Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada temizlik yaptığını görmek

Rüyada temizlik yapmak neye işarettir?

Merhaba yine ben, ben rüyalarımı kesik kesik görüyorum, tam net hatırlayamıyorum sadece belli başlı objeleri hatırlıyorum sebebini bilmiyorum. Ben karar verme aşamasındayım, rüyamda erkek arkadaşımın ailesini gördüm, abisi ve yengesi var. Bir mutfaktayız ve ben sürekli bir temizlik yapıyorum, mutfağı temizliyorum, mutfak tezgahını iyice siliyorum ve yengesi bana “şöyle yap böyle yap” diye söylüyor, abisi “olmaz öyle” falan diyor, o sırada benim elime bir somun ekmek geçiyor ama kimin verdiğini bilmiyorum ve ben “dur bu ekmeği de yıkayım” diyorum, o somun ekmeği yıkıyorum lavaboda, anlamı nedir acaba ? teşekkür ederim. 27, Kadın, Bekar, Çalışmıyor.

Rüyada temizlik yaptığını görmek tabiri

Değerli kardeşim, rüya konusunda bazı bilgileri yeniden açıklıyorum. İyi dinlenmiş zihin ve vücuda sahip, uykusunu iyi alan, beslenmesine ve sporuna dikkat eden kişiler rüyalarını daha net hatırlar. Örneğin günlük yaşamında derin endişeler taşıyan insanlar, uykusuz kalanlar, akşam yatmadan önce ağır bir yemek yiyerek uykusunda hazım sorunu çekenler, horlayan insanlar rüyalarını zor hatırlar, çoğu zaman parçalı anımsar ya da hiç hatırlamazlar.

Halbuki her insan her gece rüya görür. Çünkü rüya beynin uyku sırasındaki kontrol dışı faaliyetlerinin yansımasıdır. İnsan beyni uyku anında günün değerlendirmesini yapar, gelecekle ilgili planlar hazırlar (bugun şunu yaptığıma göre yarın şunların olması muhtemel gibi – ya da şöyle bir örnek verelim: bugün ödevini, projeni tam yaptın – yarın teslim edeceksin – eksik hata olmadığını biliyorsun – demek ki yarın bir başarı, bir ödül, yüksek puan, sınıfı geçmek ya da kişisel haz duymak mümkün) biz farkında olmadan beynin bu çalışması, hesap kitabı sırasında bunları belirli semboller, simgeler, olay, görüntü veya ses vb. olarak rüya şeklinde beynimizde şekillenir. Rüya işte bu kadar basit bir şeydir ama bizler buna ilahi anlam yüklemeye, gelecekten haber beklemeye bayılıyoruz. Son söz; sağlık (hem fiziksel, hem ruhsal) her şeyin başıdır.

Rüyanda hatırlayabildiğin kısmın üç ana unsuru var; erkek arkadaş, temizlik yapmak ve ekmek yıkamak.

Rüyada erkek arkadaşını görmek, onunla uyanık yaşamınızdaki ilişkiniz konusunda, onun hakkında neler hissettiğiniz hususunda bilgiler verir. Rüyanızda onun ailesini görüyorsunuz ki bu onunla aile kurma planınızı ve bu aileyi kurduktan sonra neler olacağı konusunu sorguladığını göstermektedir.

Rüyada temizlik yapmak, hayatınızdan negatif şeyleri atacağınızı ve önemli problemlerinizin üstesinden geleceğinizi işaret eder. Hayatınızda yeni bir döneme girdiğinizi ifade eder.

Rüyada somun ekmek görmek refah ve arzularınıza ulaşmayı belirtir. Ayrıca, bir konu ya da durumun aslını öğrenme isteğinizi işaret edebilir. Somunu yıkamak istemeniz ve yıkamanız ise bunu öğrenmeye kararlı olduğunuzu, öğreneceğinizi anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir