Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Technorati Site Ekleme Açıklaması

Bu yazı Ruyabul. Com sitesini Technorati sitesine eklenmesi için yazılmıştır, sizlerede yararlı olabileceğini düşünüyoruz. FF2CYDGZ4F2G. Technorati. Com, blog sitelerin listelendiği yüksek page rank değerine sahip bir site. Blog tarzı sitelerin Technorati sitesine eklenmesi çok yararlı ve önemlidir.

İlk önce technorati.com adresinde Join linkine tıklamak gerekiyor, link tıklanınca üyelik formu gelmektedir. Gerekli bilgileri giriyoruz. Email adresi size ait ve çalışan bir adres olmalı, çünkü aktivasyon mesajı bu adrese gelecek. Formda bilgileri girip, “I agree to abide by” işaretlenip Join butonuna tıklandığında kayıt tamamlanmış demektir.

Kayıt sırasında verdiğiniz mail adresine bulunan aktivasyon linkine tıklayıp siteye giriş yapıyoruz ve hemen sağ üst kısımda yer alan Rumuzumuza tıklayın, açılan profil sayfasının en altında yer alan “Start a blog claim:” kısmına blog adresini yazıp, “Claim” butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada ise siteniz ile ilgili bilgiler istenmektedir

Blog Title: Site Başlığı

URL: Sitenin Url adresi

Feed Url: Sitenizin Rss Adresidir WordPress kullananlar için Örnek “ruyabul.com/feed” şeklindedir.

Linking blogs: İsteğe bağlı, sitenize link veren 3 adet blog adresi girebilirsiniz.

Site description*: siteniz hakkında açıklama giriniz.

Ve Alttaki kategorilerden sitenize uygun olanı seçtikten sonra Tag etiket kutularına sitenizle ilgili en azından 5 6 etiket yazın.

Proceed To TheNext Step Butonuna tıklıyoruz ve bir sonraki seviyeye geçiyoruz henüz işlem bitmedi Return To Profile yani profile geri dön butonuna tıklıyoruz en altta sitenizin eklendiğini göreceksiniz ve altında bulunan Check Chaim butonuna tıklayarak sitemizi biizm olduğunu doğrulamak için gerekli işlemi yapmalıyız tıklıyoruz ve açılan sayfada yazı içerisinde kod göreceksiniz Örnek: FF2CYDGZ4F2G şeklinde bu kodu arkadaşlar yeni bir yazı yazarak sitemizde kodu yazının her hangi bir yerine koyup yayınlıyoruz ve yayınladıktan sonra dönüyoruz yine Technoratiye ve en altta yer alan doğrulama için Verify Claim Token Butonuna tıklıyoruz arkadaşlar. Bundan sonra incelenme ve onaylanması için beklemek kalıyor hepinize kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir