Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Tıkırtı Duymak

Rüyada tıkırtı duymak neye çıkar?

Rüyamda arabayla asfalt bir yolda gidiyorum tek başıma. Yol kızıl toprak bir dağda ve dağda hiç ağaç yok. Birden yol bitmiş ama fark etmemişim ve toprak üzerinde biraz devam etmişim. Normalde uçuruma düşmem gerekir ama düşmemişim, neredeyse dikey bir düzlemde duruyorum. Niye yolun biteceğine dair bir işaret yoktu ki diye düşünüyorum. Geri bakınca asfalt yol az geride, gerisin geri asfalta dönüyorum. Hayli imkansız bir dönüş aslında ama çok normal bir şeymiş gibi oluyor. Neyse asfalt yoldan geri giderken daha önce fark etmediğim bir tali yol görüyorum. Vadiyi karşıya geçen bir köprü gibi düz ve güzel bir yol. Yine asfalt ve şeritleri falan var az önceki gibi. O yola sapıyorum.

Sonra birden kendimi çok yüksek bir binanın en üst katlarında bir pencere kenarında oturmuş buluyorum. Pencerenin dışındaki denizlikte oturuyorum ve pencere kapalı. Düşmemek için sanki, cama yapışık gibi duruyorum sağ yanım cama yaslanmış, cama doğru iyice dönmüşüm. Dizlerim bükük, cenin pozisyonu gibi. Bu arada içerdeki tül perde dikkatimi çekiyor nedense. O kadar yüksekteyim ki aşağıya bakınca manzara çok güzel ama korkuyorum ve bina hareket ediyor korkum biraz daha artıyor. Ama normalde o pozisyonda ödüm kopması gerekirken o kadar aşırı bir korku hissetmiyorum. Ve sanki bina beni gitmem gereken yere götürüyormuş gibi bir his var içimde. Sonra camda bir tıkırtı duyuyorum. Cama bakmadan ben de tıklatıyorum, gözüm binanın nereye gittiğini kestirmek ister gibi etrafta. Sonra bir tıkırtı daha, dönüp baktığımda annemi görüyorum camı açıp elini uzatıyor ve haydi yeter bu kadar gibi bir şey söylüyor. Elini tutup içeri giriyorum içerde ne olduğunu görmeden uyandım ve bir rahatlama hissi vardı içimde.

Çok rüya görüyorum bu aralar. Ve her gece bazen de sabaha karşı olmak üzere en az iki üç rüya gördüğümü hatırlıyorum uyanınca. Bayanım. Çalışıyorum. 25 yaşındayım. Bekarım ailemle yaşıyorum. Şimdiden teşekkürler

Rüyada tıkırtı duymak yorumu

Ayşegül merhaba, rüyada yürüdüğün asfalt yol aslında senin çok inatçı bir karaktere sahip olduğunu gösterirken, devamında gelişen olaylar ise bu inatçılığın yüzünden bazı zamanlar zor durumlara düştüğünü ancak şansın sayesinde bu zor durumlardan zarar görmeden çıktığını temsil etmektedir.

Daha sonra kendini yüksek bir binanın üst taraflarında, kapalı bir pencerenin dış kısmında görmen ise hayatta erişilmesi zor, büyük hayallerin olduğunu ve bu hayaller yüzünden başını büyük bir derde soktuğunu ya da sokacağını ifade etmektedir. Rüyada tıkırtı sesi görmek ya da tıklatma sesi duymak rüyayı gören kişinin karşısına bir kısmet çıkacağına veya ona yeni bir fırsat sunulacağına işaret eder. Bir şeyi tıklatmak gerçek yaşamınızda bilinçsiz olarak yaptığınız bazı hareketleriniz hakkında bir uyarı olabilir. Annenin camı açıp seni kurtarması, sana sunulacak fırsatta annenin parmağı olduğunu veya annenin bu konuya vesile olacağını anlatmaktadır.

“Rüyada Tıkırtı Duymak” için bir yanıt

Merhaba, Ben 36 yaşında evli bir çocuklu bir öğretmenim. Rüyamda kızım ve kocamla evdeymişiz ama gördüğüm ev gerçek hayatta yaşadığımız ev değil. Kocam camlara üst üste iki kat güneşlik ve tül takmış (bir güneşlik bir tül, bir güneşlik bir tül şeklinde asılı) ev biraz karanlık olmuş. Cama yakın olan güneşlik ve tül daha yeni bir model, diğer güneşlik ve tül daha eski bi model ama yıpranmamış. Yenileri kalsın deyip eski model tülü çıkarmaya başlıyorum. Çıkarırken biraz yırtılıyor ama kolay çıkıyor. Tamamını çıkaramadan uyandım. Rüya yorumlarına baktım ama tam olarak benim rüyamı anlatan bi yorum bulamadım. Yorumunuz ve emeğiniz için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir