Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Tavan Çökmesi

Rüyada tavan çökmesi neye delalet eder?

Merhaba. Ben 39 yaşında bayanım. Evliyim, hemşireyim. Eşim fetö olaylarından dolayı hiç suçu yokken ihraç edildi, psikolojik olarak çöktük. Dün gece rüyamda başkasına yapılan bir inşaatın tavanı çöküyor. Ustayı tanıyorum betonarme tavan yapıyor ve kurumadığı için oradan ayrılıyor, bende bakıyorum (usta tanıdık biri). Sonra yavaş yavaş tavan akıyor ve tamamen çöküyor. Ben çok şaşırıyorum, nasıl çöker çok güzel yapmıştı diye.

Rüyada tavan çökmesi yorumu

Semra merhaba, Rüyada inşaat görmek rüyayı gören kişinin kendini ruhsal ve fiziksel olarak geliştirmek için çalışması gerektiğine işaret eder. Bu açıklama başka bir açıdan incelenirse kişinin ruhsal ya da fiziksel açıdan iyi durumda olmadığını anlatır. Rüyada inşaat ustası görmek bir durum ya da problemin çözümü için yol gösterecek birine gereksinim duyduğunuzu gösterir.

Rüyada tavan görmek rüya sahibinin ruhsal ve manevi durumunu gösterir, kendisi için gereken sınırları doğru tespit etmek gerektiğini ifade eder.  Rüyada tavan akması iyi olacak diye beklediğiniz bir şeyin tam aksi geliştiğini ve iyi olmasını beklediğiniz bir durumun tam tersi size üzüntü ve sıkıntı getirdiğini gösterir. Rüyada tavanın çökmesi reel yaşamda güvendiğiniz bazı şeylerin umduğunuz gibi olmadığını ya da bir hayal kırıklığı yaşadığınızı temsil eder.

Rüyada bir şeye şaşırdığını görmek kendinizi tam geliştirmeden kariyer veya hedefleriniz hakkında hatalı kararlar verdiğinizi, yanlış yolar seçtiğini, halbuki bunun için daha kolay, daha güvenli kimi yollar olduğunu ifade eder.

“Rüyada Tavan Çökmesi” için 3 yanıt

Matkapla tavan delinmesi
Rüyamda üst komşumuz yanlışlıkla matkapla tavanımızı deliyor. Haber veriyorum. Komşumuz kapımızı çalıyor, açtığımda yanında siyah bir köpek de var, köpek tavana bakacaksın diyor. Siyah köpek eve giriyor ve bu arada komşumuz sinir bozucu bir şekilde gülüyor.

Zeynep merhaba, komşunuzun yanlışlıkla tavanınızı delmesi aslında gerçek hayatta birinin elinde olmayan sebeplerle sizi hayal kırıklığına uğrattığını ifade ederken öte yandan köpeğin konuşması ise yaşanan bu hayal kırıklığında sizin de payınız olduğunu ancak bunu bilmenize rağmen kabul etmediğinizi ya da öyle göründüğünüzü anlatmaktadır.

Yazım hatası olmuş özür diliyorum. Köpek konuşmuyor. Komşum tavana bakmak için kapımı çalıyor, actigimda komsum köpeğin tavana bakacağını söylüyor ve siyah köpek tavanı delinen odaya doğru yürüyor. Bu arada komşum kapıda bekliyor ve sinir bozucu bir şekilde olaya gülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir