Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Tırnak Görmek

Rüyada tırnak görmek neye işaret eder?

Rüyamda baş parmağımın tırnağını gördüm, tırnak komple kalkıyor, tırnağı kökünden kaldırıyordum, kaldırırken acı hissetmiyordum. Tırnağı kaldırdığımda hemen alttan yeni tırnak çıktığını gördüm. Anlamı nedir acaba, aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Rüyada tırnak görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada tırnak görmek temizlik, savunma, sorumluluk alma, sihir anlamlarını simgeler. Tırnağın durumu veya tırnakla yapılan işlem rüyanın anlamını açıklar. Rüyada tırnak kesmek, tırnak kestiğini görmek sizi üzen, kötü bir olayın izlerinden, etkisinden kurtulmak istediğinizi, bunun içinde mücadele ettiğinizi simgeler. Tırnağını kesen birini görmek rüyayı gören kişinin yakınında çok büyük sıkıntılar çeken ve büyük bir meşakkate katlanmak zorunda kalan biri olduğunu ve bu kişinin bunlardan kurtulmak için büyük bir mücadele verdiğine delalet eder.

Rüyada tırnak yemek, tırnağını yediğini görmek gerçek hayatta kimi olaylar karşısında kendini güçsüz ya da çaresiz hissettiğinizi ancak aslında böyle olmadığını, bu durumu aşacak gücün içinizde olduğunu işaret eder. Tırnağın kırıldığını görmek sorumluluk taşımamaya işarettir. Tırnak çekmek ya da tırnak çektirdiğini, tırnağının söküldüğünü görmek içinizde gizli bir yara olarak kalan durumu açmak, açığa çıkarmak ya da itiraf ederek huzura kavuşma arzusu taşıdığınızı simgeler.

Rüyada tırnak görmekTırnaklarında morluk görmek iyi değildir ve kişinin gerçek hayatında verdiği mücadelede yorgun düştüğünü ve şu anda karşısındaki bir zorluğu aşamayacağını düşündüğünü temsil eder. Tırnakları morarmış birini görmek rüya sahibinin yakınında onun ilgi, alaka veya desteğine ihtiyaç duyan, zor durumda kalmış birini temsil eder. Rüyada birini tırnaklamak kıskançlık sembolüdür ve kişinin rüyasında tırnak attığı kişiyi kıskandığını gösterir, o kişiyle ilişkisinin bozulmaması için daha dikkatli olmak gerektiğini anlatır. Tırnak izi bencillik ifadesidir, kişinin bencilce davranışları ile çevresindekileri üzdüğünü temsil eder. Rüyada tırnaklanmak, bir insan ya da hayvan tarafından tırnaklandığını görmek tırnaklayan kişinin / hayvanın rüya sahibinin ilgisini çekmek istediğini veya ona söylemek – anlatmak istediği bir şey olduğunu ancak bunu yapamadığını gösterir.

Parlak ve sert tırnak görmek sihir ve büyü anlamlarını temsil eder. Hızla büyüyen tırnaklar görmek arzularınızı ifade eder. Rüyada bakımlı tırnak, güzel tırnaklar iş hayatında başarılar kazanmak, beğenilmek, takdir edilmek işaretidir. Rüyada bakımsız tırnaklar sıkıntı, hastalık olarak yorumlanır. Rüyada tırnaklarının uzamış olduğunu görmek tembel davrandığınızı simgeler, daha atak, daha çalışkan olmanız gerektiğini işaret ederken tırnakları uzamış birini görmek ise rüyayı gören kişinin bencillikten uzaklaşması, çevresindeki kişilere karşı daha sevecen, daha anlayışlı ve yardımsever olması gerektiğini ifade eder. Rüyada sahte tırnak, takma tırnak görmek, sahte tırnak takmak bir samimiyetsizliği, ilgisizliği işaret eder.

Rüyada tırnak makası görmek başkaları ile ilişkilerinizde biraz kaba davrandığınız, kişiliğinizi bu yönde geliştirmeniz gerektiğini ifade eder. Rüyada tırnak makası kullanmak, tırnak makasıyla tırnaklarını kesmek sizi üzen, kötü bir olayın izlerinden, etkisinden kurtulmak istediğinizi, bunun içinde mücadele ettiğinizi simgeler. Rüyada tırnak törpüsü görmek yaşamınızda kimi ufak pürüzler, sorunlar olduğunu fakat bunları kolayca aşacağınızı simgeler. Rüyada tırnak törpüsü kullanmak, tırnakları törpülemek yaşamınızdaki küçük sorunların gözünüzde büyüdüğünü, sorunları abarttığınızı simgeler.

Rüyada toynak görmek gerçek hayatta her zaman dengeli ve disiplinli olmak gerektiğini temsil eder. Kırılmış toynak ise yetersizliğe delalet eder ve hayatının çeşitli yönlerini dengelemek için çalışmayı gösterir. Ayrıca disiplin eksikliğini işaret edebilir. Toynak, toynaklılar denen memeli grubunda, at, eşek, zebra gibi tek toynaklı (Perissodactyla) hayvanlar ile koyun, keçi, geyik, sığır, domuz gibi çift toynaklı (Artiodactyla) hayvanlarda tırnak. Tırnak gibi bunların da temel bileşeni keratindir ve sürekli büyür, fakat üstüne basılarak kullanıldığı için zamanla aşınır. Kaynak: Vikipedi

“Rüyada Tırnak Görmek” için 5 yanıt

rüyada sürekli erkek arkadasımı qörüyorum hep aqlıyor beni bırakma diyor bazendeee bir kere oturduk yan yana ayak tırnaklarını kesiyordu ben aldım elinden tırnaklarını kopardımm hep aqlyordu taksi çaqırdım kucaqıma aldım sevqilimi hastaneye yetiştiryiordumm bir ufak geminn içinde denizdeydimm çok dalga vardı gemi kalkıp iniyordu ama masvaiydi denizz sonra bende bazen çok aqlıyorummmm yorumlarsanız sevinirim

Melek isimli kullanıcı, önce seni mezun eden okula, seni okutan hocaya yazıklar olsun demek istiyorum.

Rüyada tırnak kesmek, tırnak kestiğini görmek sizi üzen, kötü bir olayın izlerinden, etkisinden kurtulmak istediğinizi, bunun içinde mücadele ettiğinizi simgeler.

Merhaba, rüyamda sevdiğim kişinin kesilmiş tırnakları yatağımın üzerindeydi. Tırnakları parmaklarımın arasına alıp sertliğine bakıyordum. Bir yandan da ağlıyordum. Ve “ismini söylemekten bile korktuğum ama var olduğuna inandığım,görünmeyen o varlıklar” tarafından korkutulmuşum, çok garip bir haldeydim, rüyamda koşa koşa yatağımdan kalkıp odanın ışığını açtım korkum azalsın diye. Ve uyandım. Biz 4 aydır ayrıyız onunla ama rüyamda yeni ayrılmışız.
Umarım doğru bir şekilde anlatabilmişimdir. Yorumlarsanız çok sevinirim, sevgilerle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir