Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Tespih Görmek

Rüyada tespih görmek neye delalet eder?

Rüyada tespih görmekRahmetli dedem çok dindar ve hafızdır, hiç bir namazını kazaya bırakmayan bir insandır, hasta olduğu halde oruçlarını tutardı ve rüyamda rahmetli dedemi evlerine gitmeden önce mezarında ziyaret etmeyi düşünüyordum.

Evlerine gittiğimde amcam, babaannem ve dedem vardı, herkes sessiz idi, kimse konuşmuyordu ve bir telefonda müzik çalıyordu, dedem tespih çekiyordu, babaannem amcam ve bende dedemin başındaydık, dedem tespih çekerken bana hiç konuşmadan telefonu uzattı, bende müziği kapatmamı istediğini anlayıp müziği kapattım ve uyandım.

Kimden: rabia
Cinsiyetiniz: Kadın
Yaşınız: 18
Medeni Durumunuz:Bekar
Anahtar kelimeler: dedem
Şu anki ruh haliniz: korkulu ve üzgün

Rüyada tespih görmek nasıl yorumlanır?

Rabia selam. Gördüğünüz rüyanın ana unsuru rahmetli dedenizi canlı görmenizdir. Rüyada ölmüş birini diri görmek yakın zamanda iyi haber almaya işaret eder. Ölüyü diri, ölmüşü canlı, güzel güzlü, beyaz – yeşil elbiseler içinde, traşlı, saçları taralı veya sağlıklı görmek onun Cennette olduğuna işaret eder.

Telefondaki müzik sesi ve tespih çekmenin size bir şey ifade edip etmediğini ayrıca araştırmanız gerekir. Rüyada müzik görmek, müzik dinlemek, müzik sesi duymak, iş hayatınızda büyük başarı kazanmak anlamındadır. Sesli müzik ya da müzik aleti aynı manadadır.

Rüyada tespih görmek iyi bir haber almak, bu haberin sonrasında mutlu olmak olarak yorumlanır. Tespih çekmek, tesbih çektiğini görmek, gerçekleşmesini çok arzu ettiğinizi muradının olması için sabır ve dua etmeniz gerektiğini simgeler. Tespih çeken birini görmek, tespih çeken kişinin beklediği bir haber olduğunu, bu haberin sonunda arzu ettiği şeyin olacağını işaret eder. Tespih kopması veya tanelerinin dağılması haber anlamına gelir fakat üzüleceğin bir haber alacağınıza işaret eder. Birine tespih vermek tespihi verdiğiniz kişiye değer verdiğinizi ve onunla aranızdaki bağın kopmamasını arzu ettiğinizi gösterir. Rüyada yeşil tespih görmek rüya sahibine huzur verecek bir haberin yolda olduğunu gösterir. Kırmızı tespih görmek rüyayı gören kişinin yakınları arasında bazı tartışmalar belkide bir kavga yaşanacağını işaret ederken bunun hemen ertesinde iyi bir haber alacağını, bu haberle mutlu olacağını ifade eder.

Rüyada tespih imamesi görmek hayırlara rivayet edilir ve rüyasında imame gören kişiye hem dünya için hem de ahiret yaşamında tüm hayır kapıları sonuna kadar açılır. Bu rüya her iki alemde de mutluluğa, huzura, sevince ve esenliğe delalet. Bu rüyayı gören kişinin her işi kolaylaşır, sıkıntısı giderilir ve her manada mutlu olur. Yaşamı keder, üzüntü ve sıkıntıdan uzak geçer, her bakımdan beladan uzak olma, hayır ve berekete tabir edilir.

“Rüyada Tespih Görmek” için bir yanıt

S.a ben rüyamda bir seyda gördüm. Kendisini tanımıyorum ama hepimiz ona seyda diye sesleniyorduk. Elinde mavi bir tespih vardı. Tesbihi kopmuş dört tane boncuğu kaybolmuştu bize diyordu ki “onlar altındır, onları bana bulun”. Ben boncukları elimle koymuş gibi hemen buldum, kendisine verdim ve odadan çıktım içimden dedim ki “keşke bana dua etse benim çocuğum yok, beş yıldır evliyim, bana ettiği dua keşke çocukla ilgili olsa” diye içimden geçirdim ve daha sonra evden çıktım rahmimden et parçalarının geldiğini gördüm ama kan görmedim. Rüyamın tabirini sizden bekliyorum Allah’ın selamı üzerinize olsun sizden dua bekliyorum hocam .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir