Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Telefon Sesi Duymak

Rüyada telefon çalması ne demek?

Rüyamda da uyuyordum. Birden telefon çaldı ve uyandım. Kimin aradığını göremiyordum. Yazıları küçük küçük ve bulanık görmeye başladım. Gözlerimi ovuşturdum yine düzelmedi. Gözümü ovuşturmaya devam ederken gözümden yaş geldi. Telefonu açtım. Birisi acilen beni çağırdı. Dışarıya çıktım. Gözlerimi ovuşturmaya devam ettim. Yolun çabuk bitmesi için dua ettim. Bir ara sokağa girdim. Hala daha doğru düzgün önümü göremiyordum ve deli gibi uykum vardı.

Ara sokakta bir sürü apartman vardı. Bir apartmandan bana “”şşş”” diye seslendiler. Bakmadım bakmak istemedim. Sonra bu ses artmaya ve daha çok kişiden gelmeye devam etti. Bir sürü ses kafamda “”şşşş”” diye yankılanmya başladı. Şuan pek hatırlayamıyorum ama sanırım bir erkekten aynı ses artarak ve koro halinde çıkıyordu. Öyle normal seslenme değildi sanırsam. Resmen beni korkutmak içindi. Kafamı kaldırıp yukarı evlere baktım birisi var mı diye ama kimse yoktu. Kafamı yere eğdim ses daha çok arttı. Ellerimle kulaklarımı kapattım. Kendimi birden yere doğru attım. Bacağımın dizden aşağısı arkamda kaldı. Tahmin edebilmişsinizdir nasıl olduğunu. Sesler gelmeye devam ederken “”Kesin şunu.”” diye ağlamaya ve çığlık atarak haykırmaya başladım. Sonra birden üstüme yağmur yağdı.

15 yaşındayım. Hayatım boyunca ilk defa yataktan sıçrayarak ve kan ter içinde kalktım. Uyandığımda böbreklerim falan yanıyodu. Gece geç saate kadar daha da uyuyamadım. O “”şşş”” sesleri ara sıra uyumadan önce psikolojik olarak herhalde kulağımda yankı yapıyor. Düşünmek bile istemiyorum. 15, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada telefon sesi duymak tabiri

Sevgili Asude gördüğün rüya senin yaşındaki bir genç kız için fazlasıyla ağır bir rüya ve bu rüya gerçek hayatında seni çok derin endişelere sürükleyen bir durum olduğunu işaret etmektedir. Aslında sakin kafayla etrafa bakılınca endişe duyulacak bir çok şey görülebilir; katiller, hırsızlar, cinayetler, trafik magandaları, savaşlar, iklim değişikliği.. bunlar daha da artırılabilir.

Bir büyüğün olarak söylediklerimi uygulamanı rica ediyorum; gerçek hayatta seni böylesine endişeye sokan durum belki de sıradan bir şey olabilir ancak hassas kişiliğin sebebiyle seni aşırı etkilemiş olabilir ya da gerçekten sadece seni etkileyen bir sıkıntı yaşamış olabilirsin. Unutma ki anneler ve babalar insanın gerçek dostlarıdır, en güvenilir kişiler onlardır. Böyle bir sıkıntı yaşadıysan bunun öncelikle annenle paylaşmalısın. Önemli bir sorun ise tek başına çözmeye uğraşma işleri daha da zorlaştırabilirsin. Eğer gelip geçici bir acı ise (mesela bir kedi yavrunun araba altında kalıp ezilmesi gibi) o zamanda bu rüyayı aklından çıkarmalısın. Bu rüyayı okuyacak diğer dostlarımız için unsurların anlamını özetliyorum.

Rüyada telefon çalması, telefon sesi duymak gerçek hayatta sizi endişeye sokan bir durumun işin hemen biteceğine işarettir.

Rüyanızdaki kaynağı belli olmayan ses aslında sizin içinizdeki iyi – kötü, umutlu – umutsuz, sevinçli – üzüntülü gibi bazı yönlerin çatışmasını temsil eder. Burada duyduğunuz ses sizi rahatsız ediyor ki bunun anlamı içinizdeki kötü, umutsuz, üzüntülü yönün ağır bastığını yani olaylara karamsar gözle baktığınız bir yaşam dönemi geçirdiğinizi gösterir.

“Rüyada Telefon Sesi Duymak” için 3 yanıt

Ruyamda kırık cep telefonu gormusum. Telefonun kendim düzeltip islemesini goruyorum. Bu ne demektir. Yorumlamanizi rica ederim. 22, Kadın, Bekar, Öğrenci

Ayşe selam, görmüş olduğunuz rüya gerçek hayatınızda bir iletişim sorunu çektiğinizi, birinin sizi anlamadığını ya da kendini ona iyi anlatamadığını simgelemekte ve bu sorunu çözmek için çaba sarf ettiğini, sonunda başaracağını göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir