Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek nedir?

Tavuk gerçek dünyada ürkek bir hayvan olarak bilinir, tavuklar ürkekliğin simgesidir. Bu yüzden insanlara kimi ürkek davranışları karşısında “tavuk gibi davranma” diye kullanılan söz vardır. Rüyada gördüğünüz tavuk öz güven kaybını ve iradesizliği ifade eder, ayrıca çok fazla gevezelik ve dedikoduyu işaret eder. Tavuklar aynı zamanda bir süre sıkıntılı günler geçireceğinize fakat sabırlı davranarak bu sıkıntılardan kurtulup rahatlamak, mutluluğa ermek anlamına gelir. Pişmemiş tavuk eti, çiğ tavuk ise aile yaşamınızın huzurlu ve refah içinde olacağına işaret eder.

Pek çok dini rüya tabiri, İslami rüya tabirleri sitesi rüyada tavuk görmek “güzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye, bir cariyeyle cinsi münasebette bulunmaya delalet eder” der ancak sizde takdir edersiniz ki günümüzde bunlar geçerli değildir. Merak edenler birbirinin kopyası olan binlerce sahte İslami rüya tabirleri sitesini inceleyebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken konu İslama göre rüya tabirlerini eleştirmek değil, halkın inançlarını kullanarak saçma sapan şeylerle doldurulmuş sayfaları görmektir.

Rüyada tavuk yemek neye işarettir?

Rüyada tavuk görmekRüyada tavuk yemek gerçek yaşamınızda size yeni bir kimlik arayışı projesine başladığınızı, başta beslenme alışkanlıklarınız olmak üzere kendiniz hakkında kimi değişiklikler yapacağınızı ifade eder. Tavuk kebap, tavuk şiş, tavuk köfte gibi tavuk yemeği çeşitleri de aynı anlamı taşır. Rüyada tavuk pişirmek, tavuk pişirdiğini görmek bu kendinize olan güveninizi yeniden kazanmaya başladığınızı, öz güveninizin artmasıyla yaşamınızın olumlu yönde gelişmeye başlayacağını temsil eder. Rüyada tavuk suyu görmek, pişirmek veya içmek iyileşmeye işarettir, gerçek yaşamda sizin kendinizi kötü hissetmenize yol açan durumun sona erdiğini ve onun kötü etkisinin ortadan kalkmaya başladığını temsil eder. Kızarmış tavuk, pişmiş tavuk görmek beslenme ve sağlık konusunda mesaj verir. Bu rüya belkide beslenme alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmanız gerektiğini işaret edebilir. Piliç kötü zamanların sona erdiğine işarettir.

Rüyada tavuk kesmekRüyada tavuk kesmek, tavuk kestiğini görmek  hayata daha ciddi bakmaya başladığınızı, sorumluluklarınıza daha sıkı sarılmakta olduğunuzu ifade eder. Kesilmiş tavuk görmek, sorunlarınızın bir süre daha devam edeceğini ancak daha sonra aile hayatınızın huzurlu ve refah içinde geçeceğine işaret eder. Tavuk kanı görmek, kanını akıtmak, uyanık hayatınızda köklü bir değişim içinde olduğunuzu belirtir. Bu rüya aynı zamanda yaptığınız bir şey hakkında suçluluk, endişe ya da pişmanlık duyguları taşıdığınızı temsil edebilir.

Tavuk tüyü görmek, sözlerinizi, isteklerinizi daha yumuşak bir tarz kullanarak ifade etmeniz gerektiğini gösterir. Tavuk yolmak, öfkenizi daha iyi kontrol etmeniz gerektiğini hatırlatırken, alışılmadık yöntemleri denemekten uzak durmanızı tavsiye eder. Yolunmuş tavuk, tüyleri temizlenmiş tavuk görmek, reel hayatta öfkenizi kontrol etmeyi öğrendiğinizi, önünüzdeki dönemde daha sabırlı davranmayı başararak kimi problemleri kolayca çözeceğinizi simgeler. Tavuk kanadı görmek, kanat yemek, tavuğun kanadını pişirmek, sevdiklerinize karşı daha açık, daha dürüst davranmanız gerektiğini, özellikle korumanız altında olanlara daha fazla şefkat göstermeniz gerektiğine işaret eder. Tavuk ayağı, sonradan pişman olacağınız bir adımı atmadan önce son bir kez daha sakin kafayla olayların tümünü gözden geçirmeniz gerektiğini anımsatan önemli bir rüyadır.

Rüyanızda gördüğünüz konuşan tavuk, tavuğun konuştuğunu görmek duyacağınız bir sözden ötürü son derece üzüleceğinizi ancak bu sözü fazla ciddiye almamanız gerektiğini işaret eder. Ezan okuyan tavuk, tavuğun ezan okuduğunu görmek son derece önemli bir rüyadır ve rüyayı gören kişinin aklını başına alıp, yaşamında bir sorgulama yapması ve işlediği günahlardan bir an önce uzaklaşmak için bazı şeylerden ibret alması gerektiğine yorulur.

Rüyada hasta tavuk ya da ölü tavuk görmek neye delalettir?
Rüyada hasta tavuk, yaralı tavuk görmek günlük hayatınızda yaşlanma ve dış görünüm konularına kafanızı fazla taktığınızı, kendinizi savunmasız hissettiğinizi temsil eder. Ölü tavuk görülmesi, ölmüş bir tavuk görmek hayatın kimi alanlarında istikrarsızlık yaşadığınız anlamına gelir. Konumunuz hakkında veya yaptığınız kimi işler, verdiğiniz kararlar hakkında kendinizi huzursuz hissettiğinizi gösterir. Tavuk öldürmek, öldürdüğünü görmek ( kuralına göre kesmek değil ), yaşamı ciddiye almayan, insanlara saygı göstermeyen, sorumluluktan kaçan bir ruh hali içinde olduğunuzu temsil eder.

Renklerine görme tavuk rüya tabirleri
Beyaz tavuk üzerinizdeki endişeleri atıp, bir rahatlama dönemine girdiğinizi simgeler. Siyah tavuk üzüntü ya da sessiz bir düşünceyi temsil eder. Kırmızı tavuk hayatınızda kimi konularda kendinizi yetersiz hissettiğinizi ve lüks merakınızdan derhal uzaklaşmanız gerektiğini anlatır. Alacalı tavuk yaşamınızda eksikliğini hissettiğiniz bir şeyi aradığınızı ancak ne istediğinize emin olmadığınızı gösterir. Süs tavuğu, süs tavukları görmek hayatınızda kimi yönlerinden kendinizin dahi memnun olmadığınızı, kimi şeylerin yerine getirilmediğini temsil eder.

Diğer tavuk açıklamaları

Tavuğun horoz gibi öttüğünü duymak erkekler için güzel ama boş bir kadın, kadınlar için serseri ruhlu, maceraperest bir erkek ile tanışmaya, karşılaşmaya işaret edebilir. Kuluçkada tavukkuluçkaya yatmış tavuk görülmesi gerçek yaşamınızda daha fazla doğal davranmak, içinizden geldiği gibi hareket etmek ve daha canlı olmak gerektiğini simgeler. Tavuğun yumurtlamasıtavuğun yumurtladığını görmek iş yaşamınızda kimi radikal kararlar almak zorunda kalacağınızı, bir takım dramatik değişiklikler yapma zamanı geldiğini belirtir. Çöplükte tavuklar iş yaşamınızda ya da arkadaş çevrenizde bir hakarete tanık olacağınızı ve bunun sizi üzeceğini ifade eder. Kümeste tavuklar görmek bu rüya kadınlar için cinsel çekicilik, erkekler için güç, kuvvet konularında kimi endişeler içinde olduklarını simgeler.

“Rüyada Tavuk Görmek” için 8 yanıt

Rüyamda 3 yaşındaki oğlumu omzuma almışım sonra kırmızı renkte bir tavuk gelip oğlumu kafasından benim omzumdayken ısiriyor zor ayiriyorum gagasini bu rüya ne anlama geliyor cevap verirseniz sevinirim teşekkurler.

evde yatagın üzerinde otururken, cocugun biri sabahın erken saatlerınde elınde tavukla karsıda duran duvarın üzerınden gıdıyor ve ben bu ınsana gorünmemek için gizleniyorum, şimdiden açıklamanız için tesekürler

rüyamda arazide gezerken yabanı tavukların bir taşın altına saklandıklarını ve tavukların saklandığı taşın altına da üç tane kertelkele veya iguanaya benzer hayvanların girin tavukları yemeye çalıştıklarını görüp, elime çubuk alarak çubuğu taşın altına sokarak bunları yanı kertenkeleleri taşın altından çıkardım ama tavuklara zarar verip vermediklerini göremedim selamlar

rüyamda annemin bir tava dolusu tavuk pişirdiğini gördüm bu ne anlama gelir acaba cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Merhaba gördügüm rüyanın anlamını ögrenmek istiyorum izninizle. Rüyamda annem asma yapragı toplamak için 2.kattaki asmanın üstüne çıkıyor, ben “dikkatli ol anne” diyorum tam o sırada annem ikinci kattan aşagı düşüyor “anne” diye bagırıyorum, aglıyorum, hemen aşagı iniyorum, aşagıda annemi sag salim hiç bir şey olmamış şekilde ama kucagında bir tavukla buluyorum, koyu renkli siyah renkli gibi bir tavuk, tavugu kesiyor ama kan akmıyor, ne olabilir bu rüyanın sırrı, teşekkür ederim, kolay gelsin.

Sinan merhaba, annenin asmadan asma yaprağı toplamak için asmaya çıkması aslında ailenin geçimi, rahat etmesi için yeni bir şeyler yapmak için çabaladığını temsil ederken ikinci katta düşmesi ise gerçek yaşamında seni endişe ve korkuya düşüren bir olaya tanık olduğunu yahut bir haber aldığını ve bu konunun sende bazı korkular yarattığını anlatmaktadır. Annenin tavuğu kesmesi ise esasında senin (belki de sizin) üzerinizdeki ürkekliği atacağınızı ve feraha ereceğinizi göstermektedir.

Rüyada tavuğunu kaybetmek ve tavuk aramak
Sevgilimle bir gece dışarıda tavuk aradık, o çok sevdiği hayvani olan tavuğunu kaybetmiş ve aşırı üzgündü, benimle birlikte tüm gece dışarıda tavuk aradık ama bulamadık, bu sırada ararken bir kaç tane daha tavuk gördük yolda ve ben tavuk horoz gibi hayvanlardan çok korkarım. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

Ruyamda yanimda tavuklar gezdiriyorum, bir cocuklari var, 3 tavuk toplam ve dayımın evine giriyorlar bende ağlıyorum tavuklarımı kaybettim diye devam yürüyorum bu ruyayı ikinci kez görüyorum ve hiç bir anlam veremedim hala.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir