Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Birini Teselli Etmek

Rüyada birini teselli etmek neye işaret eder?

Rüyamda sevdiğim ama bu ara bir takım ufak tefek belirsiz şeylerden dolayı mesafeli olduğum bir arkadaşımı her mekanda ağlarken görüyorum. Bu beni çok üzüyor ve her defasında ona sarılıyorum. Sanıyorum ki üzerinde kırmızı bir kazak var ve saçı açık normalde tesettürlüdür. Arkadan sarılıyorum ona teselli için. Sımsıkı sarılıyorum. Hatta bir ara öyle hıçkırarak ağlıyor ki küçülüyor adeta bende onu kaldırıp kucağıma oturtuyorum çocuk gibi. Sarılıyorum sarmalıyorum hissederek, candan.

O esnada büyük hocalarımızdan biri çıkıyor ve “ne oldu dersini mi veremedin” diyor yumuşak ve şefkatli bir sesle, o arkadaşımda ağlayarak, sert bir üslupla “hayır!” diyor, bunun karşısında hoca “senden adam olmaz” diye bağırıyor. Hocada başörtülü ve yaşlı, gerçek hayatta da ama kulak hizalarının iki yanından da gri gri saçları gözüküyordu. Çok kasvetli bir rüyaydı.

Not: biz kurs hocasıyız ve aynı kursta hocalık düşünüyoruz. İlk başta çok samimiydik sonra annesi onun benimle bu denli samimi olmasından rahatsız olmuş olacak ki tembihlenmiş gibi, kız annesi buradayken benimle konuşamıyor annesi de hoca bu arada. Kızı dost edinip dertleşsin istemiyor bir şeyi olursa yalnız bana anlatsın diyor ama o arkadaşım beni çok sevdi yani ben öyle hissediyorum ilk tanıştığımız gün daha döktü içini bana vs vs. O benimle dostluk kurmak istiyor ama annesinden çekiniyor. Ayrıca hocalık yapacağımız yerde annesinin kursu tabi eğer yaparsak. Bende düşünüyorum olsa nasıl olur dostluğumuz açısından ama öyle iste yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

Name: Mihriban
Cinsiyetiniz:kadın
Yaşınız:20
Medeni durumunuz:bekar
Şu anki ruh haliniz:umutlu/üzgün
Subject:sevdiğim bir arkadaşım hıçkırıklarla ağlıyor ağlarken küçülüyor ve ben onu kucağıma alıyorum.
Anahtar kelimeler: sımsıkı sarılıyorum

Rüyada teselli etmek yorumu

Mihriban merhaba, açıkçası ben rüyaya sağlıklı bir yorum getiremedim. Sanki günlük yaşamdaki yaşam tarzı, alışkanlıklar ve davranış tarzlarının bir yansıması gibi görünüyor. Konuya mutlaka yorum getirmek gerekirse ana tema birinin ağlaması, onu teselli etmek ve o kişinin dönüşüm geçirerek küçülmesi olabilir.

Rüyada ağlayan birini görmek, birisinin ağladığını görmek, reel yaşamınızda duygusal dengeyi yeniden sağlamak için gecikmeden bir şeyler yapmanız gerektiğini temsil eder. Rüyada birini teselli etmek, teselli ettiğini görmek, sahip olduğunuz ve çevrenizle paylaştığınız sıcaklık, sevgi, güvenlik ve koruma duygularının yoğunluğunu gösterir. Rüyada birini avutmak ta aynı anlama gelir.

Rüyada teselli görmek konusunda ilave bilgiler

Rüyada teselli edildiğini görmek, teselli edilmek, avutulmak ise kendinizi depresif hissettiğinizi ve dış dünyanın tehlikeleri karşısında sığınacak bir barınak, güvenilir bir yer ya da bir şey ya da birini aramak simgesidir.

“Rüyada Birini Teselli Etmek” için 2 yanıt

Rüyada teselli edildiğini görmek
Merhaba, ben üzgün olduğum zamanlarda hoşlandığım çocuğun rüyamda gelip beni teselli ettiğini görüyorum.
Son olarak gördüğüm bir rüyada upuzun bir yolda oturmuş, giden bir otobüsün arkasından bakıyordum, kendime “anca ondan vazgeçtiğim zaman onunla olabilirim” diyordum, bu bilmediğim bir şeyden aldığım bir ders olarak gösterildi bana, bu ne demek?

Kübra selam,
Rüyanızın ilk bölümü gerçek hayatınızda bir yalnızlık duygusu içinde olduğunuzu simgelemektedir.
Rüyanın ikinci kısmında ne demek istediğinizi anlayamadım. anca ondan vazgeçtiğim zaman onunla olabilirim” diyordum, bu bilmediğim bir şeyden aldığım bir ders olarak gösterildi bana,
Burada ne anlatmaya çalıştığınızı açıklarsanız yardımcı olabiliriz. Cevabınızı buraya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir