Rüyada Tehdit Görmek

Rüyada tehdit görmek neye çıkar?

Merhaba, ben üniversite öğrencisiyim. rüyamı anlatıyım okuldayım ama okul şuan okuduğum okul değil farklı bir mekan. Çizim yaptığımızdan masalara da dikkat ettim çok kullanışlılardı. Kişilerden de sadece bir hocam aynıydı ismi Pınar. Davranışları şuan ki gibi değildi, kızıyor bağırıyor. Normalde hiç bağırmaz sessiz konuşur, her zaman çok iyi bir hocadır. Bir de arada böyle bir 3 – 6 yas arası bir erkek çocuğun görüntüsünü görüyorum, gene aynı rüya devam ediyor ama. Birde Pınar hoca sürekli “sünnet olurken acımadı” diyor. Garipsemiştim gülmüştüm rüyamda.

Sonra derste tartışıyoruz bana vuruyor, sınıftan çıkmak için hamle yapıyorum fakat yolumu kesiyor. Bu kez ben vuruyorum beni disiplinle tehdit ediyor ve tekrar vuruyor, artık dayanamayıp vurmaya başlıyorum, kollarından tuttuğum anda sınıfta turuncu saclı bir arkadaş takılıyor gözüme “turunçgil foto çek” diyorum, eğlenerek foto çekiyor, fotoya bakınca yüzü kötü bir hal alıyor. Fotoyu gösteriyor. 15 16 yaslarında bir çocuk Pınar hocanın yerinde, ben onu tutuyor görünüyorum. Sonra hocama tekme atıyorum, o sendelerken kaçıyorum, bu kez her adım başı garip tipler görüyorum.

Biri ceketinin cebinden bir paket çıkarıyor, diğeri sakızı kocaman balon yapıp patlatıyor, biri tek mermide iner deyip gözümün içine bakıyor. Başta bir 3 6 yas arası bebek görmüştüm, oda yanımdan koşarak geçiyor, başka bir adamın yüzü tamamen görünüyor ama gözünün biri kapkara sanki yokmuş gibi. En son okuldan çıkmaya yakın karşıdan fotoğraftaki o genç çocuğun bana doğru koştuğunu görüyorum, okuldan çıkıyorum yolda koşarken de kimi tipler önüme çıkıyor, bir yere saklanıyorum o zaman uyanıyorum. İnşallah dikkate alır ve yorumlarsınız çok teşekkürler şimdiden.

Takma isim : kıvırcık
Yaşınız : 19
Cinsiyetiniz : bayan
Medeni durum : bekar
Mesleğiniz : öğrenci
Ruh haliniz : düşünceli, meraklı

Rüyada tehdit görmek neye yorulur?

Kıvırcık merhaba, gönderdiğin rüyayı bir kaç kez okumayı, anlamayı denedim, ancak başaramadım. Hatanın bende olduğuna karar verdim. Karşımdaki üniversite öğrencisinin yazdığı yazıyı anlayamıyorsam hata bende olmalı. Kusura bakma. Yok bende hata yok, gönderdiğin metin inanılmaz berbat bir dil kullanıyorsa o zaman bu senin gerçek hayatında kafanın çok karışık olduğunu gösterir.

Rüyada tehdit görmek, tehdit etmek ya da tehdit edilmek kavramlarına göre farklı anlamlar taşır. Rüyada tehdit edilmek, tehdit almak, tehdit edildiğini görmek kendini baskı altında hissettiğinizi, umarsızlık duygusu yaşadığınızı veya kimi iç korkularınız olduğunu ifade eder.

Rüyada tehdit etmek, tehdit ettiğini görmek gerçek yaşamda hakkınızda kimi iddialar olduğunu ve sizin bunlar karşısında güçlü olmak ve kendinizi savunmak zorunda olduğunuzu ifade eder. Rüyada birinin başkasını tehdit etmesi rüya sahibi kişinin etrafında oldukça yoğun stres, endişe, kaygı, çatışma duyguları yaşandığını ve bu olumsuz gergin havanın rüyayı gören insanın da negatif etkilediğine işaret eder.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir