan izliyorum, ve içinde olduğum uçak patlıyor bir anda, o şekil uyanıyorum.

Dikkatimi çeken bir kaç hususu buraya yazmak istiyorum;

– Köy yolunda gezintideyken taş fırtınasının içindeyiz ama hiç birimize tek bir tane taş değmiyor, çarpmıyor.
– Fırtınalı hava insan yürüyemez rüzgara karşı direncinden dolayı, ama bizim yürürken zorlandığımız tek yer, geri dönerken çok aşırı zorlanıyoruz.
– 3. bir husus ise, ben yurt dışında okuyorum ve sınav dönemindeyiz, bir an önce sınavlarımın bitmesini ve Türkiye’ye dönmeyi istiyorum. Rüyamda kıyametin koptuğunu düşünüyorum,

Ama bu beni etkilemiyor, üzüldüğüm nokta şu oluyor; “kıyamet kopacaksa da ben Ailemin yanına gidip orada koparsa kopsun diye” düşünüyorum, uyandığımda da ilk düşündüğüm o idi, kıyamet kopacaksa da ailemin yanında olayım. Rüyamın ne anlama geldiğini merak ediyorum, Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Şimdiden çok Teşekkürler, İyi çalışmalar.

Rüyada taş fırtınası görmek nasıl yorumlanır?

Sevgili Burhan kardeşim.

Rüyanı hiç kafana takma, gördüğün rüya içinde yaşadığın, yaşattığın fırtınaları ve okul sınav stresini yansıtmakta. Rüyadaki olaylar, unsurlar hep aynı şeyleri göstermekte.

Hayırlısı ile sınavlarını ver, hemen memleketine gel ve sevdiklerinle kucaklaş, hiç bir stresin kalmayacak. Sevgi, saygı ve başarı dileklerimi gönderiyorum. Rüyanın unsurları: akraba, kuzen, köyde dolaşmak, taş fırtınası, fırtına, mağara, kova, telefon, uçak bileti, uçak, kek servisi, pilot, uçak patlaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir